Останнє оновлення: 17:12 п'ятниця, 25 травня
Кольоровий лом
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Порадьте міськраді, як вчинити з барельєфами з Болдиної гори
Порадьте міськраді, як вчинити з барельєфами з Болдиної гори

Порадьте міськраді, як вчинити з барельєфами з Болдиної гори

Чернігівська міська рада запрошує громадськість до обговорення подальшої долі демонтованих барельєфів.

Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради.

18 липня у Чернігові демонтовані дві стели комплексу на Болдиній горі (Меморіального комплексу Слави воїнів, партизанів та підпільників та могили невідомого солдата, розташованих по вул. Толстого) у відповідності до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» – як такі, що прославляють історичні періоди Жовтневого перевороту та наступної за цим окупації України радянським режимом.

Після демонтажу стели перевезені на відповідальне зберігання до КП «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» міської ради.

Зберігач визначений рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 16.06.2016 року № 243 щодо демонтажу пам’ятників, стел та меморіальних дошок.

Демонтаж барельєфів відбувся без ексцесів – завдяки спільному компромісному рішенню, прийнятому в результаті обговорення цього питання всіма зацікавленими сторонами. Як вже повідомлялося раніше, таке обговорення відбулося 4 липня на черговому засіданні комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища Чернігова.

Комісія запропонувала також періоди історії України, які потрібно увіковічити на місці демонтованих зображень. А саме - періоди доби козаччини та національно-визвольних змагань за незалежність України.

Разом з тим, враховуючи резонанс питання та його актуальність для багатьох чернігівців, міська рада пропонує всім бажаючим надати свої пропозиції стосовно того, якою має бути подальша доля демонтованих барельєфів і що має з’явитися на їх місці.

Пропозиції можна надсилати на електронну адресу прес-служби Чернігівської міської ради pressa@chernigiv-rada.gov.ua

Пропозиції будуть обговорені на засіданні Громадської ради при Чернігівському міському голові.

Коментарі (1)

Serhiy_ | 2016-07-19 18:59

Якщо міська рада вважає, що ці барельєфи потрібно демонтувати, то треба бути послідовними і з пам'ятника теж прибрати фігури більшовика і більшовички і поставити, скажімо, козака та учасника національно-визвольних змагань.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  «Вечеря на Свободі» про досі невідомого видатного земляка Михайла Зінченка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор