Останнє оновлення: 09:21 неділя, 18 квітня
екологія
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Краще подрібнювати, а не палити! – користь для довкілля і гаманця
Краще подрібнювати, а не палити! – користь для довкілля і гаманця

Краще подрібнювати, а не палити! – користь для довкілля і гаманця

Сьогоднішня історія – про ОСББ “Бостон”, що знаходиться на околиці Чернігова і співпрацює з Комунальним підприємством “Зеленбуд” вже третій сезон.

Стійкий запах згарищ у повітрі від спалення гілок і сухостою, пожежі на торфовищах, загострення хронічних серцево-судинних хвороб і хвороб дихальних шляхів. Відома картина, чи не так?

Причина – несумлінна поведінка несумлінних громадян, які вирішили спалювати відходи і таким чином наносити шкоду екології і власному гаманцю від штрафів, які зростають.
Наші сумлінні партнери йдуть іншим цивілізованим європейським шляхом – замовляють послуги з подрібнення гілок у нашому комунальному підприємстві!
Говорить Голова ОСББ “Бостон” Тетяна Пінчук:
– Нашому будинку вже двадцять років. Він будувався підприємством ЧеЗаРа, але став довгобудом і фактично зведений за кошти його мешканців. Всі ці роки ми доглядали територію, садили дерева і власноруч створювали затишок.
Всю відповідальність ми взяли на себе. Самі прибираємо, миємо підлогу в під’їзді, забезпечуємо всі потреби.
Переконана, що господарство будинку має бути налагоджено, як швейцарський годинник. Нічого не має виходити з ладу та руйнуватися.
Ми співпрацюємо з Зеленбудом вже третій сезон. Дякуємо всій його команді за розуміння. Оскільки коли я зверталася до інших комунальних служб, спільної мови, на жаль, не знаходили.
Наше ОСББ знаходиться на окраїні міста, але ми хочемо жити в цивілізованих умовах. Поки ж маємо сміття, обрізане гілля, яке до нас на територію зносять власники домогосподарств з приватного сектору, оскільки у них відсутні сміттєві контейнери.
Ці залежі утворюються від Нового року, коли починають викидати ялинки, а згодом додається обрізане гілля, яке не лінуються приносити сюди сусіди.
Сподіваюся, що з допомогою Зеленбуду, ми наведемо тут лад і чистоту.
 • Яка у вас домовленість з Зеленбудом?
– Ми збираємо подрібнену щепу для господарських потреб. Вона стане в нагоді, наприклад, для розпалювання дворового мангалу. Ми намагаємося берегти природу і не влаштовуємо багаття у дворі. Тож виручає мангал, де готуємо шашлики, смажимо сосиски для діток на відпочинку.
Запрошуємо всіх розширити партнерське коло і звертатися до нас. На виході ми отримуємо цінну сировину – шматки середньою довжиною до 10 см або щепу, яка є ідеальним паливом для твердопаливних і піролізних котлів, камінів, печей та інших опалювальних приладів. Нею можна утеплювати рослини на городі і у власному саду! Таким чином, крім користі для екології сумлінні громадяни можуть зменшити використання газу та інших природних ресурсів, які дорожчають з кожним днем.
Вартість перероблення гілок на щепу навісною щеподробильною установкою на базі трактора МТЗ-80 – 650 грн/год.
☎️ Замовити послуги з подрібнення гілок ви можете за телефонами у Чернігові (04622) 3-22-10 (торговый зал) або 063-300-64-31.
ЩО буває, якщо шкодити екології?

Чернігів з пізнього вечора суботи вкритий димом від згарищ. Ні попередження, ні озвучені суми штрафів наразі не...

Опубліковано SVOBODA.FM Неділя, 28 березня 2021 р.
Cамовільне спалення сухостою та сміття заборонено, – Держенергонагляд

Останніми роками навесні спалювання сухої трави, торішнього опалого листя та побутового сміття набуло масштабних розмірів. Це не тільки шкодить довкіллю, а й несе загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, які можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття.
 
Так, 26 березня близько 17:00 у Нововолинську Володимир-Волинського району Волинської області трапилося загоряння сміття у дворі будинків позаду торгового центру (за інформацією місцевих ЗМІ). Ймовірною причиною займання стало спалювання сухого листя та трави мешканцями будинків. Унаслідок загоряння сталося коротке замикання кабелю живлення і було знеструмлено проспект Перемоги – одну із центральних вулиць, на якій розташовано чимало споживачів електроенергії та медустанови.
 
Попереджаємо, що винні у таких самовільних діях притягуються до відповідальності відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 900 до 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Крім того, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.
 
Для запобігання пожеж в охоронних зонах енергетичних об’єктів забороняється:
 • розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;
 • розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
 • складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
 • розміщувати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.
Також Правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а й навколо них на відстані ближче 100 м.
 
Нагадуємо, що вздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі та на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проєкції крайніх проводів:
 • 2 м – до проводів напругою до 1 кВ;
 • 10 м – до проводів напругою до 20 кВ;
 • 15 м – до проводів напругою до 35 кВ;
 • 20 м – до проводів напругою до 110 кВ;
 • 25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.
 • 30 м – до проводів напругою до 330 кВ.
По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається на відстані 3 м від огорожі або споруди.
 
Відповідно до статті 270 Кримінального Кодексу України за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров'ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, передбачено штраф від 1 000 до 4 020 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. За теж саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки – карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років. ​
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM