Останнє оновлення: 19:51 середа, 2 жовтня
Транспорт
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / У Прилуках вперше за чотири роки встановили нову вартість проїзду у громадському транспорті
У Прилуках вперше за чотири роки встановили нову вартість проїзду у громадському транспорті

У Прилуках вперше за чотири роки встановили нову вартість проїзду у громадському транспорті

У Прилуках вперше за чотири роки встановили нову вартість проїзду у громадському транспорті. Відсьогодні, 25 серпня, загальноміський тариф становить 15 гривень, для пенсіонерів із 9-тої ранку – 10.

Це рішення прийняли на засіданні виконкому. Також відновили безкоштовний проїзд для 10 пільгових категорій прилучан. Орієнтовно це 900 пасажирів на день, розповів заступник міського голови Олександр Сивенко. На це із бюджету передбачили півтора мільйона гривень.

"Відновлюється відшкодування перевізникам за безкоштовно перевезених пільговиків. Це інваліди першої та другої групи, учасники бойових дій, діти сироти та діти із багатодітних сімей, чорнобильці першої та другої категорії, діти-інваліди, діти, інвалідність яких пов’язана із ЧАЕС, реабілітована особа, інваліди війни, особи, які супроводжують інвалідів першої групи", – сказав Олександр Сивенко.

Остання офіційна вартість проїзду у громадському транспорті Прилук становила 5 гривень та 3 гривні для пільговиків. Її затвердили 22 травня 2018 року. Відтоді перевізники двічі самовільно підвищували вартість перевезень, а міськрада не могла ухвалити жодного рішення через політичну кризу.

"В липні збільшили вартість проїзду до 7 гривень – загальноміський і 4 гривні пільговий, а з 1 жовтня 2021 року вже вони використовували самовільно 9 гривень загальноміський, 5 гривень пільговий. Дані цифри, дану вартість не погоджувала ні громадська рада ні профільна депутатська комісія, мотивуючи низькою якістю перевезень", – каже Олександр Сивенко.

В умовах воєнного стану прилуцькі перевізники відновили рух громадського транспорту 18 березня. Тимчасову вартість проїзду встановили на рівні 15 гривень без пільг. Безкоштовний проїзд залишили лише для учасників бойових дій.

Перший за чотири роки перегляд тарифу стартував 12 липня. Попередньо його погодили профільна депутатська комісія та Громадська рада. За основу взяли розрахунки собівартості перевезень, які надали перевізники. Більшість із них як паливо використовують метан та дизель.

"Середня вартість по цих розрахунках вийшла 14 гривень 83 копійки. Це без врахування пільгових категорій. А так, як пільговиків десь третина, то по факту це більше 15 гривень Тому і зупинились на 15 і 10. Щоб і людям підйомно і вигідно працювати перевізникам", – розповів заступник профільної депутатської комісії Іван Руденко.

Зі слів голови Громадської ради Володимира Нежиборецького, ніхто з перевізників не працюватиме в мінус:

"Ніхто із перевізників не буде працювати собі в мінус. Якщо прилучан залишити без регулярних міських перевезень, то чи заплатити 15 гривень, а вразі відсутності маршруту викликати таксі. Не кожен може собі це дозволити".

Тетяна Місік обслуговує маршрут №9. Він курсує містом найдовше – до 18:30. Щодня ним користується близько 250 людей.

"В нас такий маршрут, що здебільшого пільговики. Моя думка така, що міська влада повинна нам компенсувати ці 5 гривень, якщо пенсіонери по 10 гривень. Нема такого бізнесу, який би працював у збиток", – сказала вона.

Для дітей проїзд у громадському транспорті діє за загальним тарифом – 15 гривень. Талонна система, а це дві безкоштовні поїздки на день – до навчального закладу і назад, відновлять лише із початком повноцінного навчального процесу.

Також із 1 вересня у Прилуках мають відновити рух на маршрутах №3 та 19.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чорна Десна і мертвий пляж

SVOBODA.FM