
Реформа ЖКГ по-чернігівськи - розділяй і збагачуйся
Що можна сказати про реформаторські здатності чернігівських чиновників? Мабуть, нічого. Усе, що відбувалося в останні двадцять років зводилося лише до декількох дій - продати, віддати або ліквідувати.
Правда, все це далеко від змісту, що так часто закладають під видом реформ.
Минулого тижня, як грім з ясного неба прогриміла новина - міськрада планує прийняти програму реформування ЖКГ.
Що ховається за документом?
Не дивно, що вона мало чим відрізняється від звичних для міських чиновників - продати, віддати й ліквідувати.
Очевидно, що реформаторське посилання з верху дійшов і до Чернігова, але, от якось викривлено.
На 41 сторінці програми реформування ЖКГ ми не побачили нічого, що б давало відповідь на питання, які ставляться перед будь-якою реформаторською дією.
- Яка кінцева мета реформи?
- Як покращитися якість надаваних послуг?
- На скільки скоротяться витрат ЖКГ?
- Чи стане можливим зробити капітальні ремонти будинків і т.д.
Даний список можна продовжувати, тільки, всі ці питання повинні були бути відображені в працях чернігівської міськради й бажано знайдений на них відповідь.
Замість цього, ми бачимо, що основна дія, що буде зроблено в найближчі роки, якщо програму приймуть депутати, то це ущільнення існуючих комунальних підприємств (з 6 повинне залишитися 4) і перерозподіл їхніх функцій між собою.
Програмою передбачається, що частина функцій від "Зеленбуду" і КП "АТП 2528" перейде ЖЕКам.
Кому вигідно пугало ОСББ?
Ще одне завдання, що ставиться перед програмою - це створення ОСББ. Але, це виглядає як пілюля для уряду Азарова, у профанації дій, на яких не перший рік наполягає прем'єр.
У реальності, темпи створення ОСББ у Чернігові відсутні, а прийнята програма реформування, лиш це підтверджує.
За словами Кривенка, в місті створена комісія по створенню ОСББ, яку очолює заступник мера Сенькович, відомий «любитель» самоврядування в сфері ЖКГ.
Більш того, Кривенко стверджує на всіх нарадах, що чернігівців влаштовує якість послуг , яку надають ЖЕКи, тому вони не хочуть ніяких ОСББ.
А чи не створена комісія так залякує жителів, що вони , як вогню бояться цього ОСББ? Читайте далі.
Та повернемося до програми реформування ЖКГ. Згідно з нею в 2012 році на території Чернігова повинне з'явиться 44 нових ОСББ, у той час коли житловий фонд міста перевищує 1700 будинків.
Але, навіть для цих мінімальних цифр реальних передумов немає. Адже, ще в кінця 2011 року діючий начальник ЖКГ м.Чернігова Володимир Кривенко у своєму інтерв'ю газеті "7 днів" дав зрозуміти, що не бачить перспектив у створенні ОСББ.
Сімейна реформа для себе
Не дивно, але сіль всієї реформи полягає зовсім в іншому. У планах чернігівської міськради й особисто Володимира Кривенка під видом реформи створення на базі комунальних підприємств управляючої компанії, що візьме на себе керування всім комунальним майном.
Начальник ЖКГ уже зараз припускає, що комунальне майно залишиться за ЖЕКами, а виконання послуг передадуть приватним фірмам.
Все це має сенс, якби ми не знали про Володимира Кривенко, що вже реформує ЖКГ під власні потреби.
На посаду начальника ЖКГ м. Чернігова, Кривенко прийшов будучи начальником КП "ЖЕК -10", де вже реалізував те, що сьогодні пропонується зробити на загальноміському рівні.
Вся суть полягає в тому, що при 10-м ЖЕКу було створено ПП "Техкомсервіс", приватне підприємство, що належить його дружині Світлані Кривенко.
На підприємстві, що дивним чином зареєстроване за адресою самого ЖЕКу, крім дружини Кривенка працює його син і невістка.
Гроші за міське майно
Не володіючи нічим, ПП "Техкомсервіс" одержав за договором з ЖЕКом ексклюзивні права на виконання всього спектру надаваних послуг і робіт, крім прибирання території. Чим не керуюча компанія? І приватизації не треба!
На сьогоднішній день, всі що робиться ЖЕКом виробляється на папері ПП "Техкомсервис", відповідно прибуток від роботи ЖЕКу осідає в особистих кишенях родини Кривенків.
Не дивує тепер і те, що відповідно до виділених коштів із міського бюджету 10-й ЖЕК одержав небачені до сьогодні програмні гроші й зрівнявся із комунальним підприємством "Деснянське", яке має утричі більше будинків на обслуговуванні.
Правоохоронні органи поки про це мовчать, хоча простежується корупційний зв'язок між держслужбовцем і його прямими родичами.
Замість епілогу
Чи варто приймати таку програму реформування ЖКГ питання риторичне. Адже, для жителів Чернігова й самого ЖКГ вона нічого гарного не передбачає.
Для тих же, хто хоче протягнути цю реформу, вона дасть можливість збагачуватися, розподіляючи колосальні кошти.
Сам Володимир Кривенко забобонно повторює слова:
- Я працюю в системі ЖКГ уже більше 20 років, і головним завданням завжди ставив, щоб люди завжди отримувала якісну послугу в повному обсязі. Щоб людина зранку і до вечора почувала себе зручно.
Це він сказав на нараді з приводу реформування системи в Чернігові. От і вір вовку в овечій шкурі.
На фото: Володимир Кривенко - найголовніший реформатор чернігівського ЖКГ.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11079 |
Коментарі (11)
земляк | 2012-02-01 16:05
Да після такої "бомби" про пана К. в іншій країні воно разом зі своїми бліжнімі тікало безоглядки в джунглі.
А тут - герой перестройкі?
Ганьба всім чернігавнянам!
Ляля | 2012-02-01 15:00
Ляля | 2012-02-01 12:22
Совесть | 2012-01-31 22:04
prigara62mail.ru | 2012-01-31 15:38
Вася | 2012-01-31 13:57
Жетиль | 2012-01-31 11:00
прокурор | 2012-01-31 09:47
ни кто | 2012-01-30 16:30
Алекс72 | 2012-01-30 15:07
Абрам | 2012-01-30 13:01