Останнє оновлення: 17:24 середа, 18 липня
Реформи
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Прокуратура вже не суб’єкт виявлення корупції. Але сільським депутатам «дісталося»
Прокуратура вже не суб’єкт виявлення корупції. Але сільським депутатам «дісталося»

Прокуратура вже не суб’єкт виявлення корупції. Але сільським депутатам «дісталося»

Чинне законодавство України щодо запобігання та протидії корупції є одним з найбільш нестабільних.

Спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції – органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – згідно зі ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Поряд з цим прокуратура втрачає повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, після початку діяльності НАЗК. Це встановлює Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності НАБУ та НАЗК».

НАЗК розпочало діяльність 15 серпня 2016 року. Таким чином, прокуратура з 15.08.2016 не є суб’єктом виявлення та фіксації адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Незважаючи на реформування спеціально уповноважених суб’єктів, робота на даному напрямку продовжується.

У 2016 році уповноваженими суб’єктами протидії корупції, в тому числі – Чернігівською місцевою прокуратурою, складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів Ладинської, Боромиківської, Новобілоуської, Седнівської та Киїнської сільських рад, секретаря Кархівської сільської ради, а також 2 депутатів Чернігівської районної ради. Це через неповідомлення про наявний конфлікт інтересів при прийнятті відповідних рішень.

Всі протоколи розглянуті в судовому порядку, до винних осіб застосовані адміністративні стягнення (стаття передбачає штраф від 3400 до 6800 грн).

Окрім того, Чернігівська місцева прокуратура продовжує здійснювати нагляд у формі процесуального керівництва у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, які підслідні слідчим підрозділам Національної поліції.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  «Укрнафта» отримала висновки з ОВД на родовищі в Чернігівській області

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор