Останнє оновлення: 19:33 неділя, 20 вересня
коронавірус
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / У МОЗ розраховують отримати близько 8 мільйонів доз вакцин для профілактики коронавірусу
У МОЗ розраховують отримати близько 8 мільйонів доз вакцин для профілактики коронавірусу

У МОЗ розраховують отримати близько 8 мільйонів доз вакцин для профілактики коронавірусу

Заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко розраховує, що в рамках співпраці з міжнародним механізмом COVAX (механізм глобального доступу до вакцин COVID-19) Україна отримає близько 8 млн доз вакцин для щеплень з профілактики коронавірусу. Про це він повідомив під час брифінгу.

"Вчора ми отримали підтвердження від механізму COVAX, що уряд України має право звернутися до даного об'єднання, Глобального вакцинного альянсу, з проханням надати вакцини у разі їх реєстрації для подальшої профілактики коронавірусної хвороби шляхом проведення щеплень людям з груп ризику або визначеним віковим категоріям", - розповів Ляшко. Він пояснив, що за даним механізмом, кожна країна, яка є його членом і якій надано право звернутися за цією допомогою, отримає вакцини для покриття щепленнями близько 20% населення. "Для України це прогнозується близько 8 млн доз. Це та вакцина, яка гарантовано надійде в Україну різними об'ємами. І вона може бути або безкоштовною, або за спеціальною ціною", - зазначив головний санітарний лікар.

Водночас, зауважив Ляшко, паралельно з цим Кабінет міністрів та Міністерство охорони здоров'я проводять перемовини з виробниками та урядами інших країн для того, аби крім цих 20%, які Україна отримає в рамках співпраці з механізмом COVAX, вона мала можливість додатково закупити вакцину за бюджетні кошти уже за іншими, не спеціальними цінами, для того, щоб покрити щепленнями проти коронавірусної хвороби усі групи ризику.

"Також ми працюємо з виробниками для того, щоб надалі вони реєструвалися на території України. І суб'єкти господарювання, які хотітимуть захистити своїх працівників, для того, щоб унеможливити масові спалахи на підприємствах, також могли купувати і вакцинувати своїх працівників", - додав головний санітарний лікар.

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  “За майбутне” - “не проросійська і не прозахідна, а проукраїнська команда професіоналів”

SVOBODA.FM