Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Земелька чернігівська
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Де і в чому будуть купатися чернігівці?
Де і в чому будуть купатися чернігівці?

Де і в чому будуть купатися чернігівці?

Вже кілька років постає питання, де має знаходитися міський пляж? Чернігівці вже звикли відпочивати на єдиному в місті т.зв. пляжі «Золотий Берег».

Додатково виведені чотири місця для відпочинку біля води: річка Стрижень в районі Ялівщини, станція човнів, готель «Брянськ» на Десні в районі Бобровиці та гідрокар’єр на Лісковиці.

Але влада вже кілька років веде дискусію про перенесення міського пляжу на лівий берег Десни.

Загальна довідка

З одного боку Золотий Берег не найкраще місце для пляжу, оскільки кожного року доводиться завозити пісок для благоустрою пляжу. А це в свою чергу несе додаткові витрати. Наприкінці літа, коли вода спадає, берег стає аж занадто крутим.

Інша справа – лівий берег Десни біля «Пішохідного мосту». Пологий берег із рівномірним дном є досконалим місцем для відпочинку з дітьми. Але …

«Золотий Берег» вже багато років слугує міським пляжем і багато людей звикли до нього. Створені мінімальні умови для відпочинку: футбольний та волейбольний майданчики, наявні питні фонтани та водопровідна колонка. Облаштована стоянка для автомобілів та база рятувальників і мабуть головне – пляж знаходиться вище по течії за гирло Стрижня.

У той же час рятувальники стверджують, що дно не відповідає нормативам і є небезпечним для життя та здоров’я відпочиваючих. Все це відсутнє на лівому березі Десни і наявні води Стрижня. Мабуть ні в кого не виникає заперечень, що протікаючи через все місто, вода Стрижня значно забруднюється. Так, навіть головний архітектор Чернігова Людмила Павлінська стверджувала, що ще в 80-х роках води стрижня були визнані мертвими, тобто можуть загрожувати здоров’ю людей. Та варто зазначити, що влада почала реконструкцію (?) очисних споруд на Стрижні.

Політико-економічна складова

Про перенесення єдиного в місті пляжу міська влада заговорила, ще в 2007 році на передодні відкриття пляжного сезону начальник управління ЖКГ Вадим Антошин відкрито висунув цю ідею. З того часу, кожної весни це питання спливає.

І цього року, традиційно, питання переносу пляжу знову «спливло», але спливло не в традиційних спосіб. На сторінках «своєї» газети пан Антошин звинуватив обласне управління охорони природи в бездіяльності та «саботажі» в питанні надання позитивного висновку щодо місцепогодження земельної ділянки для міського пляжу.

Природоохорнці звинувачення не проковтнули і звинуватила начальника ЖКХ у демагогії. Так розпочався скандал, що і досі триває. Вадим Леонідович збирає документи до суду.

Цікавим фактом є розмір ділянки, яку Антошин хоче перетворити на пляж, а це не багато не мало майже 10 гектарів. Саме така ділянка фігурує в документах. Питання полягає у тому, чому управління ЖКГ з таким запалом заходилося переносити міський пляж. Вочевидь поспіх викликаний наближенням місцевих виборів. І це фактично остання можливість зробити це нинішнім керівникам.

Який економічний зиск від перенесення пляжу і виділення такої великої ділянки? З першого погляду жодного, але це лише з першого погляду. Якщо копнути глибше в плани міської ради на найближчі 10-15 років, то стає зрозумілим – «Святе місце пустим не буває».

Олександр Сердюк, заступник міського голови вже не раз говорив про можливість побудови «аквапарку» на місці сучасних річкового потру та «Кавказу». На переконання чиновника, «аквапарк» може стати туристичною принадою, адже відпочиваючим потрібен повний спектр послуг. А кращого місця спорудження важко знайти.

Міський голова Олександр Соколов у свою чергу вже кілька разів ініціював розгляд на сесії міської ради, який багато депутатів в кулуарах називали «останній дерибан». А звучало питання так: «Затвердити місце розташування КП «Чернігівбудінвест» на земельну ділянку на правому березі р.Десна від пішохідного мосту до заводу будівельних матеріалів для комплексної забудови».

Сам О.Соколов відкидав звинувачення у «дерибані» і прокоментував це наступним чином: «Я б не називав це дерибаном. Відбувається комплексна передача всієї території КП «Чернігвбудінвест», який буде займатися пошуком інвесторів для цієї ділянки. От якби по шматочкам різним фірмам розділили цю територію, тоді б це можна було назвати дерибаном. Це реалізація туристичної програми розвитку Чернігова».

За таким ймовірним сценарієм економічна вигода від перенесення міського пляжу на лівий берег стає очевидною. Тим більше при виділенні земельних ділянок для розташування так званих об’єктів інфраструктури.

В таких умовах чернігівцям залишається сподіватися на здоровий глузд наших градоначальників і те, що вони насамперед піклуються про добробут жителів та благоустрій нашого древнього міста.

Коментарі (7)

Алекс | 2010-05-18 11:02

Новий дерибан землі за Пішохідним це вже цікаво. І жителів нема щоб протестували.

Офицер | 2010-05-16 21:36

Как всегда в дерьме которое сами и плодим.А "элита " в Турции,или на Мальдивах.За что боролись, на то и напоролись!!!

Псих | 2010-05-14 07:15

Купайло
Повністтю згоден.

Візитер | 2010-05-13 15:34

"Золотий берег" - від назви аж смішно стало.....

Купайло | 2010-05-13 14:19

 Вже "Золотий берег" не золотий- лежачий на лежачому, "тачка "на "тачці.
Люди ви туди чого ходите-м"яч принесли, машину привезли, собачку і не одну принесли, жоатви на три дні вистачить, музон включити"бі фри".....
  А хіба не можна тихенько пішки прийти, не робить з трави дорогу, попить і пляшку в торбу і з собою, послухати як пташки співають, хоч китайців заселяй із релакс музикою, чи йогів.

Ггг | 2010-05-13 13:04

Де, де. Ясно де. Там де и раньше, на парковке кредитных тачек месной быдлоты.

Влад | 2010-05-13 12:58

Соколов правильно пишеться через "$" - $ОКОЛОВ
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM