Останнє оновлення: 20:34 понеділок, 25 жовтня
АПК
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Українські аграрії перевищили торішній показник врожайності зернових культур
Українські аграрії перевищили торішній показник врожайності зернових культур

Українські аграрії перевищили торішній показник врожайності зернових культур

У порівнянні з минулим роком, в південних регіонах врожайність зернових культур зросла на 18%. Вже зараз українські аграрії зібрали близько 31 мільйона тонн зернових, що на 11% більше, ніж за минулий рік.

Зростання виробництва в рослинництві стався в умовах виходу на активну фазу збиральної кампанії з отриманням високої врожайності майже всіх культур, яка зросла на 18% в порівнянні з минулим роком. Зараз зібрано понад 31 млн тонн зернових, що на 11% більше, ніж за аналогічний період минулого року, - повідомили в Мінекономіки.

З січня по липень індекс сільськогосподарської продукції зріс на 2,5% (після падіння на 8,2% в січні-червні 2020 г.) за рахунок високих темпів зростання виробництва продукції рослинництва - на 7% (26,4% падіння відповідно). Так, виробництво продукції рослинництва підприємствами (64,6% від загального обсягу) збільшилася на 8,5% в січні-липні 2021 (в січні-липні 2020 року був падіння в 15,7%). Приріст спостерігається також і в господарствах населення - плюс 4,4% (падіння за аналогічний період минулого року становило 2,5%). На даному етапі зростання виробництва продукції рослинництва зафіксовано в Одеській області - 2,24 рази; Миколаївській - на 34,3%; Полтавській - на 13,9%; Кіровоградській - на 13,8%; Херсонській області - на 13,5%; Черкаській - на 13,1%; Хмельницькій - на 8,1%; Запорізькій - на 6,8%; Київській - на 2,8% і Чернігівській області - на 0,2%. Однак складною ситуація залишається в тваринництві, заявляють у відомстві. За підсумками січня-липня 2021 року падіння виробництва склало 4,9%. І тільки в Дніпропетровській (на 7,9%), Тернопільській (на 7,0%) і Львівській (на 4,2%) відбулося зростання.

ASPI news інформувало про те, що міністр економіки Олексій Любченко розповів про нову експортну стратегію України. Міністерство радикально переглядає підходи до розвитку української економіки, перш за все, за рахунок науки і інновацій. Також ми повідомляли, що експорт української агропродукції в країни Європейського Союзу продемонстрував зростання на 10%. Відповідний рівень зріс до 3,7 мільярдів гривень в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі

SVOBODA.FM