Останнє оновлення: 19:52 п'ятниця, 7 серпня
Обранці
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Доступність депутатів Чернігівської облради. Інфографіка
Доступність депутатів Чернігівської облради. Інфографіка

Доступність депутатів Чернігівської облради. Інфографіка

Прозорість роботи Чернігівської облради була темою експертного обговорення 19 травня у громадському прес-центрі "Ініціатива".

Участь у обговоренні взяли громадські активісти, експерти, представники апарату та депутатського корпусу (в числі одного депутата) обласної ради.

Прес-центр "Ініціатива" повідомила результати аналізу доступності обранців жителів області для контакту з виборцями та подання декларації про майно і доходи обранців (додана інфографіка).

У своєму виборчому окрузі депутат зобов’язаний підтримувати зв'язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території.

Також депутат зобов’язаний визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Але, аналізуючи персональні сторінки депутатів Чернігівської обласної ради можна пробачити, що лише частина депутатів оприлюднила передбачену Законом інформацію, яка покликана забезпечити комунікацію виборців з депутатом, якого вони обрали і який представляє їх виборчий округ.

Зокрема, до числа депутатів облради, на сторінці яких, виборець зможе знайти необхідну інформацію про зв’язок з депутатом, а також про місце, дні і години прийому ним виборців належать:

 1. Базалінський Ігор Васильович (БПП «Солідарність»);
 2. Вдовенко Ігор Станіславович (БПП «Солідарність»);
 3. Куліч Валерій Петрович (БПП «Солідарність»);
 4. Чередник Ольга Миколаївна («Наш Край»);
 5. Мельничук Валентин Васильович («Наш Край»);
 6. Миклухо-Маклай Надія Петрівна («Наш Край»);
 7. Прокопенко Андрій Леонідович («Наш Край»);
 8. Якуб Іван Миколайович («Батьківщина»);
 9. Болоховець Юрій Віталійович («Аграрна партія України»);
 10. Дідур Арсен Петрович («Аграрна партія України»);
 11. Нестерук Василь Сергійович («Аграрна партія України»).

На сторінках інших депутатів така інформація є неповною або зовсім відсутня.

Наприклад, на сторінках депутатів фракції Радикальної партії Ляшка у жодного з них не має інформації про дні та години прийому громадян, а депутатські фракції «УКРОПу» та «Опозиційного блоку» не вважають за необхідне оприлюднювати цю інформацію і лише на сторінці одного депутата фракції «ОБ» Ковальчук Тетяни Миколаївни міститься контактний номер телефону, а також зазначене місце прийому виборців, в свою чергу на сторінці депутата фракції «УКРОП» Хасенко Олега Миколайовича вказано тільки номер контактного телефона.

Ну а найбільш оригінально до оприлюднення інформації про комунікацію з виборцями підійшов депутат від фракції «РПЛ» Василь Миколайович Леоненко, в котрого на персональній сторінці депутата зазначено, що місце проведення ним прийому виборців – кожний населений пункт виборчого округу №23, при цьому відсутній контактний номер телефону, а також не зазначенні дні та години по яким здійснюється такий всеохоплюючий прийом виборців.

Окрім того, відповідно до пункту «б» частини 1 статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" депутати Чернігівської обласної ради є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення і тому відповідно до норм цього Закону, а також відповідно до частини 3 статті 8 Закону «Про статус депутатів місцевих рад» вони зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які мають подавати зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.

Ця норма Закону була виконана самозайнятими та безробітними депутатами обласної ради і 16 депутатів подали свої декларації до апарату обласної ради, але за відсутності на даний момент законодавчого обов’язку для депутатів місцевих рад оприлюднювати на офіційному веб-сайті свої декларації, депутати обласної ради не передбачили такий обов’язок і в своєму Регламенті (на відміну від депутатів Чернігівської міської ради), а тому на сайті Чернігівської обласної ради наявні декларації тільки тих депутатів, котрі одночасно є керівниками виконавчого апарату обласної ради (Голова ради та його заступники). Отже, і жодної відповідальності за неоприлюднення декларацій депутати обласної ради нести не можуть.


Збільшити

Формат подання інформації в таблицях нижче

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор