Останнє оновлення: 20:58 неділя, 16 листопада
НАШ СУД
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / 30 РОКІВ ЗА КРАДІЖКУ З КЛАДОВИЩА

30 РОКІВ ЗА КРАДІЖКУ З КЛАДОВИЩА

ТрубаАпеляційний суд Чернігівської області розглянув кримінальну справу, порушену управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області стосовно п’яти осіб, мешканців Прилуцького району, котрі займалися викраденням стабільного газового бензину (газоліну) з трубопроводу «Гнідинці-Прилуки».

Співробітники спецслужби затримали зловмисників у липні минулого року на території кладовища с. Подище Прилуцького району. Саме туди бензинові крадії встигли вивести 250-метрову трубу врізки. Для того, щоб до місця перекачування газоліну міг під’їжджати автотранспорт, зловмисники планували подовжити відвід за межі цвинтаря. Під час проведення робіт для реалізації свого задуму злочинці були затримані правоохоронцями “на гарячому”.

У ході розслідування встановлено, що затримані особи протягом червня 2004 року встигли викрасти з трубопроводу понад шість тисяч літрів нафтопродукту на загальну суму близько 9 тис. грн. Але сума викраденого могла бути набагато більшою у разі несвоєчасного припинення злочинних дій співробітниками спецслужби.

Згідно матеріалів кримінальної справи ця організована злочинна група діяла за чітким планом. Зловмисники ретельно готувалися до здійснення злочину. Заздалегідь було оглянуте місце врізки, визначено, скільки метрів труби потрібно прокласти. Після цього спільники придбали необхідне їм знаряддя та залишили для зберігання в гаражі одного з членів групи. Попередньо була визначена і роль кожного учасника цієї злочинної оборудки. Зокрема, один із членів забезпечував групу транспортом, інший під час вчинення злочинних дій вів спостереження за об’єктами, які рухаються в сторону врізки, і повідомляв про це спільників за допомогою мобільного телефону.

Свої злочинні рейди бензокрадії здійснювали вночі. Як тільки були укладені перші метри врізки, зловмисники почали викачування газоліну. Надалі стабільний газовий бензин перевозився до м. Прилук, де реалізовувався місцевим водіям.

У подальшому злочинці планували збільшити обсяги незаконного “видобутку” нафтопродукту, але в їхні плани втрутилися правоохоронні органи.

Розглянувши матеріали кримінальної справи, апеляційний суд Чернігівської області визнав підсудних винними у вчиненні крадіжки газоліну, пошкодженні магістрального газопроводу “Гнідинці-Прилуки” та засудив чотирьох членів організованої злочинної групи до 7 років позбавлення волі кожного. П’ятому учаснику злочину призначено умовне покарання з іспитовим строком два роки. Крім того, засудженим доведеться відшкодувати витрати ВАТ “Укрнафта”, що пішли  на ліквідацію врізки. 

 

Прес-група СБУ
в Чернігівській області

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Театр із глядачем... на сцені. Литовські хроніки. Ч.2

SVOBODA.FM