Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Газ / Тарифи
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Вартість користування газом зросте в рази: введено абонплату «за трубу»
Вартість користування газом зросте в рази: введено абонплату «за трубу»

Вартість користування газом зросте в рази: введено абонплату «за трубу»

Вже з 1 квітня підсумкова місячна вартість користування газом зросте для багатьох українців у кілька разів.

І що менше газу використовуєте, то більш багатократним для Вас виявиться зростання витрат на газ.

Це через фіксовану абонплату, котру ввела НКРЕКП 28 березня, тільки за те, що у вас підключено газ.

До речі, 30 березня о пів на 10 ранку підприємці з Чернігівщини будуть протестувать у Києві біля НКРЕКП, але там інша історія – щодо електрики.

«Шеф, два счетчика!»

«Два счетчика» – це для багатьох ще й м’яко сказано. Відразу до суті і чисел.

Тариф на газ, котрий був 6,88 грн за куб, розділяють на частини. Одна – власне вартість газу (орієнтовно 6,12 грн), а друга – плата за транспортування й обслуговування газогонів.

Весь фокус в тому, щоб цю плату за транспортування газу брати окремо і, головне, НЕзалежно від кількості доставленого товару, а встановити фіксовану. Вона різна для областей України і для… номінальної пропускної здатності Вашого лічильника газу.

Отже, для Чернігівської області (для ПАТ «Чернігівгаз»):

Лічильник, номінальна витрата, куб.м/год.

G1.6

G2.5 або відсутній

G4

G6

Абонплата, грн

36.40

58,20

87,30

145,50

Як вже вказано вище, найбільше постраждають насамперед ті свідомі економні господарі, хто встановив лічильник для користування газовою плитою. Це мало сенс, коли за нормами брали по 9 куб. за людину, було доречно і коли по 6 з людини в місяць. Адже насправді людина споживає на варку-жарку близько трьох кубів на місяць, якщо не пекти часто пиріжки в духовці.

Такі господарі могли ставити лічильник типу G1.6, однак часто й більше: G2.5, G4, адже більше – можна. А раніше до такої нісенітниці, як брати гроші за пропускну здатність лічильника, а не товар, за 25 років не здогадалися навіть українські керманичі.

Приклади

Найбільше в Україні побутових лічильників газу G4 – близько 54% абонентів.

І ось – маєш: доставили Вам 500 кубів газу – сплатіть 87,30 грн. Доствили 1 куб газу – сплатіть 87,30 грн. Нічого не доставили – платіть 87,30 грн!

«Нова Пошта» і Сергій Вакуленко нервово палять за рогом! Та тут сам товариш Бендер позаздрив би! Якби не «догрався» свого часу під пером класиків…

Втім, насправді не до жартів.

Наприклад, умови такі: лічильник G4 і плита на 3 особи (квартира).
До вигадки з абонплатою вони за 9 куб./місяць платили 9x6,88 = 61,92 грн за місяць.
А за схемою «абонплата+» родина має заплатити 87,30 + 9x6,12 грн = 142,38 грн

Припустимо, такій родині пощастило поставити саме мінімально необхідний за нормами лічильник G1.6. В такому разі:
- оплата за лічильником (по-старому) була б ті самі 61,92 грн,
- оплата за новою схемою з абонплатою: 36.40 + 9x6,12 грн = 91,48 грн

Родини, що не мають лічильника або лічильник G2,5, можуть до своїх середніх витрат на газ додати приблизно півсотні грн.

Найменше така абонплата буде відчутна на тлі великих обсягів споживання газу. Наприклад, в разі опалення чималого або погано утепленого будинку.

Аналогія

Ось такий новий «податок» у вигляді абонплати з усіх українців на користь Дмитра Фірташа, який з партнерами контролює облгази.

Напрошується аналогія з новим податком в РФ, який сплатить кожен через націнки в магазинах. А їхні грошики, скажімо так, «акумулює» друзяка тамтешнього президента. Мова про систему плати «за дороги», названу «Платон». Проти неї днями знову страйкували російські далекобійники. І це навіть у тій дивовижній країні, де подавати голос проти влади – ще той моветон.

Про те, як нас ощасливили – пізніше

У ПАТ «Чернігівгаз» поки що офіційно не коментують, проте обіцяють прес-конференцію з роз’ясненням.

Втім, воно навряд чи буде суттєво відрізнятися від запропонованої нині презентації в малюнках з багатьма пафосними словами, як ось «європейські стандарти», «прозорість» і навіть… «справедливість».

Ця презентація з елементами відвертого вихваляння тут: https://104.ua/ua/files/16731/1

Вкрай цинічно там виглядає напис «71% опитаних громадян підтримують деталізацію рахунків із відокремленням плати за спожитий газ і за користування газовою інфраструктурою». Як відомо, в опитуваннях головне – правильно поставити запитання! А говорили під час опитування, що спроба економити виллється в плату ні за що?

І в підсумку – висновок: «Загальна платіжка зменшиться для більшості споживачів».
Брехнія-с. Цей висновок намалювали» зі зниженням підсумкової річної вартості «аж» на 4% і з розрахунку споживання на рік 1800 кубів газу, які непосильні для значної частини жителів депресивної Чернігівської області.
Тобто, щоб з цією абонплатою для Вас НЕ було збільшення річних витрат на газ, за розрахунками з їхньої ж презентації виходить, що спалити за рік слід майже 1800 кубів газу - на 12 тисяч грн!

Брати за «європейськими стандартами»,
давати – за совєцькими,
красти – за дикунськими

Посилання на абстрактні «європейські стандарти» вже стало класикою жанру... Однак перш аніж єлозити по вухам затасканим висловом «європейські стандарти», давайте визначимося:

1) що це за порядок і стандарт, за яким група з кількох осіб встановлює тарифи та абонплати для 45 мільйонів осіб?

2) що це за стандарти, за якими підключити газ, електрику тощо можна тільки в одній компанії?

Почати свою справу, взяти адекватний кредит на виробництво, придбати транспорт, поставити «свічний заводик» тощо – для цього всього (щоб же і зарплати в державі почали рухатися до отих міфічних «євростандартів») у нас чомусь совєцькі, корупційні, нищівні та які завгодно, тільки не «європейські стандарти». Чи не так?

* * *

Звісно, необхідно обслуговувати мережі. І це якось таки роблять «Укртрансгаз» і «Чернігівгаз» на своїх ділянках відповідальності. Але як вони, як монополісти родом з СРСР, це роблять, наскільки ефективно й раціонально витрачають ресурси – в цій царині є великі питання.

* * *

Довідка

Власники понад 10% акцій ПАТ «Чернігівгаз», які отримають суттєво підвищений «гешефт», такі:

ТОВ «Ласфано Україна», ЄДРПОУ 35850662 – 13.2751% акцій;
ПАТ «Газтек», ЄДРПОУ 31815603 – 23.0837%,
ТОВ "Омега-Капітал", ЄДРПОУ 35488730 – 19.6508%,
НАК «Нафтогаз України» володіє рівно 25% акцій.


Збільшити

Бабо, тобі газ зробили дешевше! Просто спалюй за рік не менш як на 12 тисяч грн!


Збільшити

Лічильник G4 з номінальною пропускною здатністю 4 куба за годину, а максимальна - 6 куб.м/год.

Коментарі (17)

кастрюля | 2017-03-31 12:40

коли треба випустити пар і збити піну щоб не розірвало каструлю вкидують каплиних ляшків тимошенків і прочих які за мзду розріджають повітря вішаючи лапшу на уши і тим самим врегульовують напряжонку -а воз и нинє там -пора прозрііть вже...

Сашко | 2017-03-31 12:17

патриот
Ну ,говорим Каплин -подразумиваем Фирташ. Левочкин, Фирташ хозяева Каплина.

рів | 2017-03-31 08:58

яким чином прийшли до влади так і рулять інакше не вміють

громадянин | 2017-03-30 18:53

Я Б Іще зрозумів, якби це робила як її називають злочинна влада.А тут свої,що прийшли до влади по трупах, по крові, Та будь ви прокляті іуди.

патриот | 2017-03-30 16:06

 Надо просто не занимать молчаливую позицию.Одно известно ,что у власти барыги.которые ведут антинародную линию. И пока народ молчит, они будут продолжать уверенно уничтожать и приводить народ к нищете. Не понятно почему молчат слуги народа: Батькывщины,Самомомич. Каплин, которые способны только на телеэфирах выступать.

вася | 2017-03-30 15:31

Не надо переживать. Просто господину Фирташу нужны деньги на залог. Так,что скинемся ребята нашему соотечественику.

Сашко | 2017-03-30 14:38

Вообще -это интересно, определять пропускную способность трубы -типом счетчика. Это, примерно, то -что с вас за кг сахара - будут брать разную цену, смотря на каких весах его будут взвешивать. Это - откровенный бред. Допустим, понятно, если у Вас труба позволяет пропустить больший обьем газа - то и сложнеее ее обсулживать, но Вот ,если на одинаковых трубах- стоят разные счетчики и поэтому -разные цены - это уже перебор и откровенное мошенничество.

Люди | 2017-03-30 13:33

Люди, давайте что-то делать! Эти аферы никогда не прекратятся!

Наталья | 2017-03-30 13:10

все им мало,так запутали народ. что мы им постоянно должны. а тем временем. все кто у ТРУБЫ, живут в ШОКОЛАДЕ. Сравните декларации коболева и все станет понятно. http://www.naftogaz.com/files/Information/Kobolyev-Deklaraciya-2014.pdf
http://www.naftogaz.com/files/Information/Deklaraciya-Kobolyev-2015.pdf

чернiгiвське свiтле | 2017-03-30 12:22

 ДОСi СКИГЛИТЬ, ВСi У КИiВ ДО ВОВКА НА ПОКЛОН !!!!

так | 2017-03-30 11:24

Це умова трьохсторонньої зустрічі з Фірташем перед виборами

+++ | 2017-03-30 11:21

що тут дивного-хто ставив на посаду Вовка на того він і працює-з такою умовою його призначали -і чим більше ми будемо терпіти тим більше ці уроди будуть видумувати як народ нагріти тобто обідрати а собі і хазяїну побіль ше накрасти -тому терпіть і слухайте їхні байки

Жанна | 2017-03-30 10:31

С-ки!!!!!!!!!!!!!

123 | 2017-03-30 10:04

Просто ...пи...Так еще и вводят не с октября, когда начинается отопительный сезон, а после отопительного сезона, что бы больше с людей слупить. Мерзкие уроды в независимом НКРЕКП и те кто их ставил.

слава богу | 2017-03-30 09:30

 Газом не користуюся. Але цікаво чи влада з розуму зїхала від досягнутих за 3роки успіхів і від цього не розуиіє що робить чи робить навмисно. Вношу пропозицію. Опалення йде по трубах.а зачить..... електрика по проводах так давайте встановимо такую ж плату. Заміряти грудну клітину кожного і встановити ліміт на повітря для кожного. Покращення вже настало.

М.Боюра | 2017-03-30 09:28

 "Найменше така абонплата буде відчутна на тлі великих обсягів споживання газу. Наприклад, в разі опалення чималого або погано утепленого будинку"- це ж що виходить,- підняли ціну газу до ринкової, власникам маєтків прийшлося значно більше витрачатися, ну так тепер перекладемо основний тягар знову на плечі простолюду? Ну, ну, дограєтеся господарі життя нашого нікчемного.

Правдоруб("Глибокий рів") | 2017-03-30 06:23

Як хтось сказав, "покой нам только снится".
Мені ж цікаво, чим все закінчиться?
Вся влада в нас упала ду-у-уже низько,
3.14 -ць гряде, і він вже зовсім близько.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM