Останнє оновлення: 11:24 субота, 15 грудня
освіта
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Вища освіта — це культ?
Вища освіта — це культ?

Вища освіта — це культ?

Освіта та самоосвіта мають протистояти чи бути доповненням один одному? На що краще витратити час: п’ять років на навчання казна чому чи декілька тижнів на сучасні курси? Що ефективніше?

Сотні чернігівців розмірковують над цим запитанням, тож ми вийшли на вулиці міста та поцікавилися, що думає громада.

Катерина Зіненко, аспірантка: Я постійно вдосконалююся. Класична освіта не встигає за останніми тенденціями. Раніше відвідувала купу грантових (безкоштовних) тренінгів, але востаннє вирішила, що потрібно спробувати записатися на платний курс. Мені, як економісту, було дуже цікаво. А ось буквально вчора зареєструвалася на курс «Фінансові інструменти для вашого бізнесу» http://bs.krok.edu.ua/general-mba/

Девід Руп, піар-менеджер: Я приїхав до Чернігова з Америки по роботі. Живу вже другий тиждень. Не можу зрозуміти, чому ви ставите такі запитання? Як можна нехтувати освітою? Моїй сім’ї довелося багато працювати на фермі, щоби я отримав можливість вступити до престижного приватного вишу. Там я отримав неоціненну теорію та практику. Іноді вдосконалююся на тематичних сайтах, але університетських знань мені вистачає. Якби було інакше, то ми тут би зараз з вами не розмовляли.

Наталія Пушна, бізнесвумен: У мене два диплома. Думаєте, що саме це зліпило мене, як бізнес леді? Помиляєтеся! Я постійно вчилася. Добре, що живу в еру інтернету та закордонних бізнес-книжок. На одному з київських тренінгів познайомилася з майбутнім бізнес-партнером із Харкова. У нас нічого не було, окрім бажання зробити мережу магазинів. Але ми змогли досягти цього! Тож коли мій син не хоче вчити алгебру, то я його не сварю. Якщо йому подобається гончарство, то нехай займається. На цьому теж можна заробити.

Іван Помаренко, охоронець: Освіта сьогодні — це культ. Моя донька хоче бути перекладачем, але на цю спеціальність конкурс великий, то ж паралельно подаватиме документи на вчителя фізкультури, бо має хист до спорту. Невже це справді те, до чого ми прагли? Потім піде працювали в школу? Чи у фітнес-клуб?

Оксана Іванівна, пенсіонерка: Ой, оце ви таке питаєте? Я закінчила свого часу лише 8 класів, усе життя відпрацювала на заводі. Яка освіта? Мені сказали: «Робити так!», тож я так і робила. Понад 40 років. То молодь хай думає про освіту, тепер легше з цим. Можливостей багато. Та й заводи не працюють.

А і справді, чи відповідає українська освіта сучасним вимогам? Чому американцям вишу вистачає для роботи, а чернігівські випускники змушені витрачати 5 років дарма, щоби потім прийти на роботу та навчатися всьому з нуля?

Не дивно, що молодь зараз активно займається самоосвітою. Та й більшість опитаних жодного разу не сказали щось негативне про самоосвіту. Натомість щодо якості класичної освіти у чернігівців скепсис є.

До речі, нещодавно компанія TNS Infratest проаналізувала поведінку українського користувача в мережі. Виявилося, що співвітчизники на перше місце поставили електронну пошту, на друге — самоосвіту.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Зачем Путину «аусвайс» от Штази?

За інф. «Радіо Свобода»

RedTram
Загрузка...
Північний вектор