Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Брижинський звернувся до правоохоронців через бездіяльність Чернігівської міськради: відповідь мерії
Брижинський звернувся до правоохоронців через бездіяльність Чернігівської міськради: відповідь мерії

Брижинський звернувся до правоохоронців через бездіяльність Чернігівської міськради: відповідь мерії

14 червня начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський звернувся до правоохоронців щодо невиконання його розпоряджень посадовцями Чернігівської міськради. Про це він написав у Facebook. Мова, зокрема, стосується перевірок доступності до укриттів.

Що каже Брижинський

"2 червня за моїм головуванням була проведена розширена нарада та комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами наради та роботи комісії мною було видано розпорядження №13 від 02.06.2023 р. щодо виконання наступних завдань:

- невідкладно організувати безперешкодний цілодобовий доступ до захисних споруд цивільного захисту;

- встановити вказівники розташування найближчих сховищ;

- визначити відповідальних осіб за належне функціонування кожного укриття;

- передбачити кошти в міському бюджеті та внести зміни до нього для виконання відповідних заходів;

створити комісії для перевірки укриттів та організувати контроль за безперешкодним доступом", – зазначив Брижинський.

За його словами, посадовці міськради та начальники підпорядкованих комунальних підприємств, ЖЕКів та голови ОСББ не забезпечили 100% безперешкодний доступ до найпростіших сховищ та укриттів.

Також, додав Брижинський, не підготовлене та не подане йому на підпис розпорядження про внесення змін до бюджету Чернігова для виділення грошей для виготовлення і встановлення позначок напрямку руху до укриттів.

"Звертаюсь до правоохоронних органів здійснити відповідне реагування на бездіяльність посадових осіб стосовно забезпечення безпеки громадян та невиконання наданих мною розпоряджень, що в умовах воєнного стану може призвести до тяжких наслідків", – написав Брижинський.

Що кажуть у міськраді

Суспільне звернулося за коментарем до пресслужби Чернігівської міської ради. Там повідомили, що 2 червня 2023 року засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, – ред.) пройшло під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка, а не Дмитра Брижинського.

"На цю комісію був запрошений, в тому числі й начальник міської військової комісії Дмитро Брижинський, для того, щоб послухати його сторону або пропозиції стосовно безпекової ситуації та її покращення. Ті рішення, які були прийняті на комісії затверджені відповідним протоколом. Вони зараз на етапі реалізації", – сказала начальниця пресслужби Чернігівської міської ради Юлія Циганок.

Також, вона додала, що на загальноміській нараді 14 червня в.о. міського голови Олександр Ломако дав доручення, які стосуються безпекового напрямку, зокрема, укриттів.

"Буде проведена ще одна така ж комісія з питань ТЕБ та НС, де будуть розглянуті додаткові питання, які виникли", – сказала Циганок.

Що передувало

1 червня, після ракетних ударів по Києву, коли через зачинене укриття загинули люди, начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський сказав, що укриття і бомбосховища у місті повинні зробити відчиненими цілодобово.

"І це вже головний біль начальників ЖЕКів, директорів ОСББ, як вони будуть це забезпечувати. Можливо нехай організовують коштом співробітників чергування, але ми маємо забезпечити доступ цілодобово".

2 червня Брижинський видав розпорядження щодо забезпечення безперешкодного цілодобового доступу до укриттів.

Нагадаємо, що Дмитра Брижинського призначили на посаду начальника Чернігівської міської військової адміністрації 17 лютого 2023 року. Пізніше Чернігівська МВА в особі Дмитра Брижинського направила скаргу до Мін’юсту та подала до суду на Чернігівську міську раду, в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака та відстороненого керівника міста Владислава Атрошенка. Брижинський тоді говорив, що скаргами та позовом він хоче досягти виконання рішення Львівського апеляційного суду у вигляді позбавлення Атрошенка права обіймати посади, що пов`язані з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, строком на один рік.

Своєю чергою Олександр Ломако на нараді у міській раді 18 квітня заявив про тиск з боку військової адміністрації шляхом подання скарги й позову та сказав, що такі дії перешкоджають роботі міської ради. Пізніше Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Чернігівської МВА в особі її керівника Дмитра Брижинського, визнав незаконним та скасував розпорядження Чернігівської міськради про призупинення повноважень Владислава Атрошенка на посаді міського голови Чернігова, визнав протиправною бездіяльність в.о. міського голови Олександра Ломаки через не оформлене звільнення Атрошенка, а також зобов'язав Ломаку все ж таки звільнити Атрошенка з посади.

6 червня міського голову Чернігова Владислава Атрошенка все ж таки звільнили з посади. Про це йдеться у записі в трудовій книжці Атрошенка, який він опублікував на своїй Facebook-сторінці.

Коментарі (1)

Гость | 2023-06-18 22:46

Как ни воздушная тревога так призыв спускатися в укриття.Назрел логичный вопром и думаю народ Чернигова хочет знать от власть имущих а в какие именно укриття и где именно им спускаться.Где они эти укриття о которых вы безупинно все говорите? Если представители жеков прошлись по подвалам девятиэтажек и что самое страшное пятиэтажных хрущёб и на дверях понаписывали "укриття"! То я вас вынужден разочаровать! Ни по каким стандартам укриттив подобные укриття не проходят вообще.потому что в случае чего это не укриття а братские могилы. И если нет людских нормальных укрытий так нечего изображать и людям говорить спускайтеся в укрыття а говорите правду люли а у кого рядом нет бомбоубежищь то на свой страх и риск спускайтеся в подвалы своих домов но на свой страх и риск ибо подвалы это не укрыття их строили как подвалы домов и абсолютно не как укрыття за исключением разве что некоторых домов где реально подвал начинается так метров с шести под землёй но таких домов относительно немного а не так как в типовых девятиэтажках или тем более в пятиэтажных хрущобах.А то как послушать так у всех нас есть эти самые укриття и мы в них каждый раз спускаемся.Давайте будем честны хоть в такие тяжёлые времена а не делать с людей простаков. Спускайтесь у кого нет бомбоубежищ на свой страх и риск в подвалы ваших домов но только на на ваш страх и риск.Что? Как то не так звучит? Зато правда! А пройтись тряся жирком и нацарапать мелом на подвалах слово укриття большого ума не надо.Только от надписей этих подвалы не перестанут быть подвалами.И никакиго отношения к укриттям они точно не имеют.Достало!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM