Останнє оновлення: 15:01 неділя, 5 липня
суди
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / На тверду «четвірку» оцінили відвідувачі роботу Апеляційного суду Чернігівської області
На тверду «четвірку» оцінили відвідувачі роботу Апеляційного суду Чернігівської області

На тверду «четвірку» оцінили відвідувачі роботу Апеляційного суду Чернігівської області

18 грудня 2014 року в приміщенні Апеляційного суду Чернігівської області відбулася презентація результатів опитування громадян-відвідувачів суду щодо доступності, ефективності та неупередженості його роботи.

Участь у презентації взяли всі судді та працівники апарату Апеляційного суду Чернігівської області, представники громадських організацій та ЗМІ.

Опитування проводив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини в рамках проекту «Створення позитивного іміджу суду через виявлення та усунення типових проблем в діяльності судів», що реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» в 4-х пілотних регіонах України. Загалом з використанням методології карток громадянського звітування було опитано 110 відвідувачів Апеляційного суді Чернігівської області.

«Апеляційний суд Чернігівської області вперше взяв участь в програмі опитування громадян, що має на меті дослідження реальної картини ставлення громадськості до судів, - зазначила під час презентації Наталія Піддубна, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. - Протягом листопада-грудня 2014 року відвідувачі суду мали змогу оцінити його діяльність за такими параметрами: доступність суду, зручність та комфортність перебування у суді, доступність, повнота та ясність судової інформації, якість роботи працівників апарату суду, дотримання термінів судового розгляду, якість роботи суддів, якість написання та обґрунтування судового рішення, а також надати свої рекомендації щодо покращення зазначених параметрів».

За словами Романа Рачка, представника Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, загалом за 5-ти бальною шкалою роботу суду відвідувачі оцінили досить високо. Зокрема, близько 70% опитуваних оцінили якість роботи цього суду, поставивши оцінку у 4 та 5 балів, а майже три чверті опитаних  респондентів сприймають роботу судді на 4 та 5 балів. Понад 80% відсотків визначили своє враження від візиту до суду як таке, що відповідає їхнім очікуванням, або ж є кращим, ніж вони очікували.

В той же час, майже 67% респондентів не змогли оцінити ефективність роботи свого представника (юриста або адвоката) в суді. Щодо оцінки роботи в суді таких новацій, як запровадження СМС-інформування та електронний документообіг, то мешканці оцінили їх на тверді 4,3 бали.

В умовах сьогодення респондентам було запропоновано і питання щодо впливу акцій протесту під будівлями суду на кінцеве рішення суду. На дане питання 33% респондентів відповіли, що дійсно вважають, що акції протесту впливають на винесення справедливого рішення в суді.

«Потреба провести подібне опитування виникла через те, що часто українці формують свою точку зору стосовно суддів та судів заочно, саме тому результати опитування реальних відвідувачів суду є важливим. Однак, в будь-якому випадку, це оцінка саме адміністрування суду та його роботи, тобто респонденти в анкетах не давали свої оцінки безпосередньо щодо рішень суддів», - пояснила Марина Руденко, представник Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Як зазначив Садіг Тагієв, голова Апеляційного суду Чернігівської області, оскільки в цьому суді таке опитування проводиться вперше, представників суду дійсно цікавить незалежна оцінка реального відношення громадян до діяльності суду.

«Наш апеляційний суд готовий до критичних зауважень та має бажання змінюватись, якщо це зможе підняти рівень довіри до судової влади, - запевняє  Садіг Тагієв. - На протязі 1-2 найближчих місяців суд зробить все можливе для впровадження змін для покращення роботи суду з урахуванням зауважень та побажань громадян, навіть без наявного бюджетного фінансування».

Окрім того, Апеляційний суд разом з представниками адвокатури створить реєстр адвокатів по Чернігівській області задля інформування мешканців області про можливість отримання правової допомоги та розмістить цю інформацію на сайті суду та інформаційних стендах. Апеляційний суд готовий працювати в режимі економії бюджетних коштів, використовуючи систему СМС-повідомлень та надання копій документів електронною поштою.

Після презентації відбулося урочисте нагородження студентів-волонтерів, які брали участь в опитуванні.

З результатами опитування можна ознайомитися тут.

Коментарі (6)

Саша | 2015-12-05 11:42

Тагиев молодец! Он герой!

привіт | 2014-12-22 11:36

патріоту.
а де ти бачиш зміни? не будь наівним, маємо що маємо, навіть гірше. Щодо Тагієва - ти не правий, кращого голови суду не було. Четвірку за роботу суд заслуговує. Це не адміністративний за роботу якого я б і двійку не поставив.

лампа | 2014-12-20 17:50

Пропоную провести оцінювання просто на цій сторінці. Моя оцінка -чотири, але з мінусом. Я маю на увазі (-4), бо будь-яка позитивна оцінка зависока.

Люба Потапенко | 2014-12-20 15:50

От усе-таки переживаю за суд :) Трошки не допрацювали. Аби дали змогу й мені заповнити анкету, то вийшла б не "тверда четвірка", а "п’ятірка" :)

Люба Потапенко | 2014-12-20 14:53

Три тижні тому я висловила бажання взяти участь в опитуванні стосовно роботи апеляційного суду. Зайшла в установу. Там ніхто про таке не чув. Пішла в канцелярію, пояснила, чого хочу, і мені дали змогу поговорити телефоном із якоюсь посадовицею. Вона запевнила, що в суді щодня працюють студенти колишнього юрколеджу за проектом правозахисників. Але сьогодні їх немає, бо залік. Пообіцяли дати мій номер телефона студентам. Через пару днів чую: "Алло, што ви хатели? Мне дали ваш номер..." Пояснила українською і сказала, що я урналістка. Відповідь: "Добре. Як тільки у мене буде анкета, я вам зателефоную і ви її заповните". Чекаю досі. Голос, який мені телефонував, представився Оксаною, номер у мене зберігся, в понеділок зв’яжуся. Якщо вийде.
Під час представлення проекту було сказано, що опитування триватиме до кінця грудня, а результати будуть у січні. До кінця грудня ще більше 10 днів, а результати вже є. "П’ятирічку достроково" - це по-нашому. Хоча справу роблять люди, які п’ятирічок не застали. Напевно, гени...
Отака історія про громадську ініціативу, покликану дати оцінку нашій судовій системі. Є про що написати статтю .Дякую Оксані і її керівникам.

патріот | 2014-12-20 11:47

яка ганьба!.. і хто тут після цього хоче змін у країні?.. ще й тагієв у кріслі залишився... ппц...
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор