Останнє оновлення: 11:20 субота, 16 жовтня
АПК
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Фермери Чернігівщини недоберуть 30-40% врожаю картоплі
Фермери Чернігівщини недоберуть 30-40% врожаю картоплі

Фермери Чернігівщини недоберуть 30-40% врожаю картоплі

Виробники картоплі на Чернігівщині в цьому році будуть мати не тільки менший урожай, але і менше товарної картоплі. Причиною цього стали погодні умови, які негативно вплинули на середні та пізні сорти.

Про це в ексклюзивному коментарі для AgroPortal.ua повідомив директор ФГ «Чепа» (Корюківський район, Чернігівська область) Віталій Чепа.

За його словами, в їх регіоні опади були тільки навесні і вже по закінченню сезону, а коли картопля повинна була наливатися, вологи не вистачало. Тому чернігівські картопляри прогнозують недобір врожаю на 30-40%.

«У порівнянні з попередніми роками, коли ми отримували 35-40, а іноді і 50 т з 1 га, в цьому році врожайність картоплі складе близько 60-70% від даного показника. Тобто будемо мати близько 25 т/га», - говорить Віталій Чепа.

За словами фермера, значно більшою проблемою, ніж врожайність, в цьому році стала низька товарність картоплі.

«Ми провели тільки пробну копку, а колеги по області, які вже копають на повну, скаржаться, що товарність картоплі низька: великої фракції дуже мало, в основному середня. Товарної картоплі в цьому році буде 25-30%, хоча зазвичай було 55-60% від загального обсягу врожаю. Але треба розуміти, що це не зовсім об'єктивна оцінка. Об'єктивний висновок зможемо зробити, коли всі зберемо і продамо», - пояснює Віталій Чепа.

Що стосується хвороб, то, як і завжди, професійні виробники картоплі на Чернігівщині з ними не зіткнулися. Тут відповідально стежать за фітосанітарним станом посівів і своєчасно вносять фунгіциди.

«Як тільки ми помічаємо якісь проблеми, відразу ж вносимо фунгіциди. Іноді робимо до восьми обробок. І насіння ми купуємо щороку нові, якісні, тому проблем з якістю врожаю у нас не буває ніколи. Більш того, з нами поруч знаходиться насіннєве господарство, тому ми намагаємося їм не нашкодити», - каже фермер.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Святкова концертна програма до Дня захисників і захисниць України

SVOBODA.FM