Останнє оновлення: 20:43 вівторок, 27 липня
Doing Business 2020
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Чернігівщина обійшла Київ і увійшла до ТОП-2 серед регіонів України за комфортом ведення бізнесу
Чернігівщина обійшла Київ і увійшла до ТОП-2 серед регіонів України за комфортом ведення бізнесу

Чернігівщина обійшла Київ і увійшла до ТОП-2 серед регіонів України за комфортом ведення бізнесу

За результатами дослідження експертно-аналітичного центру BRDO (Better Regulation Delivery Office) у 2020 році Чернігівська область посіла друге місце серед областей України у рейтингу “Regional Doing Business-2020”, який оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України.

Крім того, Чернігівщина піднялась відразу на чотири сходинки в рейтингу у порівнянні з попереднім роком.

За результатами дослідження експертно-аналітичного центру BRDO (Better Regulation Delivery Office) у 2020 році Чернігівська область посіла друге місце серед областей України у рейтингу “Regional Doing Business-2020”, який оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України. Крім того, Чернігівщина піднялась відразу на чотири сходинки в рейтингу у порівнянні з попереднім роком.

 

“Високі показники в рейтингу RegionalDoingBusiness 2020 – це результат плідної роботи органів місцевого самоврядування та державної влади в області. Чернігівщина має великий економічний потенціал і здатна демонструвати високі темпи економічного зростання, однак важливо, щоб і на рівні держави приймалися правильні економічні рішення”, - зазначив Андрій Прокопенко, Голова Чернігівської ОДА в 2019-2020 роках.

Загалом за результатами дослідження, найкомфортнішими для ведення бізнесу стали:

1.      Житомирська область;

2.      Чернігівська область;

3.      Київ;

4.      Рівненська область;

5.      Вінницька та Івано-Франківська області.

Останні сходинки у рейтингу 2020 року обійняли Київська область (досліджувалась окремо від столиці), Луганська область (дослідження за містом Сєвєродонецьк), Харківщина, Херсонщина, Хмельниччина та Миколаївщина.

Рейтинг визначається за сумою балів по шести напрямках:

1.    започаткування бізнесу,
2.    сплата місцевих податків,

3.    оформлення земельної ділянки,

4.    приєднання до електромереж,

5.    одержання дозволів на будівництво та електронні сервіси.

Максимальна кількість балів, які кожен окремий обласний центр може набрати в кожному окремому компоненті – 100 балів. Загальна максимальна кількість балів – 600. Оцінювання проводилося за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування українських підприємців, у якому взяли участь 1754 респонденти з 25 областей та міста Києва.

“Це вже третє дослідження сприятливості умов ведення бізнесу в українських областях, яке проводить BRDO. Рейтинг здійснюється на підставі опитування згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Поступ реформи децентралізації надає нові повноваження місцевому самоврядуванню. Спосіб реалізації повноважень часто має визначальний вплив на те, який державний сервіс отримають місцеві підприємці. Від місцевого самоврядування часто залежить, чи будуть реалізовані ухвалені реформаторські закони. Regional Doing Business — лакмусовий папірець, що вказує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоби поліпшити умови для підприємців та залучати інвесторів”, - відзначив Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO.

“Переможець цьогорічного рейтингу — Житомирська область — має високі бали за компонентами “започаткування бізнесу”, “оформлення земельної ділянки” та “приєднання до електромереж”. Проте, навіть у лідера рейтингу є суттєві прогалини, які потрібно надолужити: Житомир отримав вкрай низький результат за показником “електронні сервіси” на відміну від деяких обласних центрів, що опинилися наприкінці загального списку. Тому рейтинг — це про проміжний результат, який потрібно не лише закріпити, але і примножувати”, - наголосив Вадим Загарій, керівник проектів BRDO.

“Regional Doing Business направлений на досягнення двох цілей. У першу чергу, це дороговказ для потенційних інвесторів, що свідчить про те, наскільки обтяжливими є найбільш поширені адміністративні процедури в конкретному місті. По-друге, рейтинг корисний для місцевих та обласних органів влади, які прагнуть стати лідерами наступного року. Це — чесний зворотній зв’язок від бізнесу, який має стимулювати місцеву владу до змін”, -резюмував Валерій Прокопець, заступник директора Департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Довідково:

Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) - незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується міжнародними донорами, насамперед Європейським Союзом як частина проекту FORBIZ у рамках ініціативи EU4Business. Проект націлений на покращення умов для ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом та владою.

Коментарі (1)

Сергей | 2021-02-02 09:46

Местным князям мзды мало - заказуха, видели сколько ненужных бумаг нужно собрать и подать, при этом везде подонки бюрократы, цель налоги собрать, пойдите в налоговую увидите этих "счастливых" предпринимателей. Да можно найти через знакомых и через благодарность порешать, как в области привыкли.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Ремонтується ділянка траси Н-07 Київ - Суми поблизу села Петрівське

SVOBODA.FM