Останнє оновлення: 16:16 неділя, 27 травня
Заява
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / "Такої "Європи" нам не треба" - чернігівська "Просвіта"

"Такої "Європи" нам не треба" - чернігівська "Просвіта"

Правління чернігівського обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка на сьогоднішньому засіданні ухвалило звернутися до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яка своїм рішенням № 2558 від 26 грудня минулого року визнала переможцем конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням частоти 105,9 МГц у Чернігові ПРАТ «СТУДІЮ «ЄВРОПОЗИТИВ», м. Київ (вихідні дані: «EUROPA PLUS»).

"Своїми рішеннями про розподіл частотного ресурсу Національна рада створила небезпечний прецедент, коли в українському Чернігові – адміністративному центрі області, де 89% населення вважають рідною українську мову, 14 з вже 15-ти ефірних FM-радіостанцій ведуть трансляцію іноземними мовами мовами", -- говориться в заяві просвітян.

"Просвіта" вказує на зневажання прав українців: "Порушниками програмних концепцій мовлення, особливо в частині дотримання заявлених мовних пропорцій, є чи не основна маса ретрансляторів іноземних станцій в обласному центрі. Всупереч заявленим (до 92% часу під україномовний продукт) майже весь ефір заповнений російською і англійськими мовами. На колись місцевих чернігівських частотах (101,8 МГц; 107,7 МГц) також ведуть своє мовлення немісцеві і неукраїнські радіостанції – «Радио Шарманка» (всупереч заявленим 92% україномовного наповнення) и «Радио Рокс» відповідно, завдаючи невиправної шкоди задоволенню інформаційних і культурних потреб чернігівців". 

Правління чернігівської "Просвіти" вимагає відкликати ліцензію у "Європи плюс" та здійснити перевірки діяльності бізнес-структур, що ретранслюють іномовні станції, в т.ч. «Радио шансон», «Русское радио» і т.п. на предмет відповідності їхніх ефірів заявленим програмним концепціям.

Просвітяни виступають за те, щоб влаштувати прозорий конкурс з пріоритетним наданням частот під місцеве, українське і суспільно важливе громадське мовлення як важливий фактор розвитку місцевої громади з неухильним дотриманням мовниками заявлених програмних концепцій. 

Коментарі (5)

Андрій | 2013-01-20 17:40

Андрій
Олег
По-перше, я нічого не зобов'язаний робити в плані "розвитку радіо". І без мене бажаючих достатньо. Краще буду виконувати свою роботу максимально якісно.
По-друге, я поважаю Вашу працю. І дуже добре, що хтось кудись писав з Ванкуверу. Але це залишилось локальним рівнем.Змушений повторити: такі проблеми в місті НЕ вирішуються. І звернення нічого не дають. І Ви про це добре знаєте.
По-третє: Ваша фраза "з ними потрібно діяти їхніми ж методами і це лише початок" вірна. Але насправді ніхто "іхніми " методами діяти не стане. Різні можливості, різна сила волі.
Вихід?
Тільки революція. Або надія, що "свободівці" почнуть хоч щось вирішувати.
Немає поки що інших шляхів.
А Ви - звернення.... обурення... До дупи це.

Олег | 2013-01-20 11:25

Андрій
Андрію, дякую тобі за "авторитетну" пораду))). Насмішив, особливо про "уважність" і "розуміння". Тобі того ж і в більших обсягах!)))
Певно ти три роки робив радіо за свої і ЗРОБИВ?))). Робив по 2 випуски новин на добу, транслював на закордон випуски новин ОБЛАСНОГО (!) радіо, добирав музику з власних джерел і розсилання ФДР-радіо, робив таке-сяке авторське оформлення ЗА МІНІМУМОМ коштів? Після цього до студії приїздили американські слухачі, земляки з Ванкувера писали і надсилали матеріал. Таких радіостанцій зараз повно, і вони ПРАЦЮЮТЬ. Якщо Просвіта трішки і не в темі, вона лише виконала свою функцію і озвучила обурення тих, хто створює онлайнові станції, пише конкурентноздатні (в Європі, не у нас) пісні і музику. Тих, хто НЕ ОТРИМУЄ ПРИ ЦЬОМУ ЧАСТОТ (!!!). Скільки не працюй - орда ламатиме через коліно й підгрібатиме частотний ресурс під себе (читай УВАЖНІШЕ матеріал до теми), з ними потрібно діяти їхніми ж методами і це лише початок. Інакше ніякого медіа-ринку і конкуренції не було і далі не буде. Якщо ти ЦЬОГО досі не зрозумів, то давати анонімні поради не за адресою дуже передчасно.

Андрій | 2013-01-20 09:53

Олеже!
Читай уважніше. Розумій більше.
Розмова не про те, чим наповнювати радіо. Музик вистачає)
Справа в тому - щоб зробити таке радіо.
І в цьому нічого складного немає.
Звичайно, потрібні гроші (яких в мене, на жаль, недостатньо) .
Але ж я і не є поважною організацією чи депутатом -націоналістом.
Зрозумій, друже : не такими недолугими та безпомічними заявами вирішуються подібні питання.
Тут працювати треба. І не папірцями на сайті) І це - робота тієі ж "Просвіти ".
А наша місцева "Просвіта " -це взагалі люди без перспективи та уяви.

Олег | 2013-01-19 20:00

Андрій
Да ти шо!
Я канєшна діко ізвіняюсь, але долдонити про "треба робити", можуть, пардон, лише ідійоти. Зробленого якісного валом:
http://www.youtube.com/watch?v=9vA9y5u6hcs
- і такого критична маса "в налічіі".
Тільки от в ефіри і ротації воно не потрапляє, бо "робити" поза межами виділених "наліво" частот неможливо.
Отже, нафталіновий совок в ефірах (в кращому випадку, в гіршому - щось дебільне) - це на совєцький продукт, а реагування на нього - совєцький?! )))))))
Бугага!!!
Може підкажеш тоді, який такий "конкурентний" продукт спливає на поверхню в результаті антиконкурентного розподілу частот за хабарі різноманітним трансляторам лайна - "медійним" додаткам до російських нафтогазових структур?

Андрій | 2013-01-19 18:48

Ця заява є типово "совєцьким" продуктом.
Не забороняти треба "іноземне", а своє робити. І робити якісним.
Більш того - суспільству потрібна конкуренція між іноземним та вітчизняним продуктом.
Інакше будемо мати лише те, що чуємо по дротовому радіо.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  «Вечеря на Свободі» про досі невідомого видатного земляка Михайла Зінченка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор