Останнє оновлення: 17:36 понеділок, 18 березня
Робота
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Гендерна рівність – є! Вона серед безробітних. Або про жінок на ринку праці
Гендерна рівність – є! Вона серед безробітних. Або про жінок на ринку праці

Гендерна рівність – є! Вона серед безробітних. Або про жінок на ринку праці

У суспільстві вже давно існує стереотип, що безробіття має «жіноче обличчя». Однак аналіз сучасного ринку праці Чернігівської області спростовує це твердження.

За даними статистики, співвідношення жінок і чоловіків серед безробітних майже однакове, – говорять у службі зайнятості.

Так, протягом 2017 року серед безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, частка представниць прекрасної статі становить 52,4%. Серед працевлаштованих торік за сприяння служби зайнятості жінок - 47%.

Найчастіше представниці прекрасної статі за сприяння служби зайнятості знаходять роботу в сфері торгівлі та ремонту, переробній промисловості, сільському господарстві, у сфері державного управління, оборони й соціального страхування.

Щоправда, є й непоодинокі випадки, коли жінки виявляють бажання працювати на традиційно «чоловічій» роботі, яка передбачає важкі умови праці. Наприклад, минулого року вакансії монтерів колій зайняли саме представниці прекрасної статі.

«З метою формування активної позиції жінок на ринку праці, підвищення обізнаності щодо своїх прав у сфері зайнятості та трудовому законодавстві для них служба зайнятості проводить тренінги, семінари, засідання жіночих клубів за участю юристів, психологів, а також майстрів народної творчості, презентації професій, ярмарки вакансій», – сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Також служба зайнятості пропонує жінкам професійне навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, допомогу в започаткуванні власної справи.

Станом на 1 березня 2018 року в обласній службі зайнятості на обліку перебувало майже 12 тисяч безробітних. З них жінок на 9%, а це 1060 осіб, більше, ніж чоловіків.

До речі, згідно з чинним законодавством усі громадяни України мають рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності. Отже, українські жінки в праві самостійно вирішувати, ким їм бути і де працювати.

Валентина ФЕДУСЬ, ОЦЗ

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Аграрії знищили курган з комплексу прадавньої обсерваторії Безводівка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор