
Народний депутат від УКРОПу Тарас Батенко: Конфлікт на Сході триватиме, поки на ньому зароблятимуть
Війна на Сході України триватиме доти, доки на ній зароблятимуть гроші, і Президентом Росії залишатиметься Володимир Путін. Про це заявив у Чернігові голова Політради політичної партії « Українське обєднання патріотів – УКРОП», народний депутат України Тарас Батенко.
Торгівлю з агресором треба припинити
Свого часу він першим серед вітчизняних політологів створив політичний портрет нинішнього глави російської держави.
Результатом досліджень Тараса Батенко стала публікація 2001 року книги «Прелюдія Путіна. Перебудова у Кремлі». «Я проаналізував його політичну біографію, матеріал, що був під рукою, спілкування з персонами, які знали Путіна, - каже автор. – Позаяк книга не дійшла до масового читача, я її трохи доопрацював і 2014 року перевидав під назвою «Народження диктатора». У ній йдеться про перший етап правління Путіна, входження у систему влади, тиск на інакодумство. Тобто, про народження диктатора, якого свого часу не «прощупали» до кінця росіяни. Тож і не дивно, що сьогодні Росія – небажана для відвідин країна».
Також Тарас Батенко під час зустрічей з громадянами у Чернігові наголосив, що війна Росії проти України триває і через меркантильні інтереси. «З іншого боку, конфлікт триватиме, поки на ній зароблятимуть з обох боків, - стверджує укропівець. – Україна донедавна торгувала з ворогом. Йдеться не лише про торгівлю вугіллям – тривало постачання електроенергії на окуповану частину Донбасу. Вони нам винні сотні мільйонів гривень і ніхто не збирається покривати ці борги. Наші теплопостачальники б’ють в набат. Під час блокади ми акцентували увагу на тому, що торгувати з ворогом недопустимо. Через це ми втрачаємо кращих синів і дочок на фронті, страждає мирне населення. Слід припинити це, закрити всі лазівки на кордоні і думати, як повернути окуповані території. На жаль, у держави такого плану немає, мінський процес зайшов у глухий кут».
Натомість, як повідомив Тарас Батенко, УКРОП має альтернативний план. «У нашому партійному середовищі є люди, інтелектуально спроможні допомогти в пошуку альтернативних рішень, - зазначив він. – Можу назвати прізвище Богдана Яременка, який нещодавно очолив Київську міську організацію УКРОПу. Це колишній генеральний консул у Стамбулі, людина, яка однією з перших дипломатів подала у відставку, щойно розпочалася Революція Гідності. Є й інші колеги, що знаються на форматі дипломатичних переговорів та задіянні інструментарію заради перемоги у цій війні».
Бути патріотом – працювати на громаду
Оцінюючи діяльність УКРОПу, Тарас Батенко згадав, що партія народилася 2015-го року під час виборів у 205-ому окрузі. «Саме на Чернігівщині ми почали активно позиціонуватися, - відзначив він. – Хоч партія й існувала усього 3 місяці, на місцевих виборах вона здобула 7 відсотків підтримки виборців. Ми пройшли майже у всі обласні ради. За результатами останніх виборів, що відбулися у квітні, УКРОП посів 4-е місце серед партій, що висунули кандидатів в об’єднані територіальні громади. Сукупно по Україні ми здобули 9,3 відсотка. Цей результат достойний. Це говорить про те, що ми нарощуємо активність на рівні громад, люди нам довіряють. Звідси починається Україна. Ми хочемо вибудовувати партію від самого низу і там показувати конкретні результати».
Голова Політради УКРОПу наголосив, що кандидати від партії візьмуть активну участь у виборах до громад, які відбудуться в серпні і жовтні. «До речі, на Чернігівщині у серпні серед областей України буде найбільше таких виборів – 11. На вибори піде майже 150 тисяч виборців. Тому ми хочемо засвідчити, що наші партійці здатні представляти їх інтереси в різних громадах області. Я зустрівся з представниками районів і побачив дуже активних, щирих людей. Тому, що бути патріотом - це частинку серця комусь віддати. Відтак ми хочемо згуртувати патріотичні сили і показати, що ми якісна опозиційна партія, яка не підтримує владу у так званих реформах».
Не допустити руїни через псевдореформи
Тарас Батенко піддав гострій критиці реформаторів пенсійної системи та тарифної політики. «Вони нічого путнього людям не принесуть, а лише знекровлять їх, - вважає він. – Припинення мораторію на продаж землі – це обезземелення селян. Ми не можемо допустити руйнування України через реформи, які йдуть на догоду Міжнародному валютному фонду. Понад 2 трильйони державного боргу України – це фактично переддефолтний стан. Ми спілкуємося з людьми і разом шукаємо вихід із ситуації. Через це багато молоді та підприємців йде до нас».
Голова політради УКРОПу висловив упевненість, що спільно вдасться навести лад на ринку продажу вживаного автотранспорту. При цьому послався на експеримент, який провели його колеги, купивши «Запорожець» 1991 року випуску за 250 доларів. Розмитнивши його за ще за 250 доларів у Польщі, активісти поставили його на облік у Євросоюзі. А щоб ввезти машину до України, доведеться сплатити аж 3000 доларів і то після судової тяганини. «Ми зареєстрували законопроекти, щоб розблокувати ринок вживаних авто і полегшити їх ввезення з-за кордону. Достатньо лише процедури техогляду, рік випуску авто значення не матиме», - розповів Тарас Батенко.
Серед інших важливих ініціатив колег з УКРОПу він назвав законопроект про посилення відповідальності підприємців, що забруднюють навколишнє середовище. «Штрафи зростають в десятки разів. У випадках повторного забрудення винуватцям загрожуватиме позбавлення ліцензії і кримінальна відповідальність», - поінформував народний депутат. – Ми займаємося конкретними речами, вирішуючи локальні проблеми і пропонуючи їх розв’язання через парламент».
До того ж, представники УКРОПу мають амбітні плани. Один з лідерів партії дещо поділився ними. Йдеться не лише про подолання прохідного бар’єра, а про створення партійної фракції у парламенті, вплив на формування уряду тощо. Також члени партії сподіваються здобути більшість у багатьох об’єднаних громадах.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4696 |
Коментарі (1)
вася | 2017-06-14 12:13