Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
До річниці Перемоги
Постійне посилання: http://newvv.net/politics/region/203886.html
«Мірило патріотизму» по-чернігівськи

«Мірило патріотизму» по-чернігівськи

Наближається величне свято – 65 річниця перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні.

Свято, яке залишиться для нинішніх і прийдешніх поколінь нагадуванням про безсмертний подвиг дідів та прадідів, котрі зламали хребет ненависному ворогу.

Але скільки б не говорилося про патріотизм із високих трибун, скільки б пісень та віршів не було написано, як би ми не клялися в любові до ветеранів та пам'ятали про загиблих воїнів, - найвищим мірилом святої згадки про ратний подвиг солдатів Великої Вітчизняної було й буде наше ставлення до поховань та монументів.

Здається, лише недавно доріжку до районного будинку культури прикрашала Алея Героїв. Із фотографій на сучасників дивилися ті, хто був удостоєний найвищої нагороди за доблесть і відвагу - Золотої Зірки Героя Радянського Союзу. Однак згодом алею демонтували. На це були вагомі причини, бо постаменти прийшли в аварійний стан. Велися розмови, що незабаром Борзну прикрасить інший пам'ятник. Планувалося навіть відкрити його ще торік. І якби не криза, то, можливо, проект би вдалося реалізувати.

Районна ветеранська організація звернулася по допомогу до громадськості району з метою відновлення пам'ятника. Аби не відкладати справу в довгий ящик, за ініціативи голови районної ради Анатолія Хавила представники громадських та профспілкових та політичних організацій району, органів влади та місцевого самоврядування зібралися у вівторок на зустріч, на якій обговорили проблему: яким чином відновити пам'ять про героїв.

Як повідомив Анатолій Хавило, є організація, яка після узгодження проекту з відповідними службами, може взятися за роботу й виконати її до ювілею Перемоги. Один із земляків, котрий працює на Житомирщині, готовий допомогти знайти необхідний камінь для монументу.

Однак головне - зібрати відповідну суму грошей на будівництво. Для цього в Борзнянському відділенні Ощадбанку відкрито рахунок для добровільних внесків на відновлення пам'ятного знака борзнянцям - Героям Радянського Союзу та ремонту Меморіалу загиблим землякам у роки Великої Вітчизняної війни: р/р 26000332152, код ЄДРПО 25622441, МФО 343035, отримувач - Борзнянська районна асоціація місцевих рад.

Анатолій Хавило особисто коштів надав тисячу гривень на цю благородну справу. Відгукнулися й інші. Зокрема, народний депутат України Олег Ляшко та районна організація ВО «Батьківщина» перерахували 5 тисяч гривень. Стільки ж пообіцяв надати і обласний комітет Комуністичної партії України. 200 гривень внесла профспілкова організація районної ради.

Не залишимось же осторонь і ми, нащадки солдатів Великої Вітчизняної. Навіть одна гривня, перерахована на відновлення пам'ятника, стане в нагоді.

Районна газета «Вісті Борзнянщини» буде періодично друкувати інформацію про надходження коштів на рахунок та повідомляти про виконання цієї важливої справи.

Коментарі (3)

Патріот | 2010-03-09 13:44

Про героїв повинні пам’ятати але гроші на меморіали має надавати держава. Бо плющі, обушні та ляшки не вічні.

революціонер | 2010-03-06 10:32

да, за 6.200 грн. пам"ятник не поставиш...., а чому забули про вказівку з "гори" обідрати лікарів та вчителів в добровільно-наказному порядку? а хто бачив проект пам"ятника? можливо це буде увічненя енкаведистів-людожерів? або прислужників советськіх окупантів? розкажіть докладніше, поіменно, якщо дійсно герої, доді і срава швидше пішла б

Козак з Борзни | 2010-03-05 10:55

     А чому забули про Івана Плюща, Олега Обушного. Останній має достатньо грошей щоб поставити памятник, в тому числі і собі.
  На виборах стільки грошей *** що вистачить на відродження памятників всієї Борзнянщини.


































































































































закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Міс-Латвія приїздила в Чернігів. ФОТО

SVOBODA.FM