Останнє оновлення: 11:29 неділя, 29 січня
До всесвітнього дня чоловіків
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Парадокси з чоловіками
Парадокси з чоловіками

Парадокси з чоловіками

У загальній чисельності населення області переважають жінки, тобто чоловіки– це демографічна меншість.

Про це повідомляє головне управління статистики у Чернігівській області.

За оцінкою, на початок 2011р. в області проживало 492,8 тис. чоловіків, що складає 45% жителів. Відповідно, жінок – 55% , або 596 ,9 тис. осіб. У розрахунку на кожну тисячу жіночого населення припадає 826 чоловіків.

На «виході» іх більше

І це при тому, що чоловічої статі завжди народжується більше. У   2010 році в області народилося 4907 дівчаток та 5184 хлопчики, тобто 106 хлопчиків у розрахунку на  100 дівчаток.

Чоловіки Чернігівщини найстарші на Україні (37,5 років). За розрахунками, середній вік чоловіків області – 39 років, жінок – 46. Міські чоловіки  мають вік 37,5 років і є  молодшими за сільських жителів (42,3). Серед чоловіків 66% перебувають у працездатному віці, кожен п’ятий – у пенсійному віці.

На підприємствах, в організаціях та установах області (з кількістю найманих працівників не менше 10 осіб) у 2010 році працювало 106,3 тис. чоловіків, що становить 44,8% від загальної чисельності працюючих, жінок – 131,0 тис. (55,2%).

Де чоловіки зверху

Традиційно чоловічими сферами прикладання праці залишаються рибальство, рибництво, лісове господарство, добування паливно-енергетичних корисних копалин, діяльність транспорту, будівництво, оброблення деревини та виробництво виробів із деревини, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції, металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів.

Також чоловіки зайняті переважно на посадах керівників, а праця жінок більше застосовується на посадах службовців та технічного персоналу.

Доктор – чоловіче звання

У 2010р. зберігалася певна диспропорція в оплаті праці чоловіків і жінок. Так рівень оплати праці чоловіків був на 15,4% вищим, ніж жінок.

Більш освіченими прагнуть бути жінки: у технікумах, училищах, коледжах частка чоловіків становила на початок навчального року  .48,7%, в університетах та інститутах – 37,2%. Разом з тим, серед фахівців вищої кваліфікації, що працюють в економіці області, переважають саме чоловіки. Серед кандидатів наук у 2010 році їх нараховувалося 52,0%, серед докторів – 80,8%

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Рятуємося від нападу або Кілька золотих правил безпеки

SVOBODA.FM