Останнє оновлення: 18:09 понеділок, 29 листопада
"навіки разом"
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Річниця Переяславської ради у Чернігові
Річниця Переяславської ради у Чернігові

Річниця Переяславської ради у Чернігові

Біля дещо оновленого влітку пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, але у ще не впорядкованому сквері, два десятки чернігівських прихильників комуністичної ідеї та «Дружби навєкі» провели мітинг, присвячений укладанню так званої «Переяславської угоди».

Промови виступаючих на фоні затяжної газової війни, розгортання чергової фази сиро-молочного конфлікту в ході безперервних торгівельно-економічних воєн між «братами-сусідами»досить скептично сприймалися випадковими перехожими.

Під час нетривалої сутички одному із незгодних було завдано удару древком у груди.

Історична довідка:

8 (18) січня 1654 р. у Переяславі відбулася старшинська рада, а згодом генеральна військова рада. У ній взяли участь представники козацтва Київського, Чернігівського, Брацлавського полків та жителі Переяслава. Не було представників від селян, міщан (крім Переяслава) та духовенства.

Під час публічної церемонії гетьман і козацька старшина присяглися на тім, «щоб бути їм із землею і городами під царською великою рукою невідступно».

Після зачитання царської грамоти гетьманом старшина та посли пішли до Успенського собору, де духовенство мало привести їх до присяги. Однак Хмельницький зажадав, щоби посли першими складають присягу від імені царя, що мало б забезпечити Україні збереження її прав, а також було б ствердженням союзу між обома державами. Боярин Бутурлін рішуче відмовився скласти присягу, у зв'язку з чим гетьман і старшини пішли на нараду, яка тривала декілька годин, а посли залишились чекати у соборі.

Бутурлін відмовився присягати від імені царя, посилаючись на те, що цар не присягає своїм підданим. Ніякого письмового договору в Переяславі укладено не було.

Згідно з Переяславськими домовленостями між гетьманом і царським урядом було укладено Березневі статті 1654. У результаті Переяславської Ради та наступних переговорів між гетьманським та царським урядами було укладено воєнно-політичний союз двох держав — України та Московії. Необхідність виходу з-під польської залежності спонукала Богдана Хмельницького піти на визнання протекторату московського царя над Україною. Одночасно було дано царську гарантію щодо збереження державних прав України, яку згодом неодноразово порушували і врешті решт широка автономія українських земель і Запоріжжя звелася протягом 120 років нанівець.

Коментарі (2)

революціонер | 2012-01-18 21:58

да уж, з кожним разом людей меншає, зато прапорів більшає. Прихильність до комуняк прямо пропорціональне їхньому вимиранню

Пакуль | 2012-01-18 21:36

"Іскопаємі"((
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Деснянський райсуд вже рік з професійною охороною

SVOBODA.FM