Останнє оновлення: 19:42 вівторок, 29 вересня
Вирок
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Полковник міліції Іван Кочубей отримав 5 років ув’язнення

Полковник міліції Іван Кочубей отримав 5 років ув’язнення

Іван КочубейПолковник Кочубей, який під стінами Чернігівської міської ради віддав наказ застосувати силу проти демонстрантів акції „За чесні вибори” 26 листопада 2004 року, засуджений до 5 років тюрми.

Вироком Деснянського районного суду колишній перший заступник начальника обласного УМВС Іван Кочубей визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

Йому призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків на строк три роки.

Однак, на підставі ст. 75 КК України, Івана Кочубея звільнено від призначеного судом покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.

Згідно ст. 76 КК України засуджений має повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.

Також суд постановив стягнути з Івана Івановича Кочубея на користь постраждалих, під час сутички з міліціянтами, 12850 гривень.

Втім, схоже, судова тяганина, яка тривала близько 2 років, так просто не завершиться. Як і слід було очікувати, колишній правоохоронець шукатиме правди в Апеляційному суді Чернігівської області, власне, як і один з постраждалих Володимир Кузьменко, що подав скаргу міністру внутрішніх справ Юрію Луценку з проханням втрутитися в процес, де, на його погляд, залишили без розгляду порушення Закону України „Про міліцію” співробітниками обласного УМВС.

Цивільний позов громадянина Кузьменка до УМВС України в Чернігівській області ще розглядається в суді, але за словами потерпілого, на його адресу з боку деяких правоохоронців вже надходять усні погрози. Нагадаємо, що у 2004 році Володимир Кузьменко був членом тервиборчкому, і не зміг потрапити на роботу через те, що його не пустила туди міліція, застосувавши натомість проти нього силу та спецзасоби.

Як з’ясувалося, грошей у Івана Івановича на сплату матеріальних стягнень також немає. За документами він звичайнісінький бомж, адже, передчуваючи такий розвиток подій, передбачливо переписав все майно на родичів. Не полінувався пан полковник принести до суду й боргові векселі, мовляв „... шановний Суд, туди йде моя пенсія.” 

Дивуватися з того, звичайно, не доводиться, але сам Іван Іванович за останній час змінився. Можливо, в когось будуть й інші думки, проте під час останньої виборчої кампанії автору пощастило, як то кажуть, спостерігати відверто милу картину – „настоящий полковник” з агітаційним стендом роздає газети перехожим біля ринку міста.

Втриматися щоб не підійти було важко, а отже з рук колишнього міліціянта отримав бойовий листок однієї з партій. Щоправда, назву партії згадати зараз не можу. Здається, щось там йшлося про партію честі совісті і боротьбу з корупцією. Кажуть, Кочубей, навіть очолює обласну організацію цієї політичної сили. Оце таке... Партія, звичайно, нікуди не пройшла, проте давайте побажаємо Івану Івановичу Кочубею в подальшому наснаги в нелегкій боротьбі за честь, совість, а заодно й побороти ту трикляту корупцію.

До теми:

Коментарі (9)

Сергей | 2006-06-09 08:23

Иван Иванович! Вы - молодец! Одно плохо - что не надавали тогда Рудьковскому по одному сету, а следовало бы...

077 | 2006-06-08 15:41

Знову знайшли дурнішого! Іван він кругом Іван! Що говорили те й робив. Тепер вони поважні,а Ваня в турягу!Дай Боже йому здоровя.

Вит | 2006-06-08 13:41

А мой брат в оцеплении стоял.Результат:разбита голова, порван китель,фуражку сорвали. И не надо говорить,что штурм был на благо Украины.

Дем*ян | 2006-06-08 07:51

Я хоч і вдячний Іван Іваничу зате, що завдяки йому я хоч черьомухі понюхав і менту в голову дав, але все одно - в країні "форменный бардак". я вже не кажу про УНСОвців, яких так і не реабілітували у справі 9 березня, хоча президент і казав, що це справа честі. але не посадити цього кадра, який просто наказав "мочити" людей... ну це просто "канєц какой-то"!

правдолюб | 2006-06-07 19:30

а в заварухе-то Рудьковский виноват... Он подстрекателем главным был.

Знаток | 2006-06-07 14:01

Кочубей молодец- а те кто его осудил сволочи и марионетки- господа читайте нормативно- правовую базу, и учите её Кочубей был прав на все 100%, ГАЛИМАЯ ПОКАЗУХА, побольше бы Кочубеев так в стране бы хоть порядок был.

02 | 2006-06-07 13:37

Нашли козла отпущения.

Николай | 2006-06-07 11:02

Прочитал анонс статьи на "главной". Ого, думаю! Неужели, хоть один, да сядет? Даже жалко Кочубея чуть-чуть стало. На фоне остальных... А так же учитывая, что за 1,5 года в Украине чего уже только не было. Имею в виду то обстоятельство, что нынешнюю власть можно смело приравнять к прошлой.

И что же? Открываю статью полностью и читаю: "с испытательным сроком." Ну и слава тебе, Господи, а то я уже подумал, что иногда наша власть хоть какое-то обещание исполнить может.

Той, що з БТРа | 2006-06-07 09:50

Називається партія - Українська партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Набрала по Україні - 0,11% голосів виборців, що складає 28811 голосів
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО