Останнє оновлення: 09:51 четвер, 20 червня
Надзвичайна ситуація
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Новобогданівка на Чернігівщині!

Новобогданівка на Чернігівщині!

снарядиУ селі Дружба Ічнянського району Чернігівської області страшно жити. Принаймні так вважають його мешканці. На території військової частини А 1479, яка там розташована, зберігається 361 тонна порохових боєприпасів. Із них більш ніж 13 тон - визнані нестійкими та непридатними до використання. А командування військової частини не займається утилізацією цієї небезпечної порохової бочки.

Представники Зелених нещодавно зустрічалися із жителями військової частини у Ічні. Люди звернулися за допомогою до обласної організації ПЗУ. Вони також надіслали запити до всіх можливих інстанцій: обласної СЕС, військової прокуратури Чернігівського гарнізону, обласного управління Міністерства із питань надзвичайних ситуацій, а також Міністерства оборони.

Ічнянці стурбовані ситуацією, що склалася на порохових складах. Командування військової частини більше ріку тому  отримало припис про необхідність подати проектні матеріали на утилізацію порохів для проведення  експертизи до 1.08.2005 року. До сьогодні припис не виконали.

Зараз територія складів перевантажена боєприпасами. В той же час підвозять ще й нові. Транспорт із боєприпасами розвантажується вже у прирейковій зоні.

Жителі Дружби стурбовані і тим, що територія військової частини, зокрема складів, не повністю укомплектована пожежними щитами. Інші порушення взагалі просто жахливі. Недостатньо  громовідводів. Не виконані відповідні земляні роботи біля місць зберігання боєприпасів. Через відсутність тари їх взагалі тепер не штабелюють. А пожежні танки - є, але вони не відповідають сучасним вимогам. Подібні використовували у Новобогданівці і всі бачили , до чого це призвело.

Зелені Чернігівщини і місцеві жителі у зверненні до Міністерства оборони зазначають, що завод з утилізації боєприпасів на території військової частини припинив роботу ще у 90-х роках минулого століття. Там були викриті фінансові порушення та продаж кольорових металів. За цей час частина обладнання із заводу зникла.

Не пий водичку - невідомо ким станеш.

Місцеву воду пити також небезпечно. Ічнянська районна СЕС проводила лабораторні дослідження питної води відомчого водогону військової частини А 1479. Висновки, навіть, не здивували. Якість води не відповідає вимогам держстандарту. Потрібні гроші на капітальний ремонт свердловини.

У санітарних приписах, які надсилали командиру військової частини А 1479 полковнику Богдану, запропонували провести капітальні ремонти артсвердловин. Або потрібно виділяти кошти для будівництва нових свердловин.

Далі гірше ...

За три-чотири кілометри від військової частини знаходиться маслозавод. В його сховищах знаходиться хлор. Також поблизу складів розташовані нафтобаза і спиртозавод. Наприкінці 2005 року вже була ситуація, коли реактивний снаряд ледь не влучив у сховище боєприпасів. За цим фактом так і не зробили ніяких серйозних висновків.

Немає на території військової частини і спостережних свердловин для контролю за станом підземних водних горизонтів біля мазутосховища.

Мийка автотранспорту не обладнана системою повторного використання води та очисними спорудами.

А віз і нині там

Санепідемслужба запропонувала командуванню А 1479 затвердити план заходів з охорони навколишнього середовища водонасосних свердловин. Також від командування вимагають вирішити проблему хлорування водопроводу і бака водонапірної вежі.

Приписи обласного Державного управління екоресурсів та Ічнянської санітарно-епідеміологічної станції досі не виконані.

А командир військової частини А 1479 двічі мав службову невідповідність.

Чернігівські Зелені збирають матеріали за проблемами Ічнянських військових складів і планують передати до суду. Зелені готують позов проти військової частини А 1479.

Прес-служба обласної організації ПЗУ

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  «Вечеря на Свободі» з тревел-журналістом Павлом Федиковичем

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор