Останнє оновлення: 12:41 вівторок, 11 серпня
карантин
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / Опитування показало, як українці ставляться до дистанційної освіти
Опитування показало, як українці ставляться до дистанційної освіти

Опитування показало, як українці ставляться до дистанційної освіти

Близько половини громадян України негативно ставляться до запровадження дистанційного формату освіти у зв’язку з пандемією коронавірусу. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова і фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 3 по 9 липня.

 За даними, що представлені сьогодні на прес-конференції, цілком підтримують дистанційну освіту 9,9% респондентів, скоріше підтримують – 22,4%, скоріше не підтримують – 25,1%, категорично не підтримують – 24,6%. Не змогли відповісти 18% опитаних. 

Як зазначається, категорично негативних оцінок найбільше у південному (29%) та східному (28%) регіонах.

Найістотнішими проблемами, з якими стикнулися громадяни через перехід на дистанційне навчання, респонденти назвали зниження рівня успішності дітей (26%), брак уваги вчителів до потреб дітей під час навчання (22%) та технічні проблеми – погана якість інтернету (21%) чи відсутність пристроїв для онлайн-навчання (19%). Про брак технічних засобів зазначають близько 20-30% громадян у невеликих містах (до 100 тис. жителів).

Також 13,3% наголошують на надмірній завантаженості дітей завданнями, 5% - на недостатньому навантаженні дітей завданнями, 16,1% відзначають формальний підхід вчителів до проведення дистанційного навчання.

У селах під час опитування 20% сказали про відсутність технічних пристроїв, 27,1% - про поганий інтернет-зв’язок. У селищах міського типу ці дані становлять 19,6% і 25,8% відповідно; в містах, де населення менш як 20 тисяч – 27,9% і 34,5%, менш як 49 тисяч – 40,9% і 39,1%, менш як 99 тисяч – 26,4% і 20%, менш як 999 тисяч – 14% і 12,6%. Водночас у містах з населенням понад 1 млн жителів про відсутність технічних пристроїв сказали 8,9% респондентів, про поганий інтернет-зв’язок – 7,2%.

На думку більшості українців, головну відповідальність за якість освіти та підготовки шкіл до роботи в умовах пандемії несе Міністерство освіти та науки, 11% вважають, що відповідальність за цей процес має нести президент України.

 *** Дослідження проведено методом особистого інтерв’ю серед 2022 респондентів віком від 18 років за місцем їх проживання у всіх регіонах України, за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Фінансування опитування здійснено в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор