Останнє оновлення: 21:31 понеділок, 10 серпня
Чернігівгаз Збут
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Новий тариф та окремий рахунок за розподіл газу
Новий тариф та окремий рахунок за розподіл газу

Новий тариф та окремий рахунок за розподіл газу

Згідно з рішенням НКРЕКП, від січня 2020 року споживачі газу будуть по новому оплачувати доставку газу. Держрегулятор вніс зміни до Типового договору на розподіл газу і Кодекс ГРМ. Відтепер доставка газу видалена з рахунків за газ. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий - за його доставку. Таким чином споживачі газу зможуть побачити кому і за які послуги вони оплачують кошти.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році. Газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня по З0 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку, для AT «Чернігівгаз» тариф на доставку становить 1 грн 7 коп з ПДВ. Так і отримуємо вартість доставки на місяць.

Щомісячний платіж за доставку газ буде однаковим та незмінним впродовж року.

Відповідно до умов Типового договору на розподіл газу, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен сплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються

послуги. Споживачі можуть сплатити за доставку одним платежем — наперед за півроку або навіть за рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісію при проведенні платежів. Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачі будуть отримувати поштою. Є також можливість завантажити та оплатити рахунок онлайн – в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.

Переваги рівномірних платежів впродовж року, в першу чергу відчують споживачі які використовують природній газ для автономного опалення будинку.

Взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу залишиться незмінним. Тому в холодну пору року фінансове навантаження при сплаті за газ зменшується.

Від обсягів споживання залежить плата споживача за доставку в наступному році. Якщо впродовж газового року споживач зменшить споживання газу, то в наступному році за доставку буде платити менше.

Нові клієнти, а також ті споживачі, які у попередній газовий рік не споживали газ, отримають рахунки, виходячи із планових об'ємів групи споживання, до якої вони відносяться.

Якщо газове обладнання не використовується взагалі і споживач не планує користуватися газом у найближчому майбутньому, то в такому випадку він може подати заяву про від єднання від газових мереж.

Пряму трансляцію прес-конференції можна переглянути нижче:

 

 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор