Останнє оновлення: 23:23 понеділок, 20 березня
Медицина
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / У Чернігівській обласній лікарні запрацює ПЛР-лабораторія
У Чернігівській обласній лікарні запрацює ПЛР-лабораторія

У Чернігівській обласній лікарні запрацює ПЛР-лабораторія

У Чернігові в обласній лікарні відкриють власну ПЛР-лабораторію. Обладнання від Міністерства охорони здоров’я лікарня отримала ще у 2021 році та з початком повномасштабного вторгнення ремонтні роботи змогли завершити тільки зараз. .

 Про це повідомляє Суспільне з посиланням на гендиректора Чернігівської обласної лікарні Андрія Жиденко.

Лабораторія буде багатофункціональна: окрім аналізів на коронавірус вона має обладнання для діагностики інфекційних хвороб.

"Коли ми замовляли обладнання, ми просили, щоб ця лабораторія займалася не лише коронавірусом, а й іншими інфекційними хворобами, які найкраще діагностуються цією методикою. Вважається, що ПЛР-діагностика – найточніша. Тобто, ми можемо зараз діагностувати й нейроінфекції, TORCH-інфекції, гепатити. Практично увесь спектр".

Однією з переваг такого обладнання – генотипування, сказав Жиденко.

"Ми в цьому році хочемо розпочати програму з трансплантології. Тому якщо ми проводимо забір органа, його треба генотипувати, тобто зрозуміти, кому він підходить. Ця лабораторія дозволяє це робити. Такий апарат розрахований на 96 проб. Лабораторія може працювати цілодобово. Якщо буде необхідність, то це обладнання дозволить робити 200 зразків і більше за добу", – сказав гендиректор обласної лікарні.

За його словами створення лабораторії профінансували, як з державного бюджету, так і за рахунок коштів обласної лікарні.

"Вартість реконструкції будівлі для ПЛР-лабораторії – понад 4,8 мільйона гривень: 1,9 мільйона гривень – з державного бюджету, 2,9 мільйона – за рахунок коштів обласної лікарні. Зараз ця лабораторія повністю готова", – розповів Жиденко.

"Дуже важливо, що ми не тільки відновлюємось, а ще й розвиваємось. Ось це як раз приклад того, що не тільки відновились, а ще й зробили нову лабораторію. Вона повністю сертифікована, всі фахівці пройшли відповідні навчання. Це значно пришвидшить виготовлення аналізів. Ми сьогодні поговорили – це 4-6 годин", — сказав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Організованій злочинній групі з торгівлі людьми СБУ оголосила підозри

SVOBODA.FM