Останнє оновлення: 18:53 вівторок, 23 квітня
Розвиток фермерства
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Відродимо огіркові левади

Відродимо огіркові левади

Минулого тижня у Ніжині відбулась заключна конференція в рамках реалізації проекту “Розвиток фермерства та підприємництва на основі традиційного промислу Ніжинського регіону”, який діє за підтримки Фонду Євразія та ОБСЄ.

Відкрив і вів конференцію директор громадської організації “Ніжинська агенція регіонального розвитку” Вадим Шелест. Про зроблене за рік звітував керівник проекту Валерій Толмачов.

Враховуючи ту кількість семінарів, консультацій, практичних занять і тренінгів, організаторам вдалось немало зробити. За кінцеву мету ставилося – розбудити громаду і владу, поєднати їх у спільній справі вирішення проблеми безробіття, відродити ніжинську огіркову зону з її “огірковими левадами”.

Проект зацікавив і набув широкого розголосу, повівши за собою інші регіони. На Ніжинщині вже 6 фермерських господарств доли згоду працювати за цим проектом. І поки що одна тільки Сальнянська школа почала вирощувати споконвічний “дідівський” овоч. Приємно, що надходять запити на істинне насіння ніжинського огірка з Польщі, з країн СНД, і що з ніжинцям готовий співпрацювати відомий світовий селекціонер Медвєдєв. І було великою помилкою те, що Ніжинський консервний комбінат свого часу оголосили банкрутом. Підприємство сезонною потужністю у 22 млн. умовних банок сьогодні випускає лишу п’яту частину можливої продукції.

Ніжинська агенція стала першопроходцем в області. Але не пізніше, ніж сьогодні, саме ніжинцям треба подбати і про створення Міжнародної фірми з реалізації ніжинського огірка, своєчасно запатентувати марку, аби не вийшло, що хтось матиме марку, а хтось залишиться з огірком, пише газета “Ніжинський вісник”.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Як птахи бачать «реформу» Красної площі

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор