Останнє оновлення: 13:11 вівторок, 2 червня
Медицина
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / Чернігівські лікарі провели складну гібридну операцію
Чернігівські лікарі провели складну гібридну операцію

Чернігівські лікарі провели складну гібридну операцію

В умовах Чернігівської міської лікарні №2 здійснена складна гібридна операція. Її проведення дозволило зберегти людині нижню кінцівку.

 Про це повідомляє Друга Лікарня на своїй сторінці у Facebook.

 
Гібридні хірургічні втручання – один із основних сучасних напрямків, що розвиваються в судинній хірургії XXI століття. 
Одномоментне поєднання реконструктивної хірургії (відкритої операції на артеріях) з ендоваскулярними (внутрішньосудинними, без розрізів) методиками доцільно в деяких складних випадках, а іноді є єдиним можливим способом оперування складних уражень.
Як зазначив завідувач відділення інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок) та рентгенології – серцево-судинний, ендоваскулярний хірург відділення серцево-судинної хірургії Олександр Бараненко, до лікарні поступив пацієнт із розшаруванням (дисекцією) загальної здухвинної артерії.
Вона знаходиться в області тазу, де аорта розділяється на дві судини, які йдуть у ноги. На фоні розшарування артерії в судині виник тромб, який перекрив кровотік у кінцівку. Виникла критична ішемія (тканеве голодування) нижньої кінцівки.
«Пацієнту за 60 років. Спочатку була виконана стандартна відкрита операція, під час якої було видалено тромб. Для подолання розшарування задіяний ендоваскулярний метод, сутність якого полягає в тому, що в артерію вставили стент. Лише комбінація цих двох втручань вирішила проблему – пацієнт залишився з нижньою кінцівкою», – розповідає Олександр Бараненко.  
Післяопераційний догляд за пацієнтом здійснювали співробітники відділення серцево-судинної хірургії.
Прогноз для пацієнта цілком сприятливий. Він залишився з ногою. Без оперативного втручання йому, як мінімум, загрожувала ампутація кінцівки. Операція пройшла успішно.
На сьогодні пацієнт проходить період реабілітації вдома, ходить, соціально адаптований.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор