Останнє оновлення: 15:20 п'ятниця, 16 квітня
Сесія: На тарифи не то чогось наклали, не то щось поклали
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / «Ми повинні накласти на тарифи...»
«Ми повинні накласти на тарифи...»

«Ми повинні накласти на тарифи...»

- Доброго дня! Сідайте! – майже на максимальній гучності повторив Чернігівській міський голова Олександр Соколов, оскільки перше привітання депутатській корпус проігнорував. Депутати – це не керівники міських та комунальних служб, їх одним мерським видом не заспокоїш.

- Прошу депутатів зайняти свої місця! - знову звернувся пан Соколов до народних обранців і ті потроху розсілися.

Сам мер, разом із секретарем міської ради Олегом Шереметом, з’явився у сесійній залі із 15-хвилинним запізненням. Можливо, міркував яким чином питання про мораторій на тарифи, «забуте» на минулій сесії, забути й сьогодні.

43-я сесія розпочалася звично – з гімну України, який депутати співали неохоче. Дехто, мабуть, соромиться, дехто слів не знає. А дехто й голос береже, бо завтра в «хіміках» власним співом заробляти на стільці міського палацу культури.

Мер Соколов, скоріше за все, слів не знає, оскільки у «728» він не задіяний, а сором’язливим його, після майже семирічних діянь на посаді, навряд чи хтось назве.

Після головної пісні країни стало зрозуміло, хто серед депутатського корпусу найбільший прихильник свободи. Це Віталій Віталійович Голець, якому початок роботи сесії та якісь попередні голосування по барабану. Він прогулювався залом засідань, чіплявся до деяких депутатів та щось їм розповідав. Слід зазначати, розповідав щось веселе. Оскільки й начальник фонду комунального майна Олександр Буцко і секретар Олег Шеремет під час діалогів із паном Гольцем дуже сміялися. До секретаря Віталій Віталійович підійшов прямо під президію, де разом і посміялися, у той час як мер, що сидів на сусіднього із паном Шереметом стільці, вів роботу.

- Якщо питання про зміни до статуту та громадські слухання міський голова знову залишить на кінець робочого дня, то ми до них, як і минулого разу, не дійдемо, - говорив з трибуни депутат Мельник.

Схожа в чомусь на Віталія Гольця була сьогодні й «віце-мер» Оксана Володимирівна, яка пильно вглядалася у монітор свого ноутбука, сидячи на першому ряду. Все накволо мало її турбувало – вона була десь далеко і тільки світло екрану, яке відбивалося на її обличчі, робило її самою яскравою особистістю в залі.

- На будь-які наші запити стосовно обґрунтованості тарифів начальник юридичного відділу міськради Павло Вовк пише негативні відгуки, причому великі за об’ємом, але безграмотні, - каже депутат Количева.

Пан Вовк, сидячі поруч із Віктором Бистровим, надув губи та кивав головою, ніби говорячи «говори-говори, мені все одно».

- Виникає підозра, що всі відгуки пана Вовка замовлені певними людьми, і він, вислуговуючись, пише абищо, виключно задля об’єму, - продовжує пані Количева. – Я взагалі пропоную поставити питання щодо юридичної грамотності начальника юридичного відділу Павла Івановича Вовка.

- Скажіть, будь ласка, а чи є реальні підстави для прийняття мораторію? – поцікавився депутат Вашкевич.

- Я розумію, мораторій Соколову може не подобатися, - припускає депутат Солдатов, - але ж не слід робити все, щоб не включати його до порядку денного.

- Кто піднімає тарифи? – задається питанням Віктор Федорович ...Демшевський. – Александр Володимирович? Вовк? Якщо ми включимо мораторій до порядку денного, то тільки втратимо дуже багато часу. Наша задача – забезпечення міста світлом та теплом. Це виконується, а тому й нічого більше говорити. Я не підтримую підвищення тарифів, але ж де взяти для цього кошти. Якщо хтось знає де лежать гроші, у якій схованці, то скажіть, ми їх візьмемо і внесемо.

А Віталій Голець продовжував піднімати настрій колегам по депутатському корпусу. На цей раз бютівцю Олександру Мельнику, який сміявся після перетину з Гольцем, у той час як його сусід регіонал Шкурат спілкувася по телефону.

- Мораторій слід прийняти сьогодні ж! - лунало з трибуни.

У пані Тунік-Фриз напевно бездродовий інтернет і вона, сидячі у залі засідань, блукала всесвітньою мережею, зокрема по офіційному сайту Чернігівської міськради.

- Іван Михайлович, прошу, - запросив на трибуну депутата Донця міський голова Соколов. В цей час заступник мера Станіслав Віхров обвів поглядом увесь зал, нібито відчуваючи щось недобре для свого шефа. І недаремно.

- Ти ж жодного дня на виробництві не працював, - кричав на Олександра Соколова пан Донець, який після декількох речень по суті питання, перейшов до нападок на головного, на його думку, винуватця проблем нашого міста. – Жодного. Тільки ходив і косив.

Мер відреагував на нападки миттєво шляхом виключення мікрофону доповідаючого. Але кого-кого, а Івана Михайловича Донця цим не зупиниш. Виключений мікрофон практично не зменшив гучності пана депутата і його чули навіть з останніх рядів.

- Я за кордон по десять разів на рік не літаю, на відміну від тебе, - не зупинявся пан Іван. - Ти мав хабарі й від кооперативного ЖЕКу.

- Запишіть всі ці слова, будь ласка, - звернувся мер до своїх помічників, - і я піду з ними до суду.

Час від часу мер то вимикав мікрофон депутата Донця, то вмикав, коли той починав говорити по суті питання.

- Ми повинні сьогодні ж прийняти мораторій, - підкреслював Іван Михайлович, - щоб підстрахуватися. Навіщо? Ми ж збираємося тільки раз на місяць, і якщо мер завтра надумає тарифи підвищувати, то вплинути можна буде тільки на наступній сесії. А так ми підстрахуємося, і народу буде спокійніше. Ми повинні сьогодні накласти на тарифи...

- Саме так, - обірвав доповідача міський голова, - сьогодні ви повинні накласти на тарифи.

- Ваш мораторій, Іване Михайловичу - повна нісенітниця, - підключився депутат Городній. – І голосувати за нього я не буду і всіх закликаю.

- Підвищуючи тарифи ми доходів не отримаємо, оскільки люди бідні й платити не будуть, - почав начальник КП «Чернігівводоканал» Олександр Шкінь, але у процесі промови перекрутив її так, що закінчив непотрібністю мораторію.

- Можливо Соколов поганий, а Вовк можливо ще гірший, - іронізує міський голова, - але вони повинні дотримуватися законів України.

- Про всяк випадок, - крикнув з місця Іван Донець, натякаючи на мораторій.

- Про всяк випадок слід пігулок прикупити! - відреагував на репліку пан мер. – Багато маленьких або одну велику.

- Що ви робите? Жодної загрози підвищення тарифів не існує, - відчайдушно прокричала депутат Глущенок.

До неї, мабуть, присухалися, бо питання мораторію не було включене до порядку денного.

Коментарі (4)

Elani | 2009-10-29 21:44

ноутбук мне у ОТФ понравился =)

Олександр_ | 2009-10-29 21:39

Привіт меру від мешканця будинку по вул. Елеваторній, 4Б! Опалення будинку в кращому випадку буде в грудні, дитина хворіє. Дозвіл на автономне опалення в багатоквартирному будинку в нашому місті отримати практично неможливо. З "оптимізмом" дивимось у зиму, натомість у нас у місті все нормально??!!

Уважний | 2009-10-29 17:25

Питання мораторію не було включено до порядку денного. Не потрібно перекручувати факти.
Спочатку депутати вирішували, чи поіменно голосувати щодо включення даного питання до порядку денного, не вистачило голосів. Так само не підтримали і включення цього питання до порядку денного.

Serhiy | 2009-10-29 15:36

Оксана Володимирівна блукала по сайту "Високий Вап"
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM