Останнє оновлення: 13:05 вівторок, 16 липня
Пальне
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Протидію нелегальним автозаправкам обговорили на потужній нараді
Протидію нелегальним автозаправкам обговорили на потужній нараді

Протидію нелегальним автозаправкам обговорили на потужній нараді

Міжвідомча нарада щодо протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів на території Чернігівщини відбулась 17 жовтня.

Головуючий на нараді був прокурор області Володимир Комашко. Відповідно інформує нас, про що там йшлося, прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Склад учасників вражаючий:

  • в.о. голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко,
  • перший заступник голови облради Валентин Мельничук,
  • начальник ГУНП в області Едуард Альохін,
  • в.о.начальника ГУ ДФС в області Олександр Марухленко,
  • заступник начальника управління СБУ в області Павло Ревунов.
  • очільники контролюючих органів, керівники місцевих прокуратур та начальники галузевих відділів апарату прокуратури.

Однією із підстав проведення цієї наради стало існування тіньового ринку палива, що обумовлює систематичне недоотримання державним бюджетом значних коштів акцизного збору з пального.

«На території області зареєстровано понад дві сотні автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів. Водночас, критична ситуація, пов’язана зі зростанням кількості нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, вказують на необхідність вжиття додаткових заходів з протидії їх незаконній діяльності» - розпочав промову прокурор Чернігівської області Володимир Комашко.

«Такі суб’єкти господарювання створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, оскільки не проходять обов’язкових контрольних процедур, розміщуються у невстановлених місцях в безпосередній близькості до житлових та адміністративних будівель» - додав Володимир Комашко.

Нелегальні автозаправні станції та автогазозаправні пункти працюють без оформленого належним чином землекористування, дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об’єктів нерухомості, оформлення трудових відносин із працівниками.

Незважаючи на зростання кількості нелегальних АЗС, матеріали про виявлені порушення в діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів до правоохоронних органів надсилалися лише Управлінням Держпраці в області. Іншими державними органами, що наділені повноваженнями контролю, про такі порушення не інформовано.

«Відтак, наголошую на необхідності налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів та органів державного контролю щодо інформування про виявлені порушення в діяльності суб’єктів господарювання» - сказав очільник прокуратури.

Окрему увагу зосереджено на виявленні кримінальних правопорушень зазначеної категорії та якості досудового розслідування.

Так, упродовж 2016-2018 років правоохоронними органами області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 33 кримінальні правопорушення зазначеної категорії, у тому числі підслідні слідчим органів поліції – 23, фіскальної служби – 10.

У ході розслідування одного з проваджень на території області виявлено 3 нелегальні автозаправні станції, які здійснювали свою діяльність у приватних домогосподарствах без будь-якого дозвільного документу та документів про походження пального.

Лише за результатами вжитих прокуратурою області скоординованих заходів під час розслідування слідчим відділом УСБУ кримінального провадження у травні поточного року викрито групу осіб під час розкрадання паливно-мастильних матеріалів з території одного з цехів з видобутку нафти та газу НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

«Результати обговорення яскраво засвідчили необхідність невідкладного удосконалення взаємодії органів досудового розслідування та органів державного контролю» - підвів підсумки Володимир Комашко.

Відтак, за результатами наради узгоджено першочергові спільні заходи та вирішено утворити міжвідомчу робочу групу.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Декларація про державний суверенітет України: внесок чернігівців

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор