Останнє оновлення: 10:30 п'ятниця, 29 травня
ЖКГ / Газ
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / На Чернігівщині «стирили» газу на півтора мільйона за квартал, – вважають у «Чернігівгазі»
На Чернігівщині «стирили» газу на півтора мільйона за квартал, – вважають у «Чернігівгазі»

На Чернігівщині «стирили» газу на півтора мільйона за квартал, – вважають у «Чернігівгазі»

За січень-березень 2019 року фахівці АТ «Чернігівгаз» зафіксували 90 фактів незаконного споживання газу.

Загальна сума заподіяних збитків, нарахованих порушникам, склала 1,438 млн грн.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, кількість крадіжок зменшилась на третину, натомість суми штрафних нарахувань збільшились на 600 тис грн.

Майже 40% крадіжок газу, скоєних мешканцями області, пов’язані з втручанням в роботу лічильника газу. За перші три місяці року було виявлено 35 таких випадків, по яким було нараховано 542 тис грн штрафних санкцій.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

* * *

Там наводять наступні приклади.

У січні 2019-го у мешканця с. Кувечичі Чернігівського р-ну було виявлено втручання в роботу газового лічильника. Обстеження лічильника показало, що у вихідному патрубку приладу знаходився сторонній металевий предмет, який впливав на коректність обліку газу. За рішенням комісії були нараховані штрафні санкції на суму понад 121 тис грн, яку порушник майже одразу й сплатив.

Ще один резонансний факт махінацій з лічильником викрито в березні в Новгород-Сіверському. При експертизі лічильника було доведено, що господар підлаштував конструкцію приладу так, щоб за допомогою магнітного поля зменшувати показники до повної зупинки облікового механізму. За такі протиправні дій споживачу нараховано майже 92 тис грн збитків.

Друге «по популярності» порушення – це несанкціоноване відновлення газопостачання, іншими словами - зрив пломби. За такі зловживання32 домогосподарства мають компенсувати 800 тис грн збитків.

Ще близько 60 тис грн нарахували шкоди внаслідок 2 незаконних врізок в систему газопостачання, виявлених в Чернігові та с. Печенюги Новгород-Сіверського р-ну.

Нарахування штрафів проводяться в прозорий спосіб – після детального розгляду обставин та проведення експертиз. Далі рішення виноситься на розгляд спеціальної комісії, на яку офіційно запрошується господар помешкання, де виявлено правопорушення.

В компанії застерігають споживачів від протиправних дій, які врешті-решт все одно будуть виявлені. Згідно вимог Кодексу ГРС, крадіжки газу караються донарахуванням збитків, суми яких набагато більші ніж при законному споживанні.

* * *

Водночас, як повідомляє житель міста Бобровиця Євгеній Гробовой, крадій газу, може виявитися, не такий вже й крадій…

«Відвідав чудове місто Чернігів, а заразом Комісію ПАТ «Чернігівгаз», яка нараховує «штрафи» за порушення, як правило, це від 8 тисяч грн і до... – описує він свій вчорашній досвід у Facebook. – Без особливого «ентузіазма» комісія дослухалась до моїх доводів і прийняла рішення НЕ нараховувати жительці міста Бобровиця штрафні санкції».

«Шкода, що Облгаз у кожному клієнті бачить потенційного крадія газу», – підсумував Євгеній.

Коментарі (2)

Вася | 2019-05-27 09:12

Гробовой суворий, але це Гробовой!

Євгеній Гробовой | 2019-05-26 18:03

Да... селфі не моя фішка...
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор