Останнє оновлення: 15:29 понеділок, 1 березня
коронавірус
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / Андрій Прокопенко: освітній процес стартує з 1 вересня
Андрій Прокопенко: освітній процес стартує з 1 вересня

Андрій Прокопенко: освітній процес стартує з 1 вересня

Учора, 30 липня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді, яку провів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр нагадав, що з 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділятимуться на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону.
Найближчими днями зможемо побачити візуалізацію по COVID-19 в розрізі кожної територіальної одиниці.
Головна тема наради - стан підготовки до нового 2020—2021 навчального року.
- Позиція щодо початку навчального року у освітніх закладах усіх рівнів залишається незмінною, - зауважив Андрій Прокопенко. - За умови, якщо територіальна одиниця не в червоній зоні, – освітній процес стартує з 1 вересня. Обов'язкова умова - дотримання протиепідемічних заходів.
Вчителям робитимуть щоденну термометрію, в масках необхідно бути до початку уроку.
Дітям температуру не будуть міряти, а регулярно питатимуть щодо стану здоров’я. У разі виявлення у дитини симптомів ГРВІ проведуть термометрію та консультацію медичного працівника.
Чіткі норми щодо організації роботи закладів освіти визначені в постанові Кабміну від 22 липня 2020 р. №64.
Під час наради також обговорили питання щодо забезпечення шкіл підручниками: у цьому році планується їх оновлення для 3-х та 7-х класів.
Крім того, проаналізували інформацію по регіонах щодо використання субвенцій на реалізацію державних освітніх програм: «Спроможна школа для кращих результатів», «Нова українська школа», придбання шкільних автобусів та обладнання для кабінетів і STEM-лабораторій тощо.
Голови ОДА повідомив, що в області триває робота над забезпеченням комфортних умов для вчителів та дітей.
- На контролі облдержадміністрації - підготовка закладів освіти до початку опалювального сезону 2020-2021 років. Особлива увага - ремонтам та реконструкціям садочків та шкіл. Всі роботи потрібно завершити вчасно, - підкреслив Андрій Прокопенко.
Окремо торкнулися теми вакцинації. Наразі в Україні спостерігається значне зниження кількості щеплень. З огляду на пандемію дуже важливим є дотримання графіків вакцинації.
Не вчасно зроблене щеплення – реальна загроза колективному імунітету. Інші інфекційні захворювання у поєднанні з COVID-19 можуть спричинити ріст летальних випадків.
Під час наради також порушили питання:
- виплати заробітної плати працівникам райдержадміністрацій;
- управлінських процесів на субрегіональному рівні у зв’язку з утворенням і ліквідацією районів під час реформи з децентралізації (реорганізація місцевих органів виконавчої влади, фінансування, розподіл повноважень).

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Академічний народний хор — запрошення до весни

SVOBODA.FM