Останнє оновлення: 20:13 п'ятниця, 29 травня
Влада і громада. Реалії
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Як захищає міська влада та прокуратура права чернігівців

Як захищає міська влада та прокуратура права чернігівців

Наприкінці листопада минулого року інвалід війни 1 групи Григорій Вареник звернувся з заявою до міського голови Олександра Соколова. Просив допомоги у приватизації власної квартири. А згодом, на початку грудня, вирішив, додатково звернутися і до міського прокурора.

Вирішивши приватизувати квартиру з ним на двох, Григорій Вареник дізнався величезну кількість таких речей, про які навіть не здогадувався.

За словами заявника, якому майже 82 роки, у цій квартирі, яку одержав, як інвалід ВВВ, він проживає чверть століття. На сьогодні, він живе там разом з онуком (студентом).
Відділ приватизації Деснянського району попросив надати йому довідку органу опіки та піклування з метою проведення перевірки збереження житлових прав малолітньої дитини. Ось, таким чином, Григорій Вареник дізнався, що певний час в його квартирі були прописані не тільки його онука, але й правнук. На що він дозволу ніколи в житті не давав.

І тому, аби отримати необхідну для приватизації довідку, тепер потрібно якимось чином доставити до відділу свою власну онуку з чоловіком (який працює в органах МВС). Аби ті розповіли де і в яких умовах живе правнук, і чи не порушаться приватизацією його права.

Зі слів заявника, це подружжя ніколи не проживала в його квартирі. А його онука, дійсно, проживала з ним до свого шлюбу (до лютого 2002 року), а потім виписалась та проживає з сім’єю по вказаній заявником адресі.

Правнука, без згоди квартиронаймача було якимось чином прописано в квартирі (хоча 4 року тому теж було виписано). Нагадаємо, що без офіційної згоди Григорія це зробити було неможливо. Хіба що використати зв’язки («блат») чоловіка, що працює, за словами заявника, міліціонером.

Але такі діяння явно підпадають під кримінальну відповідальність, бо без необхідного, навіть сфальшованого, папірця, такі номери не проходять. І ще цікаво, що Григорій Вареник ніяк не відчув збільшення кількості прописаних. А це ж повинно було відчутно вдарити по змісту його гаманця - плата за воду, газ, комунальні послуги тощо.

Дійсно, згідно закону, якщо малолітня дитина певний час була прописана в квартирі, то необхідно перевіряти дотримання житлових прав дітей. І якщо, на сьогодні, дитина зареєстрована за конкретною адресою і має належні умови для проживання за іншою адресою, питання приватизації буде вирішено позитивно. От така позиція Деснянської райради.

Тільки поясніть, як цей дідусь, якому за 80 років, може притягнути своїх близьких для надання таких необхідних для чиновників пояснень. Якщо ті цього абсолютно не хочуть. А наші чиновники, як відомо, діють в чітких рамках закону, і не переймаються чужими проблемами. А інвалідів війни поздоровлять 9 травня і чогось побажають. І все.

Може, наймати за свою пенсію якихось приватних детективів, що б все встановили, зібрали довідки, або й силою привезли онуку до органу опіки та піклування. Бо, поки не прийде онука, справа з мертвої точки не зрушиться. А там, не дай бог, чи з дідусем щось станеться чи…

Тим більше, що після того, як Григорій Вареник почав робити «хвилі» щодо приватизації своєї квартири, то протягом кількох місяців осені 2006 року до нього зачастили незнайомці, що представлялись, то дільничним, то новим дільничним тощо. Цікавились, чи проживають тут якісь особи (називали різні прізвища) та чи прописані вони тут.

Коли дідусю набридло відповідати на подібні питання, він звернувся до Деснянського райвідділу міліції. А що б ви робили, коли у вас почали розпитувати чи проживають у вас пани Буш, Горбачов чи Мао Це Дун... Але розбірливої відповіді так і не почув.

От і склалось враження у дідуся, що комусь (?) його квартирка таки дуже потрібна, а він, можливо, дуже заважає.

За допомогою звичайного телефону та заповнених паперів (відповідних запитів тощо), кількох пар ніг та авторитету чиновники не можуть допомогти інваліду війни втілити в життя просте та законне право на приватизацію. А міська прокуратура не може виконувати свої безпосередні обов’язку щодо захисту прав пересічного громадянина?

Прізвище та ім’я людини, що звернулася до «Сили Громади» за допомогою, змінено, бо він боїться переслідування з боку зацікавлених осіб.

Коментарі (1)

Гість | 2008-04-07 18:55

а вы не допускаете, что дедушка мог прописать онуку, а потом забыть об этом в силу возраста или наоборот где-то поссорились с дедушкой и он решил так действовать. не надо делать поспешных выводов из такой запутанной ситуации. И тут немного не стыкуется, 1.11.2007 года он обратился к меру по приватизации кваратиры, как вы пишете, то откуда тогда взялись хвили осенью 2006 года, ведь из того что вы написали. он тогда еще квартиру не приватизировал или вы что-то не так написали
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор