Останнє оновлення: 13:20 неділя, 28 лютого
медицина
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / Заради попередження глаукоми
Заради попередження глаукоми

Заради попередження глаукоми

Офтальмологи КНП «Чернігівська обласна лікарня» продовжують онлайн-консультації щодо раннього виявлення глаукоми – підступного захворювання очного нерва, яке здатне призвести до повної сліпоти.

Як зазначає завідувачка відділення мікрохірургії ока обласної лікарні Ірина Биховець, останнім часом до медиків звертаються пацієнти , що мають доволі занедбану стадію прогресування глаукоми, а також іншої патології очей. Водночас часто-густо як лікарям, так і самим пацієнтам доводиться витрачати багато часу для лікування та можливого відновлення зору.

«Глаукому, як і будь-яке інше захворювання, легше попередити, ніж лікувати. І дуже важливо, коли її вдається діагностувати на початкових стадіях, – зауважує Ірина Биховець. – Відтак на початку поширення коронавірусної інфекції страх захворіти на ковід перемагав небезпеку залишитися сліпим. Але зараз більшість наших пацієнтів вже впевнені – коронавірус відступить, але повернути зір буде неможливо! Глаукома – таке захворювання, яке порівняно легко діагностувати шляхом обстеження очного дна. До речі, відділення мікрохірургії ока обласної лікарні має все необхідне сучасне обладнання для виявлення не тільки глаукоми , а і супутніх захворювань, які призводять до цієї патології, наприклад, цукрового діабету, розсіяного склерозу, онкозахворювань тощо.

Втім, завдяки масовому обстеженню жителів Чернігівщини, а відтак – своєчасному виявленню хвороби, лише за минулий рік кількість випадків глаукоми зменшилася майже вдвічі. Тому ми і започаткували проведення онлайн-консультацій з попередження розвитку цього захворювання та вкрай небажаних його наслідків».

Нагадаємо: консультація жителів Чернігівщини з приводу глаукоми відбувається у робочі дні з 9.00 до 15.00 за телефоном 0988702052. Вас вислухає лікар та, у разі необхідності, запросить на обстеження.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM