Останнє оновлення: 16:44 понеділок, 19 квітня
Бажання і плани
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / У Мені хочуть… технопарк
У Мені хочуть… технопарк

У Мені хочуть… технопарк

Сьогодні в Україні всього 14 технопарків. Тамтешні підприємства сплачують менше податків.

Невдовзі ще один технологічний парк хочуть звести в райцентрі Мена на Чернігівщині. Тут довкола чимало заводів, які простоюють. Створення технопарку дозволило б не лише створити нові робочі місця, а й оновити стару інфраструктуру та, головне, повернути в місто молодь.

Місто Мена – у географічному центрі Чернігівської області. Усього за годину звідси можна дістатися до обласного центру чи державного кордону. Населення – близько 11 тисяч.

Колись тут були потужні підприємства. Деякі з них працювали на ВПК, а потім усе зруйнували. Нині починають по крихті відроджувати.

В промисловій зоні за 3 роки звели елеватор. Сьогодні на ньому працюють 30 людей. Директор каже, при будівництві довелось вирішувати чимало проблем, наприклад, оновити залізничну колію. Щоправда, це підприємство – скоріше виняток. Інші – в занепаді.

Колишній міський голова показує залишки одного з найбільших промислових складів Мени. Сьогодні такі руїни типовий пейзаж.

Щоправда, завдяки своїй вдалій географічній прописці, містечко має всі шанси змінитися. Активісти переконані, що для цього потрібно створити технопарк, а нинішній голова Менського районної ради запевняє, це можливо зробити за два роки.

Олександр Мисник, голова Менської районної ради: «При створенні індустріального парку на державному рівні ця території отримає преференції від держави. А саме, пільгова система оподаткування. Якщо на цій території хочуть збудувати підприємство і воно придбає обладнання за кордоном, то розмитнення цього обладнання буде складати 0%».

У технопарках як правило нижчі податки та кращі умови ведення бізнесу. Завдяки цьому молодь у Мені зможе отримати роботу та не поспішатиме їхати з міста, - переконані автори ідей.

Сюжет телеканалу «ICTV», «Факти ICTV»:

Коментарі (1)

ГАК | 2017-04-26 15:57

 Суперпотужне підприємство (елеватор), де працює аж 30 людей ! Залишились тільки для них технопарк зробити - все інше - дрібниці !
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM