Останнє оновлення: 11:34 неділя, 24 червня
заощадження / Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Чи дорого перейти з газового опалення на твердопаливне?
Чи дорого перейти з газового опалення на твердопаливне?

Чи дорого перейти з газового опалення на твердопаливне?

Встановлюючи твердопаливний котел, чернігівка Тетяна Іванова не була певна в правильності свого рішення, адже заздалегідь складно розрахувати необхідний запас палива і передбачити погодні катаклізми. Однак з огляду на загальну тенденцію підвищення комунальних платежів послідовників такого рішення все більшає.

- У лютому 2015 року співробітники міськгазу забрали наш лічильник на планову перевірку. Лічильник перевірку не пройшов. Ба більше, мені ще жодного разу не зустрічалася інформація про те, що хоч одна планова перевірка закінчилася позитивним результатом або хоча б рекомендацією ремонту.

Зазвичай вердикт свідчить, що лічильник ремонту не підлягає, а якщо починаєш наполягати, кажуть, що лагодження займе від півроку і весь цей час доведеться платити за газ за загальним тарифом.

Кілька років тому ми-таки погодилися на авантюру з ремонтом, потім майстер повідомив в приватній бесіді, що в лічильнику потрібно було трохи підрихтувати одну деталь. Це зайняло 7 місяців. Ми написали заяву про відмову від послуг міськгазу. Сплативши вартість послуг з відрізання шматка труби, ми вирішили ніколи не мати справи зі співробітниками цієї «чудової» контори. Натомість на arma-lux.com.ua ми придбали твердопаливний котел. Опалювальний сезон на твердому паливі нам обійшовся в 13220 гривень, - розповідає Тетяна Іванова.

Звичайні котли набагато дешевші. Наприклад, цілком придатний варіант можна придбати за 5 тисяч гривень. Піролізні ж стартують від 15 тис гривень. Але вони використовують не тільки енергію горіння, а й енергію тління, на відміну від звичайних котлів, принцип дії яких нагадує звичайну піч.

Тому такі агрегати потребують частішого завантаження палива, і, швидше за все, їх економічна вигода в порівнянні з газовими аналогами була б не дуже явною. Однак котли тривалого горіння теж мають свої мінуси, наприклад, досить велика кількість конденсату, який вкрай шкідливий для димоходу.

- Ми розглядали варіант піролізної печі. Вона коштує набагато дешевше котла, може бути встановлена в звичайному приміщенні, але площа обігріву у неї менше, а з огляду на хитромудре планування нашого будинку, який схожий на лофт або квартиру-студію, за допомогою печі ми могли б опалювати лише 1-2 кімнати, - додає вона.

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  В Чернігові зіткнулися сумнозвісна «Калина» і вантажівка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор