Останнє оновлення: 15:01 неділя, 5 липня
Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Надія на порятунок для онкохворих! ФОТО
Надія на порятунок для онкохворих! ФОТО

Надія на порятунок для онкохворих! ФОТО

16 червня у Всеукраїнському Інституті нейрохірургії відкрилось нове радіохірургічне відділення. Відтак пацієнтам зможуть робити безболісні операції на головному та спинному мозку.

Кошти на відкриття відділення збирали впродовж п’яти років у акції «Гамма-ніж для України». І нарешті вона завершилась. Адже разом з відкриттям нового відділення лікарі придбали нове обладнання – лінійний прискорювач «Трілоджи».

Цієї події чекали тисячі пацієнтів та їх родичів, адже для них поява нового обладнання – єдина надія на життя.

Лікарі планували купити гамма-ніж. Але вирішили придбати більш ефективний прилад. Лінійний прискорювач - унікальний пристрій та промінь надії для онкохворих. Він дозволяє видаляти пухлини головного мозку діаметром до трьох сантиметрів без хірургічного втручання.

Віталій Цимбалюк, заступник директора з наукової роботи інституту нейрохірургії АМНУ пояснює принцип роботи приладу: «Кладеться пацієнт і наше завдання - променями проникнути через шкіру та кістку оболонки. Кожен промінчик шкоди не завдає, але коли їхоб’єднатиутому місці, де є пухлина - вони знищують пухлину».

Раніше, таких пацієнтів відправляли на лікування за кордон. Зараз же ескулапи радіють – тепер і в України можна буде рятувати життя. А сьогодні таких операцій у рік потребує більше півтори тисячі пацієнтів. Лікарі сповістили ще одну приємну новину – для українців такі операції будуть безкоштовними. Принаймні, на цей рік кошти на витратні матеріали є.

Благодійна акція змобілізувала та об’єднала зусилля мільйонів українців. Люди надсилали по 5-10 гривень на рахунок. Коли звістка про акцію рознеслася по всій країні – навіть уряд відгукнувся. Держава виділила 54 мільйони гривень.

Та професор Цимбалюк завдячує ще одній людині, котра зробила найбільший внесок для придбання обладнання: «Я щиро дякую Валерію Дубілю, який у дуже важливий момент відгукнувся та зміг нам допомогти. У період кризи Валерій Олександрович виділив 300 тисяч гривень, за що ми всі йому дуже вдячні».

Народний депутат України Валерій Дубіль назвав подію, що сталася 16 червня – історичною. Народний обранець завдячує всім, хто долучився до благородної мети: «Мені дуже приємно, що люди – це і лікарі, і журналісти, і українці, які надсилали кошти, - зуміли так об’єднатися. І найбільша вдячність для нас буде усвідомлення того, що тисячі життів буде врятовано».

Півроку тому Віталій Цимбалюк разом за Валерієм Дубілем презентували у Чернігові унікальний операційний мікроскоп у нейрохірургічному відділенні обласної лікарні. Він дозволяє робити операції на головному та спинному мозку з мінімальними втратами крові. Обладнання оснащене найсучаснішою оптикою, і дозволяє нейрохірургу під час операції отримати зображення необхідної глибини, чіткості та деталізації навіть при роботі з вузькими та глибокими каналами організму людини.

«Такі події, поява нового обладнання розкриває перед лікарями нові можливості. У рази зростають шанси людей на життя. І це найголовніше», - зазначив Валерій Дубіль. 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор