Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Загибель на дорозі / Правила безпеки
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / ДАІ: Пристебнись! Інакше...
ДАІ: Пристебнись! Інакше...

ДАІ: Пристебнись! Інакше...

Зміни в законодавстві України в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху викликали невдоволення у багатьох учасників дорожнього руху. Закон України передбачає збільшення розмірів штрафів за порушення правил дорожнього руху у декілька разів.

Насамперед водії невдоволені розміром штрафу за порушення правил користування ременями безпеки. Бо за звичай звикли їздити як їм заманеться.

А тут за порушення треба сплатити штраф в розмірі від 51 до 85 грн. Для роздумів – невелика статистика ДТП, аби зрозуміти сутність цієї проблеми.

За 12 місяців минулого року на території Чернігівської області сталося 1192 дорожньо-транспортні пригоди. У них 206 осіб загинули та 1469 отримали тілесні ушкодження.

Аналізуючи сумну статистику дорожньо-транспортних пригод, робимо висновок, що з 206-ти смертей водіїв та пасажирів, 70% сталися внаслідок нехтування останніми пасивними засобами безпеки в автомобілях.

Вірогідність смертельного наслідку для водіїв, які користувалися ременем безпеки, зменшується в 2,11 разу, а для пасажирів - в 3,1 від загального числа подій.

У разі фронтального зіткнення використання ременів у 9 раз знижує вірогідність отримання тяжких або смертельних травм голови пасажирами, які знаходяться на передніх сидіннях.

І тільки ті водії, що на своєму досвіді відчули, як при зіткненні навіть при незначній швидкості кидає в різні сторони не пристебнуте ременем безпеки тіло, розуміють наслідки їх нехтування. Водії, що пережили жах аварії, з розумінням та відповідальністю ставляться до пережитих наслідків пов'язаних з людським фактором, нехтуванням правилами, а саме користування ременем безпеки.

Деякі вважають, що не пристебнутий водій при аварії завжди має шанс «вилетіти» через лобове скло, а ремені тільки заважають діям, направленим на збереження свого життя.

Оператувати мовою цифр в питанні польотів крізь скло дозволяють краш-тести, проведені росіянами. Після зіткнення при швидкості 50 км/год виліт головою в «рятувальне» скло обертається великим піковим перевантаженням. Вижити при такому зіткненні практично неможливо.

Американські вчені із університету штата Мічіган провели дослідження, яке дає можливість відповісти на запитання, що діється з тілом людини при зіткненні на швидкості 80км/год. Картина досить жахлива – тіла манекенів пасажирів та водіїв після зіткнення продовжують рух вперед з тією ж швидкістю. Манекени ламають руки та ноги, розбивають тіло об кермо.

Спостерігається жахливий висновок дослідження датчиків - декілька смертей сталися менш ніж за дві десяті долі секунди. Що можна встигнути за такий короткий проміжок часу? Людина не встигає навіть усвідомити що з нею діється...

Саме жахливе те, що не використовуючи ремені безпеки навіть при незначних зіткненнях - на швидкості в 20 км/год трапляються ті самі випадки.

Зрушивши з місця з не пристебнутим ременем безпеки, а тим більше - не пристебнувши дитину, на Заході не наважиться жодна розсудлива людина. Так саме розсудлива, тому що в основу життєдіяльності європейців покладено здоровий глузд.

Один рух руки перед тим, як зрушити з місця - і загибель людини вдалось би уникнути. Але таке буде траплятися, поки не станеться перелом в наших головах. Не той перелом, що при вибитті лобового скла автомобіля виникає, а той, який дасть можливість тисячі українцям в аваріях мати шанс...

Пристебнутий ремінь безпеки потрібний, перш за все, вам, а не інспектору ДАІ. Вам, вашим рідним і близьким. Подумайте про них, перш ніж тиснути на педаль газу...

За інф. прес-служби відділу ДАІ в Чернігівській області

Коментарі (1)

Ми | 2009-02-05 17:50

Перелом необхідний у наших ГОЛОВАХ ! Факт!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM