
Чому в Чернігові немає Генерального плану? Або корупційні схеми в земельних питаннях
Існує неосяжна кількість корупційних схем, з якими донині зіштовхуються громадяни. Корупція змінює форму, ховається в різних деталях. Життєву стійкість корупції в Чернігові вправно забезпечують зацікавлені особи при владі.
Вони згуртовують навколо себе прибічників. Виконавці “підживлюють” корупцію протиправними діями, сфабрикованою інформацією. Корупція існує в економіці, торгівлі, медицині та інших сферах.
В Чернігові міцною корупційною платформою є вирішення земельних питань. Корупційній діяльності в земельних питаннях для влади став у пригоді не оновлений з 2003 року Генеральний план міста Чернігова. Життя вносить корективи в зонування території. З 2003 року поряд з земельними ділянками , на яких колись були розташовані виробничі підприємства, збудовані житлові будинки, сформована соціальна інфраструктура.
Для багатьох власників нерухомості виникла потреба зміни цільового призначення земельної ділянки для здійснення господарської діяльності в нових умовах.
Виразним прикладом корупційного розгулу є довгорічні намагання ряду підприємств укласти договори оренди земельних ділянок за адресою проспект Миру, 194.
Підприємства впродовж багатьох років отримують відмову на укладання договору оренди, навіть, під будівлями власності. Формулювання відмови стандартне, яке спирається на старий Генеральний план міста – цільове призначення земельної ділянки - виробниче Проте з 2008 року на цій ділянці виробнича діяльність припинена.
Акціонерне товариство, власник будівель, обрало нову стратегію розвитку. Та сучасному розвитку міського простору, розвитку бізнесу перешкоджають міцні корупційні схеми. Проте, окремим, обраним структурам за цією ж адресою, проспект Миру, 194, міська рада чомусь надає дозвіл на оформлення оренди земельних ділянок. Такими обраними структурами є КП «Паркування та ринок», магазин АТБ, магазин «Квартал, ощадбанк та інші .Чернігівська міська влада діє за принципом казочки «Цьому дам, а цьому не дам».
Так на останній, серпневій сесії міської ради в черговий раз отримали відмову, навіть, в дозволі на розробку проектів землевідводу Товариство « Християнський культурно-освітній центр «Єдність», Товариство «Лофт. Біз», Товариство «Спорт. Лайф», Товариство «Відродження старого міста», діяльність яких спрямована на задоволення потреб населення в культурно-освітній, спортивній, виставковій, розважальній сферах.
Причина відмови стандартна – цільове призначення земельної ділянки - виробництво. Отже владі вигідно триматись за архаїчний Генеральний план 2003 року. Корупційні схеми діють завуальовано, вибірково та дуже міцно. Корупція впливає, навіть, на дискреційні повноваження депутатів, які голосують за відмови не заглиблюючись в реальну суть справи. А може за вказівкою керманичів? Хто ж дізнається правди? Всеперемагаюча сила корупції в Чернігові донині діє безперешкодно та безкарно.
Чи займаються державні та правоохоронні органи в Чернігові знищенням корупційних схем? Чи стоїть на перешкоді корупції бізнес, громадськість? Коли в Чернігові, нарешті, запрацює оновлений Генеральний план? Чи актуальне в Чернігові гасло «СТОП КОРУПЦІЇ»? Чи може змирились з тим, що в Чернігові корупційна влада переможе всіх?
Виконавчий директор АРР «Вектор»
Директор ПРАТ ЧРМЗ «Жовтневий молот» Пономаренко Н.Б.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 2567 |
Додати коментар: