Останнє оновлення: 08:39 неділя, 17 червня
Урочистості
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / У Чернігові відбувся перший бізнес-фестиваль
У Чернігові відбувся перший бізнес-фестиваль

У Чернігові відбувся перший бізнес-фестиваль

Перший бізнес-фестиваль "Разом до успіху" тривав у Чернігові 2 вересня, напередодні професійного свята підприємців.

Від імені міської влади з професійним святом учасників привітав заступник міського голови Олександр Ломако (котрий ще має розповісти, що за підприємець така пані Ксенія Пінчук).

«Понад чверть працездатних чернігівців це підприємці або люди, які найняті підприємцями. Десь 55% міського бюджету надходить від малого та середнього бізнесу. Це або фізичні особи підприємці, або малий та середній бізнес. Тому місто і підтримало цю ідею, цей захід відбувається в рамках програми «Розвитку малого та середнього бізнесу», яка була вперше прийнята міською радою близько року тому.

Кращі підприємці області з нагоди свята отримали відзнаки облдержадміністрації, обласної та міської рад.

Довідка
На сьогодні основою економіки міста є малий та середній бізнес. У Чернігові працює 2,5 тис малих та середніх підприємств та понад 15 тис. фізичних осіб-підприємців. У малому та середньому бізнесі зайнято понад 55 тис. осіб (25 % працездатного населення міста).

Надходження до міського бюджету від діяльності малого та середнього підприємництва у І півріччі 2017 року склали 269,8 млн грн, що на 27,8 % більше, ніж за аналогічний період минулого року (податок на доходи фізичних осіб; акцизний податок з реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів та паливно-мастильних матеріалів; податок на нерухоме майно; плата за землю; транспортний податок, туристичний збір, єдиний податок, екологічний податок). Питома вага цих надходжень в загальних надходженнях до міського бюджету - 54,8 %.

У 2016 році малими та середніми підприємствами міста реалізовано продукції на 25 млрд грн. Фінансовий результат склав близько 330 млн грн прибутку.

З метою підтримки та розвитку цього важливого сектору економіки у місті розроблена та діє Програма підтримки малого та середнього підприємництва на 2017-2020 роки. Загальний обсяг фінансування Програми - 6175,0 тис. грн, з них на 2017 рік - 1540,0 тис грн.

В рамках реалізації заходів Програми:

- створено Дорадчий комітет з питань підприємництва у м. Чернігові, до якого увійшли представники депутатського корпусу, профспілкових та громадських організацій підприємців, суб’єктів господарської діяльності, структурних підрозділів міської ради;

з метою подальшого сприяння розвитку малого та середнього бізнесу:

- встановлено пільги зі сплати земельного податку за земельні ділянки, що перебувають у власності, у розмірі 1/3 для земель промисловості, транспорту та будівництва;

- зменшено на 5 % ставку єдиного податку для фізичних осіб- гіідприємців II групи. У наслідок підприємець, що знаходиться на II групі оподаткування, сплачує до бюджету щомісяця 480 грн проти 640 грн на початку року;

- зменшено з 10% до 0,01% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта граничний розмір пайової участі замовників (інвесторів) у розвитку інфраструктури міста для будівель промислового призначення.

З метою просування продукції місцевих товаровиробників на зарубіжні ринки проводиться часткове відшкодування витрат підприємств-експортерів міста на участь у виставково-ярмаркових заходах, фінансування бізнес-місій місцевих товаровиробників до країн Європейського союзу, організація семінарів, конференцій та інш.

На сьогодні можливістю часткового відшкодування витрат скористалися 2 підприємства (ТОВ «Джі-Ен-Ел, «ТОВ «Пласт Бокс»). Результатом є укладення 10 контрактів з зарубіжними партнерами.

З метою пошуку нових закордонних партнерів міською радою спільно з Чернігівською торгово-промисловою палатою була здійснена бізнес місія до м. Познань (Польща), участь у якій взяли 10 представників чернігівського бізнесу. Всі представники бізнесу міста надали позитивні відгуки щодо організації та результативності візиту. ТОВ «Атілос» знайшов партнерів у Польщі і, в даний час, відпрацьовуються механізми спільної діяльності.

Започатковано роботу з популяризації продукції місцевих товаровиробників. Розроблено спеціальний знак - логотип «Чернігів, купуй рідне!» який розміщено в об’єктах торгівлі та на сіті-лайтах міста.

Проведено семінари на тему «Як виконати всі вимоги законодавства про працю та зменшити попадання під великі суми штрафів» та «Розробка РR - стратегії».

На міському телеканалі «Дитинець» відновлено цикл телевізійних програм у рамках телепроекту «Срібна гривня» (Кейси). З початку 2017 року знято 6 роликів, присвячених історії чернігівських підприємств (ТОВ Веб- Продакшен, ТМ «Лавіс», ТОВ «Пет-Технолоджис», ТОВ «Інсаіт», ТОВ «ВВ», ТОВ «Атілос»), які демонструють позитивні приклади реалізації бізнес-ідей.

Міська влада налаштована на конструктивний діалог з бізнесом заради процвітання міста і чекає від нього пропозицій щодо дієвої співпраці.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Полтавська воєнізована частина ПАТ «Укрнафта» провела масштабні навчання

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор