Останнє оновлення: 11:39 неділя, 7 березня
безробіття
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / В Україні колосальна кількість безробітних - екс-міністр
В Україні колосальна кількість безробітних - екс-міністр

В Україні колосальна кількість безробітних - екс-міністр

Національний банк оновив свій прогноз, згідно з яким зростання рівня безробіття в країні вже в цьому році очікується до 10%.

Про це повідомляє "5 канал".

 Втім, за розрахунками колишнього міністра соціальної політики України Андрія Реви — безробіття на рівні 9% в Україні було ще на початку 2020 року. А сьогодні, говорить колишній чиновник, цю цифру треба множити на два.

"Якщо у нас 1,5-1,7 млн осіб безробітних — це за методикою Міжнародної організації праці — це означає що це 9% людей безробітних. Якщо на сьогодні приблизно 3 млн, то цю цифру можна множити на два. Це 15-16%, до 18% активного населення у нас безробітні. Це колосальна цифра", - вказує експерт.

Ідодає: "З осені, коли цикл польових робіт закінчиться, коли у нас ще й сезонне безробіття додасться — ця проблема дуже гостро постане. Особливо на осінньо-зимовий період".

ЗМІ зазначають, що в Україні за три місяці карантину стрімко збільшилася кількість безробітних, що, зокрема, негативно вплинуло й на рівень заробітних плат. Головні причини зростання безробіття — це закриття бізнесу, кадрові скорочення і масове повернення до України трудових мігрантів.

Журналісти наголошують, що велика кількість безробітних створює високу конкуренцію на робочі місця. Це дозволяє роботодавцям завищувати вимоги до потенційних працівників і "здешевлювати" вакансії, що істотно знижує рівень зарплат.

Україна — не єдина держава, яка зіткнулася зі зростанням рівня безробіття. Це загальносвітовий тренд. Відчула це і Європа — найбільший імпортер українських трудових ресурсів. Багатьом європейським компаніям доводиться скорочувати штат і звільняти, зокрема, українських працівників.

 Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові

SVOBODA.FM