Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Міськрада \ Алкоголь, тютюн, азартні ігри
Постійне посилання: http://newvv.net/politics/chernigov/198333.html
Оксана Тунік-Фриз offline

Оксана Тунік-Фриз offline

Минулої п’ятниці заступник Чернігівського міського голови Оксана Тунік-Фриз відмовилася спілкуватися з кореспондентом «Високого Валу» зіславшись на зайнятість та попросила електронною поштою надіслати питання, які й були відправлені на її скриньку декілька хвилин потому.

Через чотири дні пані Оксана подякувала за питання та пообіцяла на них відповісти. І ось сьогодні надіслала відповіді.

 Журналіста цікавили результати засідання робочих груп під головуванням пані Тунік-Фриз стосовно моніторингу гральних автоматів та проведення перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами на території Чернігова, які відбулися саме минулої п’ятниці.

- Оксана Владимировна, скажите, пожалуйста, сколько денег потеряет городской бюджет от закрытия игорных заведений?

- Про ці речі на сьогодні можна говорити тільки умовно.

Минулого року від гральних закладів до бюджету надійшло 6 млн. грн. Наразі гральні заклади Чернігові, як і всієї України працюють. Адже 8 червня закінчився термін призупинення ліцензій, виданих суб’єктам господарювання, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу за розпорядженням КМУ від 07.05.09р. №494-р ("Про заходи щодо підвищення рівня безпеки громадян").

Закон України "Про заборону грального бізнесу в Україні", що був прийнятий за цей період Верховною Радою, не підписаний Президентом України – його повернуто на доопрацювання, і тому не набрав легітимності. Президент не підписав закон, мотивуючи свої дії тим, що враз втратять свою роботу близько 200 тисяч жителів країни, а тому варто вдатися не до заборони гральних закладів і цього бізнесу, а до суворого контролю.

Гральні заклади у місті Чернігові як і по всій країні, працюють в такому ж режимі як і до сумних травневих подій у Дніпропетровську.

Хочу також уточнити, що до порядку денного сесійного засідання Верховної Ради 11 червня цього року винесено питання про подолання вето Президента України на Закон України "Про заборону грального бізнесу в Україні". Тож будемо всі разом спостерігати про розвиток подій.

- Рабочие группы, которые вы возглавляете, возбудили дела относительно проверки игорных заведений. Как, когда и кем будут они проводиться?

- Міська робоча група для здійснення моніторингу роботи гральних закладів була створено розпорядженням міського голови та мала за мету здійснити перевірки у травні на період мораторію на роботу гральних закладів. Також у цей час відповідні органи держнагляду здійснювали рейдові перевірки цих закладів на відповідність нормам безпеки.

Найближчим часом плануємо продовжити спільні перевірки контролюючими службами міста щодо наявності всіх необхідних документів дозвільного характеру для роботи гральних закладів.

В умовах діючого законодавства повноваження органів місцевого самоврядування щодо регулювання і контролю діяльності гральних закладів досить обмежені. Поки що законодавство чітко не регулює сферу грального бізнесу, а місцеві ініціативи не мають успіху.

Так, березні протестами прокурора м. Чернігова було призупинено дію рішень міської ради, якими регламентується порядок розміщення гральних закладів на території міста. Однак рішенням сесії від 26 травня 2009 року ці протести відхилені. І доки тривають юридичні процедури щодо подальшого розгляду цього питання, ми вимагатимемо від власників гральних закладів отримувати дозвіл на розміщення їх у межах міста.

Також, управлінням торгівлі, послуг та розвитку підприємництва проведено інвентаризацію гральних закладів, а саме складено перелік всього грального обладнання та узагальнена інформація щодо наявності дозволів та висновків на відповідність МНС, СЕС та міської ради.

Зараз маємо повну інформацію щодо невідповідностей господарської діяльності гральних закладів і вживатимемо заходів для усунення усіх недоліків.

- Одной из причин проверок, исходя из пресс-релиза на сайте горсовета, были неоднократные жалобы жителей города на деятельность игорного бизнеса. Кому можно пожаловаться на подвыпивших мужчин, которые каждый вечер играют во дворе в домино на деньги и ругаются в присутствии детей?

- Хочу наголосити, що гра у доміно біля дому не відноситься до поняття грального бізнесу. Якщо це приносить стурбованість місцевим жителям, то у таких випадках слід звертатись до органів правопорядку.

А щодо режиму роботи гральних закладів, то він встановлюється за рішенням спеціальної комісії з цілодобового режиму роботи. Неодноразові скарги громадян на роботу конкретного грального закладу, а не поведінка окремих громадян, можуть призвести до скасування дозволу на розміщення грального закладу рішенням виконавчого комітету.

- Вы заявили, что в городе будет усилен контроль всех специальных служб, которые будут немедленно реагировать на нарушения, связанные с продажей алкоголя и табака несовершеннолетним. Каким образом осуществляется контроль вообще (неужели ловят «на живца», подсылая детей) и чем усиленный контроль отличается от обычного?

- Проблема продажу алкогольної та тютюнової продукції неповнолітнім, як на мене, актуальна у нашому місті.

З метою посилення контролю за діяльністю суб'єктів господарювання на ринку роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, запобігання вчиненню правопорушень під час реалізації зазначених вище підакцизних товарів за розпорядженням міського голови у Чернігові створена спеціальна робоча група.

Вона займатиметься перевірками підприємців і підприємств, що здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами для виявлення фактів їхнього продажу неповнолітнім. Робоча група проводить постійні перевірки. За результатами проведених перевірок порушників притягнуто до відповідальності, накладено штрафні санкції.

Маємо такі результати: для 15 торгових точках скасовано дію ліцензії на роздрібну торгівлю, тому числі 6-ти – алкогольними напоями, а для 9-ти – тютюновими виробами.

Питання шкоди здоров'ю від тютюну і алкоголю піднімаються громадськістю, журналістами, проте у суспільстві ще не до кінця сформовано образ успіху здорової людини, що не має шкідливих звичок.

Сучасна молодь має усвідомлювати правило – "Здоровим бути модно!" і керуватися ним.

Коментарі (25)

Cвідок | 2009-06-16 16:32

Для Тунік-Фриз відповіді на запитання підготували - це очевидно. Ви бачили її по телебаченню? Вона ж не в змозі конкретно та вичерпно відповісти ні на одне запитання журналістів - одні заікання. Ми всі з її ж слів знаємо, що вона музикант. От і займалась би музикою, можливо б оцінили. Розібратися в якихось проблемах вона не те що не хоче, а просто не може - розуму і досвіду не вистачає. А щодо боротьби дитячим алкоголізмом, то у неї за плечима велика школа виживання - допивалася до ручки, а зараз розсусолює на цю тему.

академия | 2009-06-15 12:46

111Тунік-фріз обмежена і поверхова людина, як вона може керувати гуманітарною сферою, нонсенс.
вот вот!!! ответы явно не ей самой ,не в её стиле. спичер неплохо пишет для неё.она и слов таких-то не знает не то что разбираться в таких вопросах!

черниговец | 2009-06-15 11:43

Принц
принцесса
Редактор новин
Что по школам не так? Сделайте сюжет, посмотрим.

Редактор новин | 2009-06-15 11:06

Принц
принцесса
"А вот этой панночке я бы доверила наш город."
Капець школам...

принцесса | 2009-06-15 10:14

Принц
Принцам власть????? Отстой полный!!!!! А вот этой панночке я бы доверила наш город.

+555 | 2009-06-15 10:00

444Губы подкачала теперь пора заняться мозгами, хотя уже поздно. Что то молчит ее фанклуб, устали наверное.
555
Не суди и не судим будеш. Ты наверное хорошая тв*рь, если позволяеш такие высказывания в адрес женщины. Бог тебе судья и он рассудит всех по справедливости.

555 | 2009-06-14 12:36

444Губы подкачала теперь пора заняться мозгами, хотя уже поздно. Что то молчит ее фанклуб, устали наверное.
А как мужик может в юбке ходить?
А это что называется Туником ходит!

Принц | 2009-06-13 21:23

     Яка гуманітарна сфера в Чернігові, така і керуюча... Стосовно мерства цієї панночки - не смішіть людей і самого себе (Кентавру).

Редактор новин | 2009-06-13 14:40

"Правдолюбы сраные!"
Оо, merci! Визнання - це завжди приємно. І вдвічі приємніше, коли тебе визнають недоброзичливці, приперчивши зізнання лайкою :)

444 | 2009-06-13 10:30

Губы подкачала теперь пора заняться мозгами, хотя уже поздно. Что то молчит ее фанклуб, устали наверное.

нефан | 2009-06-13 08:57

Лера Лувр
Ну почалося...Ударно при чому працює. Осилити 3-4 питання за тиждень. Від цих вихвалянь у каментах вже тошно.
Григорий Манойло
OperВаша позиція, товаріщ, зрозуміла. Собаки нікчемні, які платять зарплату Оксані Володимирівні, мають бути їй вдячні.
Гришко, холопська твоя душонка! Доля твоя - челом бить и платити за це. Платити за погляд на тебе лікаря, вчителя і звісно ж, кожного дрібного чинуші.
Доля дітей твоїх - їздити роздовбаним траліком до школи через півміста, а тобі при цьому - сподіватися що її ніякий підвипивший "Чернігівського" не переїде на дорозі.
Нічого не вдієш - така доля. Кожному - своє, відповідно до свого місця у цій системі, яке він усвідомив для себе.
:::::::::5555555::::::::::::
Спасибо тебе сказать? А все-таки как насчет по морде? См. ниже.
Кстати говоря, кроме "правдолюбы сраные" есть выражение "вшивый интеллигент". Вся эта говённость вышла из совка и внаглую культивируется детками бывших начальничков, которые зубами цепляются, лишь бы остаться начальничками наших детей.
Хотите продлить свое существование? Ну-ну...:)

кентавр | 2009-06-13 00:05

Оксана я хочу что бы вы были нашим мэром!!!!!

111 | 2009-06-12 23:48

Тунік-фріз обмежена і поверхова людина, як вона може керувати гуманітарною сферою, нонсенс.

:::::::::5555555:::::::::::: | 2009-06-12 22:29

Лера Лувр
******** Ото скажите спасибо ***, хоть продлите свое существование. Правдолюбы сраные!

нефан | 2009-06-12 22:15

Лера Лувр
Ну почалося...Ударно при чому працює. Осилити 3-4 питання за тиждень. Від цих вихвалянь у каментах вже тошно.
Григорий Манойло
говорят, что лохам печальным предложено заткнуться. Если каждый официант у меня будет ждать спасибо и чаевые за то, что мне в борщ не плюнул, будет иметь выбитые зубы вместо чаевых.

Oper | 2009-06-12 21:42

Лера Лувр
Ну почалося...Ударно при чому працює. Осилити 3-4 питання за тиждень. Від цих вихвалянь у каментах вже тошно.
Григорий Манойло
Ваша позиція, товаріщ, зрозуміла. Собаки нікчемні, які платять зарплату Оксані Володимирівні, мають бути їй вдячні.

Oper | 2009-06-12 21:33

Лера Лувр
Ну почалося...Ударно при чому працює. Осилити 3-4 питання за тиждень. Від цих вихвалянь у каментах вже тошно.
Григорий Манойло
Рекомендую до перегляду: Оставьте Путина в покое!
How can you laugh at president Putin?! He is good! He kissed a fish, you'd eat her by yourselves, you'd devour her, but he kessed!
Both he kissed a boy, and even Condoleezza Rice he kissed! And you arn't loving nobody, so you envy him! What wrong did he do for you?! He's practising sambo - d'you know it is complicated to practise sambo!
Orange.. Orange agents of West! Leave Putin alone! You're only dreaming how to open commercials stalls at Moscow centre! And if there stalls will.. if there stalls will stand, how can the officials pass through?
Leave him alone, Putin is good.. He waddles and scolds the ministers.. and leave alone United Russia party, you just envy they are in State Duma, and you are not! They are good, they all got pretty limousines and big apartments, they had happy faces - so you envy them!
President is good, he has a dog.. dog.. her name is Koni.. now d'you see how President loves horses - he's even named his doggy "Koni"! We havn't yet president who adores horses!
So you really envy him, and he just do anything he wants! Pu-u-unin.. Preside-e-ent..
Say fairly, you must say fairly that you just want jail oligarchs by yourselves!

Григорий Манойло | 2009-06-12 21:03

Лера Лувр
Ну почалося...Ударно при чому працює. Осилити 3-4 питання за тиждень. Від цих вихвалянь у каментах вже тошно.
А ты как думал? Кроме тебя и твоих вопросов, ты думаешь, дел нет больше. Неделя. Ну тупите вы "Ну почалося". Есть процедура запросов. Это вам так, для информации. А ответы достойные, как не крути. И спасибо скажите, что вам ответили. Так тупо описали процедуру получения информации. Оксана Владимировна-Собаки лают, караван идет!!! :-)

Ну почалося... | 2009-06-12 17:05

Лера Лувр
Ударно при чому працює. Осилити 3-4 питання за тиждень. Від цих вихвалянь у каментах вже тошно.

Лера Лувр | 2009-06-12 16:52

Вот это ответы я понимаю!!! Видно человек работает!!! А то я тут читала ни давно ответы других руководителей это смех а тут видно человек работает человек на своем месте .

Маркиз | 2009-06-12 16:42

А что тут хвалебного? Что то не понял. А по алкоголю, необходима заинтересованость родтелей прежде всего!!!!!!!!!!

Маркиз | 2009-06-12 16:40

Прав президент. Изначально нужно разработать механизм. И тогда четко отслеживать нарушителей. А не так тупо запретить.

Ну почалося... | 2009-06-12 16:13

як сам себе не похвалиш...

Сергей | 2009-06-12 16:03

Спасибо за ответы. Честно говоря прекрасно обхожусь без игорного бизнеса и сомневаюсь, что он уж очень сильно поддерживает городской бюджет... Не Монте-Карло у нас все-таки... А методы контроля точек продажи ("на живца" или как-нибудь еще) - это уже сфера компетенции правоохранительных органов. Там тоже есть своя этика и свои инструкции по фиксации нарушений, не думаю, что это следует комментировать в средствах массовой информации. Важно, чтобы это работало, а продавцы и молодняк это знали...

555 | 2009-06-12 15:05

Дуже вичерпна інфомація. Дякуємо за неї.


































































































































закрити