Останнє оновлення: 11:28 вівторок, 7 грудня
Охорона здоров'я
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / МОЗ закликало терміново зробити щеплення від поліомієліту дітям до 5 років
МОЗ закликало терміново зробити щеплення від поліомієліту дітям до 5 років

МОЗ закликало терміново зробити щеплення від поліомієліту дітям до 5 років

На Чернігівщині охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить 63%. Повний курс щеплень (6 доз) отримали лише 65,8% 14-річних дітей на Чернігівщині.

27 жовтня відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (комісії ТЕБ та НС) щодо ситуації з поліомієлітом в Україні. За результатами засідання керівникам облдержадміністрацій доручили терміново забезпечити заходи з імунізації від поліо невакцинованих дітей віком до 5 років включно. Крім того, по всій країні буде посилений епідеміологічний нагляд за випадками гострого в’ялого паралічу, повідомляє пресслужба МОЗ.

Станом на 1 жовтня рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить 59,7 %. Найкраща ситуація у м. Києві (81,2 %), Кіровоградській (72,5 %) та Сумській областях (69,7 %). Найгірша — Закарпатській (49,7 %), Івано-Франківській (47,7 %) та Херсонській областях (47,6 %). На Чернігівщині охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить 63%. Повний курс щеплень (6 доз) отримали лише 65,8% 14-річних дітей на Чернігівщині.

Для формування колективного імунітету від хвороби він має сягати 95%.

«Ситуація з охопленням рутинними щепленнями залишається загрозливою. Як результат — уперше за багато років поліомієліт повернувся в Україну і спричинив хворобу у 17-місячної дитини. Триває епідемічне розслідування цього випадку, та ми маємо терміново посилити захист інших дітей, які відтепер також під загрозою інфікування. Адже найбільш вразливі до поліо — саме діти до 5 років. Керівники облдержадміністрацій, закладів охорони здоров’я, лікарі первинної ланки мають вжити термінових заходів щодо підвищення рівня охоплення щепленнями від поліомієліту дітей у регіонах”, — сказав Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Поліція уточнила деталі ДТП на Чернігівщині: загинуло 11 осіб, ще 8 - травмовано

SVOBODA.FM