Останнє оновлення: 18:53 вівторок, 23 квітня
Медицина
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / На Чернігівщині будуть утворені 4 госпітальні округи
На Чернігівщині будуть утворені 4 госпітальні округи

На Чернігівщині будуть утворені 4 госпітальні округи

Чернігівщина подала до Міністерства охорони здоров’я пропозиції щодо утворення в області 4 госпітальних округів.

Про це в ефірі обласного радіо повідомив голова ОДА Валерій Куліч.

За його словами, центри округів розташовуватимуться у Чернігові, Прилуках, Ніжині та Корюківці.

 Куліч зазначив, що ОДА пройшла довгий процес узгодження кількості округів із МОЗ. Раніше мова йшла про 5 або ж 7 округів на Чернігівщині.

Також він заявив, що утворення госпітальних округів ніяким чином не вплине на існування вже діючих лікарень.

«Питання утворення госпітальних округів ніяк не пов’язане із ліквідацією тих лікарень, які ми маємо. Госпітальний центр матиме більш складне устаткування. Лікарні ж які є, вони будуть виконувати ті функції, які і зараз виконують. Невідкладна допомога, наприклад. А найбільш складні випадки, які потребують більше складного втручання, так як і зараз відбувається, районна лікарня дивиться, що не може якісно пролікувати певну хворобу, направляє людину в обласну лікарню. Тому питання закриття лікарень на місцях взагалі не стоїть! Тому що зараз є дуже великі проблеми із наданням фахової допомоги. У нас по області забезпеченість лікарями складає 62 відсотки. І на сьогоднішній день районні лікарні надають дуже широкий спектр послуг і навіть якщо нема фахівців для цього. Це неправильно» - сказав Куліч.

Зазначимо, що відповідно до постанови КМУ до округу входитиме принаймні одна лікарня інтенсивного лікування, населення округу мінімум 200 тис. осіб, за наявності лікарні 2 рівня або 120 тис. осіб, за наявності лікарні тільки 1 рівня, можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу має складати 60 хвилин.

Госпітальний округ планується з такими межами і набором закладів, щоб в перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу. Їхній перелік окремою постановою Кабмін повинен затвердити до 1 лютого 2017 р. 

Коментарі (5)

axabnrg | 2017-02-10 15:08

в рамках нового проекту «Підтримка розбудови інституційної спроможності об’єднаної територіальної громади» - конкурс для ОТГ від ІГС:
http://www.csi.org.ua/konkurs-dlya-otg/

Азалія | 2017-01-27 23:26

У Шостці чекають новгородсіверців лише з тугим гаманцем, на інших дивляться як на нижчий сорт людей))
До того ж тут зазначено : "що відповідно до постанови КМУ до округу входитиме принаймні одна лікарня інтенсивного лікування, ...можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу має складати 60 хвилин", тобто створення округів на Ченігівщині не відповідає цій постанові?

Ялик | 2017-01-27 14:46

Азалія
До Шостки. За філософією де лікується там і буде субвенція медична, яка зараз йде на кожен район. Не залежно лікують там чи ні...

Азалія | 2017-01-27 14:13

Ну, ну... з якого населеного пункту Новгород-Сіверського району можні дістатися за 60 хвилин до лікарні інтенсивної терапії? А головне, яким транспортом?

прикольно | 2017-01-27 12:57

и в чем разница между этой "реформой" и тем, что предполагала Богатырева, за 5 лет до этого????
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Як птахи бачать «реформу» Красної площі

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор