Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Медична реформа наступає, або Про одну із форм божевілля
Медична реформа наступає, або Про одну із форм божевілля

Медична реформа наступає, або Про одну із форм божевілля

Не дай Боже жити в епоху реформ, казав мудрець Конфуцій.

Можна з’їхати з глузду.

Іще пару-трійку масштабних нововведень чи реорганізацій і все: каюк.

30 вересня чернігівські депутати мають зробити вибір: підкоритися чиїсь безглуздим забаганкам чи подумати про дітей, своїх стареньких батьків, самотніх і беззахисних сусідів.

Сьомим питанням порядку денного цієї сесіє є створення комунального закладу «Центр медико-санітарної допомоги» у місті Чернігові. Отож, медична реформа дісталася і нашого міста, панове та панянки.

Ніхто ж не заперечує того, що сфера охорони здоров’я потребує удосконалення, змін. Глибоко переконаний в цьому і народний депутат України Валерій Дубіль, його колеги місцеві депутати. Та що ж відбудеться насправді у разі схвалення депутатами цього питання? Найтрагічніше те, що прості люди не знають, що чекає їх після цієї реформи.

Якщо коротко, то: медичний персонал чекає скорочення, а батьків з дітьми – жахіття. Бо на базі дитячої поліклінік №1 та №2 Чернігівської міської ради буде створено центри первинної медико-санітарної допомоги. Згідно зі статутом, ці центри будуть організовувати відбір та спрямування хворих на консультацію та лікування до закладів охорони здоров’я та установ, що надають вторинну(спеціалізовану) та третинну(високоспеціалізовану) медичну допомогу. І проект рішення не містить конкретних адрес цих як первинних, так і вторинних установ.

Може статися так, що після консультації сімейного лікаря у четвертій лікарні, хворий змушений буде їхати по вторинну допомогу в інших бік міста. А діагностика буде за якою адресою? Ці заклади будуть у різному підпорядкуванні. Первинні центри - у власності громади міста, решта - фінансуватиме обласний бюджет, а відтак вони можуть бути власністю області. Такий сценарій можливий у разі прийняття цього не зовсім обґрунтованого, зваженого рішення.

Крім того, наступна частина «медичної реформи» передбачає передати у власність області всі місцеві заклади охорони здоров я Чернігівської міської ради.

Ну, це, скажімо, міркування в моральному аспекті. Що стосується правової площини.

Повноваження органів місцевого самоврядування, зокрема щодо планування розвитку мережі державних і комунальних закладів охорони здоров'я, прийняття рішень про її оптимізацію, створення, реорганізацію, перепрофілювання державних і комунальних закладів охорони здоров'я чітко прописано в Законі України про «Органи місцевого самоврядування».

Наша влада хоче реформувати медицину, заручившись наказами Міністерства охорони здоров’я України від 20 травня 2011 року № 301 «Про внесення змін до Переліку закладів охорони здоров’я» та від 29 червня 2013 року № 384 «Про затвердження Примірного статуту Центру первинної медико-санітарної допомоги».

Натомість на Магістратській, 7 зовсім забули, що посадові особи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад свою роботу мають виконувати на підставі Конституції України, Законів України, Указів Президента та Постанов Кабіне

Крім того, 17 травня Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект закону про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я. Його завданням є забезпечити дотримання конституційного права громадян на охорону здоров’я незалежно від місця їх проживання та запобігання масовій ліквідації та реорганізації закладів охорони здоров’я.

Тому божевілля, шановні, може почекати. А може й ні, залежно від того, як голосуватимуть місцеві депутати, зокрема провладні. Адже фракція ВО «Батьківщина» прийняла рішення не голосувати за це питання.

Депутат Деснянської районної у місті Чернігові ради, помічник-консультант народного депутата України Валерія Дубіля Андрій Тертілов

Коментарі (5)

Дохтор Більжо | 2013-09-27 08:52

Семен Палій
Альфред
Хоч пологовим будинком, хоч перінатальним центром, хатою бабки-повитухи назви - тільки фінансування дай. А вся та рехворма для того й вигадана, щоб скоротити фінансування медицини.

Гець | 2013-09-26 17:32

Спочатку треба ліквідувати чернігівський обл здрав відділ, може потім і не прийдеться нічого реформувати.

Альфред | 2013-09-26 16:09

Семен Палій
Ну а що він не так сказав? У нас медицина вже років на 20 застаріла. Да взагалі система Семашко вже не дієва, адже вона могла існувати тільки за умов планової єкономіки. Так що реформування вкрай необхідне і я вже бачу деякі позитивні зміни. Тіж самі амбулаторії і перінатальні центри, при коммуняках про таке навіть не чули, а вони рятують тисячі життів.

Семен Палій | 2013-09-26 15:57

стасе, ти зовсім з глузду з'їхав

Спас | 2013-09-26 15:34

Не дай Бог жить в эпоху застоя!)) реформирование медицины - необходимость, без этого не будет улучшений. Если не реформировать - Украина будет находится на уровне развивающихся стран. Правильная политика МИНЗДРАВА направлена на улучшение качества обслуживания пациентов, на рост квалификации докторов, на развитие научной базы.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства