Останнє оновлення: 16:05 понеділок, 19 квітня
новини компаній / Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Показники видобутку «Укрнафти» у листопаді залишаються стабільними
Показники видобутку «Укрнафти» у листопаді залишаються стабільними

Показники видобутку «Укрнафти» у листопаді залишаються стабільними

За оперативними даними, у листопаді 2019 «Укрнафта» видобула 125,2 тис. т нафти і конденсату і 95,5 млн м3 газу, що, відповідно, на 2,9% і 2,6% більше у порівнянні з листопадом 2018 року. Середньодобові показники видобутку вуглеводнів у листопаді склали 4,17 тис. т нафти та конденсату і 3,18 млн м3 газу, дещо збільшившись в порівнянні з попереднім місяцем.

На тлі зростання видобутку «Укрнафта» зіткнулася з неможливістю реалізувати весь обсяг нафти через систему державних аукціонів. Основною проблемою є неринковий рівень стартових цін, які визначає державний аукціонний комітет. За оцінками спеціалістів Офісу ефективного регулювання BRDO, стартові ціни на аукціонах на 600-700 грн/тонну (з ПДВ) вищі за ціни імпортної нафти, що робить продукцію «Укрнафти» неконкурентною. 
З початку року через відсутність покупців не відбулися 11 із 19 біржових аукціонів. Держава в особі НАК «Нафтогаз України» за законом зобов’язана викупити нереалізовану нафту та конденсат, якщо не відбулись 2 аукціони поспіль. Проте це зобов’язання не виконується через відсутність відповідних коштів у фінансовому плані НАКу та через економічну непривабливість таких операцій. 
Штучні обмеження на реалізацію продукції негативно позначаються на фінансовому стані компанії та її можливості інвестувати в розвиток бізнесу, а відтак «Укрнафта» очікує скорочення обсягів видобутку нафти та газу вже наступного року.     
 
Середньо-добові показники
Листопад 2019
Жовтень 2019
Місяць до місяця, %
Листопад 2018
Рік до року, %
Видобуток нафти та конденсату,
тис. т
4,17
4,15
0,5
4,06
2,7
Видобуток газу, 
млн м3
3,18
3,17
0,3
3,1
2,58
Додамо, що за одинадцять місяців «Укрнафта» сплатила 11,6 млрд грн податків
За січень-листопад 2019 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до бюджетів усіх рівнів податків на суму 11,6 млрд грн. До суми сплачених податків входять 52 млн грн, які компанія сплатила в рахунок погашення простроченого податкового боргу.
Нагадаємо, що в 2018 році «Укрнафта» в повному обсязі виконала поточні податкові зобов’язання, посівши четверте місце серед найбільших платників податків країни.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM