Останнє оновлення: 14:37 субота, 25 травня
Глобальна економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Продукція «ЧеЗаРи» у космонавтів на орбіті - під кріслом (відео)
 Продукція «ЧеЗаРи» у космонавтів на орбіті - під кріслом (відео)

Продукція «ЧеЗаРи» у космонавтів на орбіті - під кріслом (відео)

Що зараз відбувається на найкрупнішому до 1991 року підприємстві Чернігова? Саме це питання намагався з’ясувати "Високий Вал" на «ЧеЗаРі» - Чернігівському заводі радіоприладів.

Перед вами перша частина інтерв’ю з генеральним директором «ЧеЗаРи» Анатолієм Свириденком. Але вона повною мірою не відкриє таємниць заводу.

Адже космос, на який працює підприємство, не має змоги це зробити. Втім у другій частині на вас чекатимуть несподіванки.

На 40 мільйонів більше

- Анатолію Олексійовичу, 2013 рік має число 13-ть у собі. Чи не лякає воно вас і «ЧеЗаРу»?

- Для мене це число абсолютно нормальне. Я народився 13-го і, як бачите, даю вам інтерв’ю в ранзі директора. Нормально. У 2013 ми дивимося з оптимізмом.

У 12 році ми достатньо добре попрацювати. Я б оцінив цю роботу на тверду «четвірку» за 5-бальною системою . До «п’ятірки» ми не дотягли з ряду причин, не залежних від нас. Є факс-мажорні ситуації, які сьогодні, на жаль, важко подолати.

- Коли ви очолили підприємство?

-Я на посаді генерального директора працюю з 1 липня 2012 року. Якщо говорити про роботу, то ми уперше перейшли поріг 100 мільйонів гривень. Якщо порівнювати показники 11-го і 12го років, то приріст становить близько 40 мільйонів гривень. Це дозволило нам виріши ряд проблем.

Нагадаю, 31 березня 2012 року ми вийшли з процедури санації, підписавши мирову угоду із відповідними зобов’язаннями аж до квітня 2013 року.

Чому холодно в одній кімнаті директора?

- Приблизно з 1 квітня 2012 року ми кардинально намагалися перебудувати свою роботу. - Ділиться керівник підприємства. - Що нам вдалося? Перше – реструктуризувати борги, як з юридичними особами , так і з фіскальними органами - податковою та пенсійним фондом. Вдалося досягнути взаєморозуміння і через суди, і через спілкуванням з керівництвом.

Підприємству зробили реструктуризацію боргів частково до 2013, частково до 2014 року. Ми чітко виконуємо свої зобов’язання. При цьому частину коштів направляємо на освоєння нової продукції, частину - на зарплати.

Коли на 1січня 2012 року заборгованість по зарплаті була «глибиною» до 6 місяців, то на 16 січня 2013 року – заборгованість за півмісяця. Ми переглянули свої ціни на деяку продукцію і вивели їх на виключно рентабельне виробництво.

Вдалося освоїти виробництво нових видів продукції. Всі ці заходи дали змогу і досягти тієї цифри в 40 мільйонів приросту. Ми ж зараз платимо за енергоносії наперед і опалюємо цехи там, де вимагає технологія виробництва.

Ви самі сьогодні могли переконатися, що кімнаті відпочинку генерального директора така температура, що розрахована на 1 захід (холодно), а в робочому кабінеті - нормально, працювати можна.

Кого звільнили на ЧеЗаРі?

- Коли ми виходили із санації підприємства, - розповідає генеральний директор, - то малювали план. У рамках плану ми передбачили перспективу розвитку на найближчі 3 роки. Ним передбачається не скорочення , а оптимізація.

-Що це означає? Яка різниця?

-Ми живемо, на жаль, у непростий час і з політичної точки зору, і з точки зору фінансових реалій . У нас теж є серйозні проблеми, на жаль. Є прагнення серйозно збільшити обсяги виробництва, але витрати на виробництво, які ми маємо, є суттєвим гальмом.

У нас була ситуація в деяких цехах, що на одного майстра було 3-4 працівники. На начальника бюро приходилось 2-3 працівники. Це нікуди не годиться. Повинна бути керованість і завантаженість працівників.

Ми пішли шляхом об’єднання підрозділів. В такій ситуації не може бути 3-х начальників і 6-ти заступників, тому ми були змушені з частиною людей розпрощатися. З різних причин: або кваліфікація не підходила, або люди були пенсійного віку. Для останніх це було наймеш боляче.

Умова роботи: кваліфікація+ «треба виконати»

-Сьогодні життя виставляє вимоги, - продовжує Анатолій Свириденко, - коли треба працювати і понад норму, і необхідна висока кваліфікація – миттю виготовляти необхідну продукцію, бо місце на ринку займе інше підприємство.

Водночас чітко дотримуємося діючого законодавства, в тому числі і по праці. Так вийшло, що ми повинні були скоротити близько 200 чоловік. Чисельність на кінець 2012 року становить 1 604 працюючих . Ця чисельність буде ще меншою, бо частина людей попереджена в грудні, і термін спливе у січні-лютому.

Преміальні і безперервний цикл на перспективу

-Тобто створена нова система управління?

- Так. Щодо керівного апарату, ми спробували створити департаменти. Зокрема уперше створили виробничий департамент, технічний, загальних питань і юридичний.

Під керівництвом технічного директора об’єднали перші 2 департаменти , щоб не виникало антагонізмів між «виробничниками» і «технарями». І збільшення обсягів виробництва говорить, що ми на вірному шляху.

Ввели оригінальну преміальну систему окремим категорія працівників, які напряму впливають на розвиток виробництва. Вона прив’язана до надходження коштів на розрахунковий рахунок і до випуску визначених видів товарної продукції.

Ми розуміємо, що не досягли тих обсягів продукції, які неохідні. І деякі підрозділи у нас працюють неповний робочий день. Майже 70 % працює в режимі 5 днів по 8 годин, а 30% - 4 дні по 7 годин. А близько 150 чоловік працює у цілодобовому режимі.

-Охорона?

-Ні. У нас є такі виробничі цикли, що робочий процес іде цілобово. Підтримуються температура, клімат, йдуть випробування.

Що виробляє ЧеЗаРа?

-Для чернігівців ЧеЗаРа –це найперше – космічна продукція. Бачимо в інформаціях, що випускаються датчики, різна електронна апаратура, і механічно-електронні замки. Що зараз випускає ЧеЗаРа?

-Слово «реструктуризація» таке всеохоплююче, що з 1994 року підприємствонеодноразово змінювалося. У результаті в 2008 році від «ЧеЗаРи» відокремився завод «Рапід». Розшифровується як «завод радіоапаратури, перетворювачів і датчиків».

Сам придумував назву знаю, як воно називається. Завод «Рапід» випускає перетворювачі і датчики. Тобто це окреме підприємство і виробництво. Завод, якщо брати 2008-2012 роки значно збільшив виробництво продукції.

Бразилія дружить з Україною. Через «Сі-Лонч»

-А «ЧеЗаРа» займається виготовленням апаратури телеметрії і контролю параметрів орбіти, - подовжує Анатолій Свириденко.

-Чому так?

- Бо 83-84% обсягів товарної продукції підпадає під назву «спеціальна техніка» для Росії і України. Те, що стосується України, то ми готуємо апаратуру для конструкторського бюро «Південмашу», беремо участь в різноманітних міжнародних програмах.

Перша – це запуск ракети-носія з плавучого космодрому «Сі-Лонч». Ми туди робимо радіотелеметричну систему під назвою «Сіріус». І без нашої системи неможливий морський старт. До речі, найближчий морський старт буде 31 січня 2013 року. Можете подивитися, як це відбувається.

Про «квантові» крісла російських космонавтів

-Ми також постачаємо в рамках інших міжнародних програм на російську корпорацію «Енергія» командно-вимірювальну систему «Квант». При чому постачаємо успішно упродовж 30 останніх років. І жодного разу не порушили терміну постачання. Запуски космонавтів без нас неможливі.

-Тобто ви і до них руки доклали?

-Наша командно-вимірювальна система забезпечує прийом-предачу сигналів, працює в режимі ретрансляції, забезпечує цифровим телевізійним сигналом. До того ж забезпечує керування окремими функціональними модулями міжнародної космічної станції і весь час знаходиться під кріслом космонавтів. Хто-хто , а космонавти знають, що таке «Квант».

На жать у росіян уже є прототип, який вони намагаються поставити на експлуатацію. Але ми теж не дрімаємо.

Україна – в космічній програмі Росії

- Щоб ви розуміли, - пояснює генеральний директор ЧеЗаРи, - в Росії 28 грудня 2012 року ухвалена Програма розвитку і освоєння космосу до 2020 року. В рамках цієї програми виділяється на розвиток космосу 2,1 трильйона російських рублів. Приблизно це 75 мільярдів доларів.

-Ого!

Це, як приблизно, 2 бюджети України. 9,5 мільярдів доларів виділяється щороку. Тобто Росія розвиватиме доступ до космосу через космодроми. Це три космодроми «Байконур» (в оренді), «Плесецьк» и «Східний» в Амурській області, який почне працювати в 2015 році, а реальна експлуатація - з 2018 року.

Другий пріоритет росіян – засоби виведення. Тобто створення нових ракет. Третій – космонавтика.

У рамках цієї програми «Роскосмос» буде складатися із холдингів. По принципу, як будується крупний бізнес на заході, в Америці. Холдинг в один цикл буде об’єднувати певне завдання, наприклад, від нуля до повного виготовлення ракети.

(Далі буде)

Владислав Савенок

На знімку: фрагмент бразильської панорами, де буде  реалізовуватися програма  "Циклон-4". Картина подарована керівництву «ЧеЗаРи».

Коментарі (7)

МАГ | 2013-02-03 23:37

Взагалі, Влад зробив добрий матеріал. Хотілось більше про внесок підприємства у розвиток аерокосмічної галузі України, інших держав світових.

Андрей Олегович | 2013-01-29 08:51

" Ним передбачається не скорочення , а оптимізація. "
  Просто убийственная в своём лицемерии фраза.

SHURIK | 2013-01-29 01:01

Ну це взагалі нахабство:
  З різних причин: або кваліфікація не підходила, або люди були пенсійного віку.
  Я знаю служби, де залишилося пенсіонерів до чортиків, а молодь скорочували. Бо вони не вміють кланятись перед всіма. І багато таких, які отримують пенсію та досить велику заробітню плату. І при цьому зівльняють молодь, для якої мінімалке -- це єдиний заробіток.
  Тому слова цієї людини - це "фількина" грамота.
  А процес оптимізації --- це:
  1 скорочення, яке пройшло на початку 2012 року.
2 скорочення, що провели наказом в кінці 2012 року, а саме 3 грудня (що вже є незаконним).
3 скорочення, яке намічене вже на весну цього року.
   Тому жити нашій, колись славній ЧЕЗАРі залишилось не багато.

Черниговец | 2013-01-28 14:54

Уважаемый трудяга!!! Я буду неголословен,но Тебе или Вам отвечу ,все собрания которые проводили ,что одни брехуны,что другие я выслушивал и всё пропускал через реальную жизнь завода,а если "ВЫ" трудяга,то я очень сомневаюсь в этом.Сходите в коллектив любово цеха и Вам всё скажут по поводу реструктуризацию долгов до 2014 года и где наши дивиденды.

Петрович | 2013-01-28 13:31

*** ты Свириденко

Трудяга | 2013-01-28 10:56

Черниговец
Если ты читал или смотрел интерв"ю, то должен был прочитать, что деньги идут на реструктуризацию долгов до 2014 года. А чего ты молчал, когда чехи банкротили завод и не просил дивиденды на акции? Слабо было выйти на акции?

Черниговец | 2013-01-28 10:37

Анатолий Алексеевич !!! Зачем обманываете народ .Если Вы хорошо работаете ,то где тогда дивиденты на акции???Или может я непонял Вашего выступления ? Если можна ,Пан Свириденко,дайте ответ по акциям ,которые есть в бывших рабочих ЧеЗаРы.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Чернігів під німецькою окупацією у «Вечері на Свободі» з Дмитром Сілічем

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор