Останнє оновлення: 21:25 неділя, 16 червня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Чернігівцям, чиє житло було пошкоджено через війну, компенсують витрати на квартплату та тепло
Чернігівцям, чиє житло було пошкоджено через війну, компенсують витрати на квартплату та тепло

Чернігівцям, чиє житло було пошкоджено через війну, компенсують витрати на квартплату та тепло

Чернігівцям, чиї квартири були серйозно пошкоджені внаслідок дій російських військових, компенсують витрати на квартплату та тепло. Проєкт програми компенсації комунальних послуг одноголосно підтримали 22 березня на виконкомі міської ради. Начальник міського управління житлово-комунального господарства Ярослав Куц сказав, що на програму планують виділити 15 мільйонів гривень з міського бюджету.

"Ми говоримо про ті квартири, які зазнали прямих пошкоджень, тобто зруйновані стіни, підлога, була пожежа. Ці квартири, в них фізично не можна було проживати, фізично в них проводились роботи, і пропонується саме така компенсація, тому що мешканці цих квартир зазнали найбільшої шкоди від російської агресії".

За словами Ярослава Куца, орієнтовно в Чернігові 600-700 таких квартир, власники яких зможуть отримати компенсацію. Точний перелік мають надати управителі будинків, його розглядатиме й затверджуватиме спеціальна комісія, далі виконком прийматиме рішення про фінансування. Власникам квартир нічого робити не треба, компенсація одразу буде нарахована надавачам послуг, каже Ярослав Куц.

"До 1 травня ми взагалі не нараховували всім мешканцям, а по цих зруйнованих квартирах ми з 1 травня 2022 року по 1 травня 2023 року – тобто рік нарахувань ми знімаємо. Буде перераховане, зняте нарахування за рік по житлових організаціях, тобто за рік буде перерахована квартплата, і повністю опалювальний період з 15 жовтня по 15 квітня. По факту того, скільки теплові організації за опалювальний період виставили рахунок за опалення квартири".

Тобто, якщо в людей є заборгованість по оплаті за цей період, то вона буде погашена за рахунок цих коштів. Якщо власники житла оплатили квитанції, гроші все одно ляжуть на рахунки надавачів послуг – як переплата.

Щоб програма запрацювала, за неї мають проголосувати депутати на сесії міської ради.

Нагадаємо, у липні ми розповідали історію чернігівки Альони Якимчук. У березні її квартиру в мікрорайоні ЗАЗ пошкодив російський снаряд, у ній була пробита стеля, жити там було неможливо. Але платіжки за комунальні послуги продовжували приходити. Зокрема, квартплата становила 530 гривень щомісяця.

Дівчина з батьком писали в комунальні установи, що в квартирі ніхто не проживає, тому що вона частково зруйнована, щоб не платити за ці комунальні послуги. Родина отримувала різні відповіді від комунальників. У ЖЕКу їм казали, що про пошкодження знають, але платити квартплату все одно треба. Тоді Ярослав Куц пояснював, що згідно з Наказом Мінрегіону, сплачувати за квартплату треба, незалежно від того, пошкоджена квартира або ні.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM