Останнє оновлення: 17:57 четвер, 13 серпня
Акценти тижня
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Тиждень стрілянини, річниці Хоменка та чорного піару
Тиждень стрілянини, річниці Хоменка та чорного піару

Тиждень стрілянини, річниці Хоменка та чорного піару

Минулий тиждень запам’ятається надовго. Вже понеділок визначив головний акцент тижня – захоплення в заручники суддю Деснянського суду, що вчинив в розпачі інвалід Олександр Мельник.

Але не «тероризмом» єдиним жив Чернігів, тож про акценти тижня.

Хто ж насправді супермен?

З повідомлень інформагентств про надзвичайні події в Деснянському районному суді спочатку було важко зрозуміти хто ж супермен. Хто той Брюс Уіліс, який звільнив бідолашну суддю від «терориста» інваліда-афганця? Спочатку претендентом був «також учасник бойових дій в Афганістані мер Чернігова Олександр Соколов» . Така інформація пройшла першою по багатьох всеукраїнських Інтернет-сайтах. Але незабаром з’ясувалося, що справжній герой – голова обласної міліції Іван Катеренчук. Саме він провів переговори з «терористом» та переконав його скласти зброю.

Одразу після події у журналістів виникли багато запитань щодо НП. Відповіді на які шукали протягом тижня всі провідні видання міста. Але головне питання - чому інваліда- афганця довели до такого стану, що він дістав зброю - залишається відкритим. І справа не в чернігівському судді, не в чернігівському фонді соціального страхування, з якими судився інвалід. Справа в нашій державі. В її соціальній політиці, в ставленні до людей з обмеженими можливостями. Врешті, в ставленні до «маленьких українців», як до людей…

«Подарунок» до ювілею

Часом повідомлення про чергове будівництво нагадують повідомлення з лінії фронту. Зрізали, загородили, спиляли… Такі повідомлення надходять все частіше з різних куточків міста, особливо з центру.

Минулого тижня активна фаза будівництва почалася впритул біля бібліотеки ім. Короленка. Будують ТОВ «Десна ФК» и ПМП «Амиго». Спочатку порізали дерева, які нібито були сухі, хоча, якщо всім не повилазило, то вони були зеленими. Але Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, очевидно, видніше.

Дивує інше, де всі громадські сили, що пікетували будівництво навпроти «Мегацентру» та деяких інших місцях? Де поділися всі захисники та правдолюби? Чому ніхто не став на захист найстарішої в області бібліотеки та історичної пам’ятки? Мабуть нема інших претендентів на цю ділянку. Тому всі громадські «контролери» разом з професійними пікетниками «не бачать» прямої загрози руйнації історичного приміщення. Про таку загрозу та неприпустимість будівництва просто волали працівники бібліотеки. Які в численних відкритих листах доводили незаконність даного будівництва. Проте прокуратура не виявила порушень.

Приміщенню обласної універсальної бібліотеки ім. Короленка в цьому році виповнюється 100 років.

Рік як не звільнений

Призначення Володимира Хоменка рік тому не посаду викликало значний резонанс на Чернігівщині. Бо відбувалося все «по-ющенківськи» - несподівано і без особливих пояснень. Попереднього голову ОДА Миколу Лаврика звільнили, а на його місце призначили функціонера ДУСі Володимира Хоменка. Ті, хто трохи цікавиться політикою, вже перестали дивуватися кадровим рішенням нашого Президента. Вчорашні союзники, друзі, навіть куми потрапляють в немилість і з ними легко розстаються. «Нашому» Лаврику, можна сказати, пощастило – його відправили назад в рідну йому Сумщину на посаду в.о. голови ОДА.

Для Хоменка рік перебування на посаді пройшов під знаком звільнення. Чутки про заміщення новопризначеного «губернатора» були пов’язані з різними причинами, але жодна з них не виявилася вирішальною. «Піти» Хоменка вимагали і місцеві нунсівці – через його кадрову політику, вимагала і Юлія Тимошенко – заходившись «підминати» голів ОДА під себе.

Сьогоднішній «губернатор» не відрізняється особливою публічністю. Всі спроби місцевих журналістів «розговорити» державного мужа були марними. Навіть були невеликі скандали, пов’язані з різним трактуваннями в ОДА та журналістами поняття «брифінг» - Хоменко просто відмовився відповідати на питання журналістів. Тож і річницю перебування Володимир Миколайович відзначив традиційно закрито. Обмежився лише одним інтерв’ю обласній державній телерадіокомпанії «Сівер-центр».

А наприкінці минулого тижня пан Хоменко ще раз задекларував вірність Президенту, вступивши разом з Віктором Балогою в партію «Єдиний центр». Тепер апарат чернігівської ОДА став «єдиноцентрівським» майже на 100%. А лінія протистояння «губернатора» з Юлею Тимошенко, а конкретніше з Наталією Романовою ще виразніше окреслилася.

«Чорнуха» forever

Минулий тиждень також акцентував на чорному піарі. На його початку активно обговорювали поширену в місті інформацію про підприємця та громадського діяча Сергія Кнуренка. Факти в публікації однак не вирізнялись новизною, а були взяти та дещо осучаснені з публікацій кількарічної давнини. Даний текст з’явився в Інтернеті під час протистояння Кнуренко-Обушний за лідерство в місцевому НСНУ в 2005 р. Проте, тиждень так і не приніс відповіді на головне питання «Хто стоїть за теперішнім викидом компромату?». Так чи інакше ознаки загострення політичної боротьби, як-то кажуть, «на лицо».

Брудні методи застосовувалися минулого тижня і в бізнесовій боротьбі. Містом поширено вже другу серію листівок про банкротство банку «Демарк». Для солідності автори посилалися на місцеві Інтернет-сайти. Щоправда, посилання були або максимально перекрученими або взагалі не існували. До речі, «чорнушний» подарунок «Демарк» отримав якраз до свого 16-річчя. Отакий сумний жарт вийшов. Зазначу, що останнім часом банк «Демарк» втягнутий в конфлікт між словацькою компанією Arca Capital та правлінням "ЧеЗаРи" на боці останніх.

Час іде, а методи не змінюються. Чорний піар як явище почав застосовуватися поруч з «білим» та «сірим» з початком «демократичних (капіталістичних) перетворень» в нашій державі. Чернігів також має корифеїв в цьому жанрі. Не будемо назвати їх імена. Але останні приклади кампаній проти «Ясеня», «Полікомбанку» та минулотижневі прецеденти свідчать про попит на таких спеціалістів. Цікаво інше, чи буде покараний хтось за подібні публікації. Чи буде позов до суду за наклеп? Чи буде хтось судитися за відстоювання ділової та особистої репутації?

Коментарі (3)

Олексій Дем'яненко | 2008-07-14 12:45

Огляд за тиждень подій Чернігова - потрібний. Загалом, враження позитивні. Молодець. Але є зауваження-пропозиції: може краще брати теми, які оминула преса з тих чи інших причин, бо в місті говорили, ще і про інше. Звичайно, це може бути суб'эктивно.

Олександр | 2008-07-14 11:13

Навіть ЧОРНИЙ пиар - ПИАР!!!
Цікава колекція - Антошин, Приходько, Хоменко, Балога... и Варнакова! Повний писЄЦЬ!!! Може Олександр Мельник зайшов ні в ту будівлю?!

Бондарев Олександр | 2008-07-14 11:01

Паша - красавчик!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор